ارسال به دیگران پرینت

رابطه جنسی | تعداد مناسب داشتن رابطه جنسی در هفته

چند بار در هفته رابطه جنسی داشته باشیم که لذتش مثل قبل شورانگیز باشه؟

بسیاری از زوجین نمی دانند که چند بار در هفته باید رابطه جنسی برقرار کنند و تصور می کنند که تعداد کم و زیاد آن موجب دردسرساز می شود در حالی که همه‌ی این شرایط بستگی به شرایط جسمانی دو طرف دارد.

چند بار در هفته رابطه جنسی داشته باشیم که لذتش مثل قبل شورانگیز باشه؟

تعداد مناسب داشتن رابطه جنسی در هفته

بسیاری از زوجین نمی دانند که چند بار در هفته باید رابطه جنسی برقرار کنند و تصور می کنند که تعداد کم و زیاد آن موجب دردسر و مشکل می شود در حالی که همه‌ی این شرایط بستگی به شرایط جسمانی دو طرف دارد.

 تعداد مناسب رابطه جنسی در هفته وابسته به شرایطی مانند قبل و بعد زایمان متفاوت است و البته که کیفیت نزدیکی مهم تر از کمیت آن است.

رابطه جنسی و رابطه زناشویی چند روز یکبار باشد و چند بار رابطه در هفته می تواند نیاز زوجین را تامین کند؟

زنان از رابطه جنسی فراری نباشند | فواید بی نظیر رابطه جنسی برای سلامتی بانوان!

به گفته ی متخصصان سلامت جنسی بسته به نیاز جنسی زن و مرد و علاوه بر شرایط بدنی دوران خاص، بهترین و مناسب ترین تعداد دفعات برقراری رابطه زناشویی.

رابطه جنسی، چند بار در هفته خوب و کافیه؟رابطه جنسی، چند بار در هفته خوب و کافیه؟

ما اغلب بر این باوریم که داشتن یک زندگی و رابطه زناشویی خوشایند و رضایت بخش بستگی به تعداد دفعات رابطه جنسی ندارد.

ولی از آنجایی که داشتن یک رابطه جنسی سالم و صحیح بنا به خواسته ی زن و مرد در فراهم کردن شرایط مهم و مورد نیاز سلامت جسمی و روحی لازم است پس نمی توان نقش و تاثیر مثبت آن را نادیده گرفت.

چندبار در هفته رابطه داشته باشیم بهتر است؟

برخی پزشکان و روانشناسان معنقدند که برقراری ارتباط همانند مصرف 8 لیوان آب در طول روز برای سلامت زن و مرد نیازی حیاتی است اما چه میزان و چند بار در طول هفته داشتن یک رابطه جنسی سالم زناشویی مورد نیاز بدن زن و مرد است و میتواند تضمین کننده سلامت روان و بخشی از جسم انها باشد.

ایجاد تنوع در رابطه جنسی چگونه است ؟ | چگونه یک رابطه جنسی متفاوت داشته باشیم؟

ساری کوپر ، متخصص روانشناس و یک درمانگر جنسی بعد از مطالعات بسیار در این زمینه نظر خود را در این رابطه اینطور منتشر کرد که " بر اساس نیاز روانی و جسمی زوجین برقراری رابطه جنسی 2 الی 3 بار در طول هفته می تواند مناسب ترین تعداد دفعات برقراری رابطه زناشویی باشد.

البته این دفعات مربوط به شرایط معمولی است و دفعات برقراری ارتباط جنسی و زناشویی در اوایل ازدواج - دوران بارداری و بعد از زایمان کاملا متفاوت و به طبع کمتر و بیشتر خواهد بود.

رابطه جنسی، چند بار در هفته خوب و کافیه؟رابطه جنسی، چند بار در هفته خوب و کافیه؟

بهترین تعداد دفعات رابطه جنسی و زناشویی در هفته

در مقاله ای دیگر دکتر فیسچ می گوید:

نیاز زن و مرد برای برقراری و داشتن رابطه جنسی در سن دهه 20 یک تا سه روز یکبار است و این در دهه 30 در برخی از زوجین افزایش و در برخی با کمی کاهش مواجه خواهد شد.

این درحالی است که این نیاز با توجه به طبع و مکانیسم طبیعی بدن زن و مرد می تواند متفاوت باشد ولی در هر حال به طور متوسط برقراری رابطه جنسی 3 بار در هفته بهترین و مناسب ترین میزان رابطه زناشویی برای داشتن و کسب سلامت روحی و روانی و البته سلامت جسمی می باشد.

رابطه جنسی، چند بار در هفته خوب و کافیه؟رابطه جنسی، چند بار در هفته خوب و کافیه؟

تعداد مناسب رابطه نزدیکی با همسر در طول هفته

دلایل ارضا نشدن مردان در رابطه جنسی | همه چیز درباره آنورگاسمی مردان یا سندرم کوفیان

پروفسور فیسچ در مصاحبه با Nerve.com گفت: در برقراری رابطه زناشویی و کسب رضایت از یک رابطه جنسی سالم اولین نکته کیفیت است و کمیت در مرحله بعدی قرار خواهد گرفت. به طوری که شاید زوجینی که هفته ای 4 مرتبه رابطه جنسی برقرار می کنند به اندازه ی زوجینی که هفته ای 2 بار یک رابطه زناشویی با کیفیت دارند از رضایتمندی و سلامت روحی و روانی برخوردار نباشند.

منبع : برترین ها
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه