ارسال به دیگران پرینت

سد چمشیر | آبگیری سد چمشیر

تناقض بین حرف های معاون رئیسی برای آبگیری سد چمشیر | در عین تکذیب کردن در حال اجرا هستند!

با این تفاوت که معاون رئیسی تاکید کرد آبگیری سد چمشیر کذب است اما تصاویری منتشر شده که این طرح در حال اجرا است. حال سوال هموطنان این است که چرا تکذیب شد وقتی در دست اجرا است؟

تناقض بین حرف های معاون رئیسی برای آبگیری سد چمشیر | در عین تکذیب کردن در حال اجرا هستند!

آبگیری سد چمشیر

با این تفاوت که معاون رئیسی تاکید کرد آبگیری سد چمشیر کذب است اما تصاویری منتشر شده که این طرح در حال اجرا است. حال سوال هموطنان این است که چرا تکذیب شد وقتی در دست اجرا است؟

برخی منابع خبری از جمله خبرگزاری دانشجو اعلام کردند که سد چمشیر علی رغم مخالفت‌های مکرر مسئولین سازمان محیط زیست و دیگر مسئولین کشوری آبگیری شده است اما خبرگزاری تسنیم این خبر را تکذیب کرد.

در این رابطه خبرگزاری دانشجو نوشت: «خبرنگار ما از سازمان حفاظت محیط زیست حاکی از این است که سد چمشیر امروز صبح آبگیری شده است.»

رونق تولید همراه با حفظ محیط زیست اولویت دارد

محمد درویش، فعال محیط زیستی نیز با انتشار تصویری از آبگیری سد چمشیر در توییتر خود نوشت: «آقای سلاجقه در حالیکه صبح امروز شما مشغول تکذیب آبگیری سد چم‌شیر در رسانه رسمی دولت بودید، یک از محیط‌بان‌های شما این عکس را برایم فرستاد! درها را باز کنید و اجازه دهید واقعیت‌ها فاش شود اگر صادق هستید.»

ساخت این سد بر روی رودخانه زهره از سال ۱۳۸۹ آغاز شده است اما از سال گذشته هشدار‌های بسیاری از سوی فعالین محیط زیستی و سازمان حفاظت از محیط زیست نسبت به مخاطرات آبگیری این سد داده شده بود.

صبح امروز رئیس سازمان محیط زیست خبر آبگیری سد چم‌شیر را تکذیب کرد و گفت: «سرمایه‌گذاری کلانی بر چم‌شیر برای کشور انجام شده و سازمان حفاظت محیط زیست نیز در زمان خود مجوزهای لازم را داده است. به عبارتی گزارش‌های ارزیابی سد چم‌شیر مدون هستند، سازندهای زمین‌شناسی منطقه حساس هستند و از لحاظ مکان‌یابی محل اجرای سد و بحث‌های ساختاری مناسب انتخاب شده اما سمن‌ها و اساتید دانشگاه درباره عرصه دریاچه بحث داشتند، ما واقعا اجازه نمی‌دهیم و تلاش می‌کنیم منطقی حرکت کنیم، ما از ابتدای کار به وزارت نیرو نامه زدیم که با احداث چند چاهک راستی‌آزمایی انجام دهیم. رئیس جمهوری نیز این نامه را برای وزیر نیرو ارسال کرد. در همین راستا در حال حرکت کردیم و ابتدا راستی‌آزمایی را انجام می‌دهیم.»

تکذیب آبگیری سد چشمیر

اما خبرگزاری تسنیم پس از انتشار خبر آبگیری سد و انتشار تصاویری از آن نوشت: «پیگیری‌ها از شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران نشان می‌دهد که خبر آغاز آبگیری سد چمشیر، خبری کذب بوده و هنوز جلسات کمیته آبگیری درحال برگزاری است و تصمیم نهایی برای تعیین زمان آغاز آبگیری اخذ نشده است.»

بنا به نوشته این خبرگزاری: «تصاویری که در فضای مجازی از وجود آب در مخزن سد منتشر شده نیز، مربوط به آبی است که از بارش‌های اخیر در منطقه در حجم مرده سد باقی مانده است. با توجه به طول 60 کیلومتری مخزن سد چمشیر، باقی ماندن آب در پستی و بلندی‌های این منطقه، رخدادی طبیعی است که در تمامی سالها در چنین زمان‌هایی قابل مشاهده بوده است.»

منبع: فرارو
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی