ارسال به دیگران پرینت

یارانه نقدی دی | زمان واریز یارانه نقدی دی

زمان دقیق واریز یارانه نقدی دی اعلام شد | افزایش مبلغ یارانه نقدی دی ماه

زمان دقیق واریز یارانه نقدی دی اعلام شد.

زمان دقیق واریز یارانه نقدی دی اعلام شد | افزایش مبلغ یارانه نقدی دی ماه

زمان واریز یارانه نقدی دی اعلام شد.

اطلاعات مهم درباره زمان واریز یارانه نقدی دی ماه اعلام شد.

آنچه در روزهای اخیر بیشتر از سوی افکار عمومی مورد پرسش قرار می‌گیرد؛ زمان واریز یارانه نقدی دی‌ ماه 1401 است. اگر قرار باشد مرحله 143 یارانه نقدی طبق روال ماه‌های قبل پرداخت شود، انتظار می‌رود در هفته سوم و احتمالا از بیستم دی ماه یارانه به دست سرپرستان خانوار برسد.

علی بهادری جهرمی- سخنگوی دولت به تشریح آخرین وضعیت اختصاص کالابرگ الکترونیکی پرداخته است. وی با اشاره به اینکه نباید خودمان را درگیر این موضوع که «یارانه نقدی بهتر است یا کالابرگ؟» کنیم، خبر داده که هر کدام از مدل یارانه نقدی و کالابرگ که در تست‌ها موفق باشند، پیاده‌سازی شده و دولت هم در همان مسیر پیش خواهد رفت.

اما آنچه در روزهای اخیر بیشتر از سوی افکار عمومی مورد پرسش قرار می‌گیرد؛ زمان واریز یارانه دی‌ ماه 1401 است. اگر قرار باشد مرحله 143 یارانه نقدی طبق روال ماه‌های قبل پرداخت شود، انتظار می‌رود در هفته سوم و احتمالا از بیستم دی ماه یارانه به دست سرپرستان خانوار برسد.

آنطور که پیشتر سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده بود؛ در صورتی‌که سرپرستان خانوار جزو دهک‌های اول تا سوم باشند، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و در صورتی‌که جزو دهک‌های چهارم تا نهم باشند، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر به حساب آنان واریز می‌شود.

از کسر مبلغ تا قطع یارانه نقدی برخی از سرپرستان

در حالی در آذرماه سازمان هدفمندی یارانه‌ها حامل یک خبر خوش برای یارانه‌بگیران مبنی بر پایان یافتن یکی از اقساط وام کرونای یک میلیون تومانی بود که حواشی هم در این ماه کم نبوده است. یکی از این حواشی مربوط به کسر مقداری از مبلغ یارانه نقدی بود.

جریان از این قرار بود که تعدادی از سرپرستان خانوار اعلام کردند که در شرایطی که در ماه‌ها قبل مبلغ 400 هزار تومان بابت یارانه نقدی دریافت می‌کردند که در آذرماه این رقم به 300 هزار تومان رسیده است. عده‌ای این کاهش را ناشی از خطای دولت اعلام کردند اما سخنگوی ستاد هدفمندی یارانه‌ها به این موضوع واکنش نشان داده و علت را شناور بودن دهک‌بندی خانوارها دانسته است.

شناور بودن پرداخت یارانه این احتمال را تقویت کرده که در هر بررسی مشمولان یارانه نقدی، دهک درآمدی خانوارها جابه‌جا شود. در ضمن، مبلغ یارانه نقدی نیز متناسب با تغییر دهک، دچار تغییر خواهد شد. البته، آنچه مبهم است این است که آیا شناور بودن دهک‌بندی خانوار به صورت ماهانه انجام می‌شود یا این امر هر چند ماه یک‌بار اتفاق می‌‌افتد؟ با اینحال، قرار شده مبلغ یارانه ثابت نباشد و بسته به دهک خانوار تغییر کند.

حاشیه بعدی نیز مربوط به قطع یارانه تعدادی از سرپرستان خانوار است. اما، طیبه حسینی- سخنگوی ستاد هدفمندی یارانه‌ها به این ماجرا هم واکنش نشان داد و طی سخنانی اعلام کرد که سازمان هدفمندی هیچ‌گونه پیامکی مبنی بر قطع یارانه خانوار ارسال نکرده است.آنطور که سخنگو گفته این اخبار جعلی بوده و با هدف کلاهبرداری منتشر شده‌اند.

تصمیم جنجالی دولت؛ رقم یارانه نقدی تغییر می‌کند؟

براساس لایحه 1402، میزان یارانه نقدی تغییری نخواهد داشت و همان روال قبل 300 و 400 هزارتومانی ادامه دارد.

براساس لایحه مصوب دولت، میزان یارانه نقدی تغییری نسبت به سال جاری نداشته و یارانه‌های 300 و 400 هزارتومانی در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

براساس گزارش منتشرشده، در بودجه 1401 بیش از 73 هزار میلیارد تومان به یارانه 45 هزار و 500 تومانی و یارانه معیشتی بنزین اختصاص داده شد. اما گفتنی است که دولت تصمیم گرفت یارانه‌ها را به 300 و 400 هزارتومان افزایش دهد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳۵ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • مهدی ارسالی در

   با سلام به خدمتکاران بی ادعا و مخلص خداوند همان یارانه نقدی را پرداخت کنید

   • ناشناس ارسالی در

    خیلی مخلص و بی ادعا هستند

  • مهدی ارسالی در

   با طول و عرض سلام.
   کاشکی هر روز خدا بیستم باشه. اخ ک این تاریخ و چقده دوستش دارم. مخلص هرچی ستاره شناسه

  • نداحاسودزاده ارسالی در

   باسلام بنظرمن یارانه رونفری ۵۰۰کنید نصف رو جنس خوردخوراک بدین به نرخ دولتی ونصف مابعدی رونقدبدبن اینجور تورم بازارکمترمیشه ودونوع روبه خانواده ها اهدا میکنید که خیلیم بهتره

  • حمید ارسالی در

   بایارانه نقدی بهترمیشه زندگی کرد

  • حسین ارسالی در

   با سلام وخسته نباشی
   خدمت شما عارضم که همان روش سابق یارانه نقدی بهتر و موثرتر میباشد
   با تشکر از شما عزیزان

  • حسین ارسالی در

   چقدر یارانه به آدم روحیه میده خدا حافظت کنه احمدی نژاد

  • سعید ایتوک ارسالی در

   یارانه نقدی بهتر است خواهشن بفکر رفاه حال مردم باشید چون مردم با یارانه نقدی بهتر مشکلاتشونو حال میشود واکه افزایش بدهند یعنی سیصد را به هفتصد و چهارصد را به نوصد افزایش بدهند کمک خوبی به مردم بدبخت فقیر میشود ممنون میشیم

  • علی ارسالی در

   یارانه باید ادامه داشته وباید حتمآ اضافه شود۳۰۰ تومن با این شرایط اقتصادی وتورم باید ۱۰۰۰۰۰۰ تومن بشه ونقدئ پرداخت بشه اختیاربا یارانه بگیر باَه

  • ناشناس ارسالی در

   سلام یارانه من که واریز نمیشه بخدا نه پولدارم نه خونه دارم نه ماشین مستاجرهم هستیم

  • ححح ارسالی در

   بنظرمن یارانه کوفتی نقدی باشد بهترهستش چون هر کسی این یارانه کوفتی رو بنوعی خرج میکنن،، پس بگذارید بعهده خوده مردم وااالا

  • ناشناس ارسالی در

   یارانه کوفتی همون ک نقد باشه بهتره

  • جعفر ارسالی در

   به نظر من یارانه نقدی بهتراست

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی