ارسال به دیگران پرینت

برف و باران | یخبندان در تهران

بارش برف و باران در تهران | پایتخت یخ میزند

بارش برف و یخبندان در تهران در راه است در ادامه خبر جزییات را بخوانید

بارش برف و باران در تهران | پایتخت یخ میزند

بارش برف و یخبندان در تهران  در راه است در ادامه خبر جزییات را بخوانید

مازیار غلامی در گفت و گویی،از ورود سامانه بارشی از غرب کشور و تاثیرگذاری آن بر تهران خبر داد و اظهارکرد: از بعد از ظهر امروز (۱۷ بهمن ماه) یک سیستم بارشی از غرب کشور نفوذ می‌کند و تهران را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. این سیستم محتوای بارشی و رطوبت مناسبی به همراه دارد همچنین با ورود این سامانه بارشی، وزش باد و بارش‌های شدید پیش‌بینی می‌شود که در روزهای پایانی این هفته با توجه به وزش باد شدید و میزان زیاد بارش‌ها پدیده مه و کولاک برف نیز پیش‌بینی می‌شود.

چرا مردم به توصیه‌های مسوولان گوش نمی‌کنند؟ | بحران ناهمراهی

وی ادامه داد: با توجه به پیش‌بینی وزش باد شدید در برخی روزها، پتانسیل وقوع بهمن در ارتفاعات نیز وجود دارد که این نکته بسیار مهم است. بنابراین به دلیل وجود بهمن و پدیده مه موضوع کاهش دید نیز وجود دارد و این سامانه بارشی به تناوب تا پنجشنبه تهران را درگیر می‌کند. این بارش‌ها در پایین‌دست به‌صورت باران و دربالادست به صورت برف خواهند بود.

مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران ادامه داد: طی روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه (۱۸ و ۱۹ و ۲۰ بهمن) در حوزه پایین دست یعنی در تهران شرایط برفی پیش‌بینی می‌شود. طی این سه روز به تناوب وزش باد شدید وجود خواهد داشت که می‌تواند در ارتفاعات کولاک برف ایجاد کند و احتمال سقوط بهمن وجود دارد. در چنین شرایط جوی احتمال شکستن درختان فرسوده، آسیب به سازه‌های موقت، احتمال سقوط بهمن و کولاک برف وجود دارد که جزو پدیده‌های مخرب هستند.

غلامی تاکید کرد: در چنین شرایطی اجتناب از صعود به ارتفاعات و کوهستان‌ها، کنترل استحکام کامل سازه‌های موقت، خودداری از سفرهای غیرضروری، درصورت الزام به سفر به همراه داشتن تجهیزات زمستانی، سوخت کافی و آذوقه نیز توصیه می‌شود.

وی در ادامه گفت: طی روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ( ۱۹ و ۲۰ و ۲۱ بهمن) کاهش دما بین ۳ تا ۷ درجه سانتیگراد و یخبندان به‌ویژه در ارتفاعات و نیمه‌شمالی استان پیش‌بینی می‌شود.

 نخستین کاری که بعد از بیدار شدن از خواب انجام می‌دهید، چیست؟ | چند پیشنهاد برای افزایش بهره‌وری، سلامت روان و تنظیم خواب‌ شبانه

غلامی در پایان با تاکید بر تاثیر این بارندگی‌ها بر شرایط کم‌بارشی و ذخیره آب اظهار کرد: سیستم بارشی که طی هفته گذشته استان تهران را درگیر کرد حدود ۱۴ درصد کم‌بارشی را کاهش داده است و کمبود بارش‌ها که از ابتدای سال زراعی تا قبل از سیستم بارشی هفته گذشته حدود ۶۳ درصد بود پس از این بارش‌ها ۱۴ درصد بهبود یافت و تا تاریخ ۱۶ بهمن به ۴۹ درصد و نسبت به سال گذشته به ۲۶ درصد رسید.

منبع: فرتاک نیوز
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی