ارسال به دیگران پرینت

پژو | قیمت پژو

قیمت غیر قابل باور پژو پارس در طرح جدید ایران خودرو

قیمت پژو پارس سال امروز 18 دی ماه در بازار آزاد 480 میلیون تومان اعلام شده است

قیمت غیر قابل باور پژو پارس در طرح جدید ایران خودرو

ادامه طرح‌های پیش فروش فوری و فروش فوق العاده دو خودروساز داخلی، ایران خودرو طرح جدید خود را از امروز 18 دی ماه آغاز کرده و تا 20 دی ماه این طرح ادامه دارد.به گزارش تجارت نیوز، در این طرح چهار محصول پرطرفدار این خودروساز شامل سورن پلاس دوگانه‌سوز، پژو پارس سال سفارشی (ELX)، پژو پارس سال سفارش با موتور XU۷P و راناپلاس عرضه شده است. اما قیمت هر کدام از این خودروها چقدر است؟

قیمت پژو پارس سال امروز 18 دی ماه در بازار آزاد 480 میلیون تومان اعلام شده است
قیمت پژو پارس چند؟
قیمت پژو پارس سال امروز 18 دی ماه در بازار آزاد 480 میلیون تومان اعلام شده است. این در حالی است که قیمت کارخانه این خودرو تنها 209 میلیون تومان است.بر این اساس اختلاف قیمت کارخانه و بازار آزاد پژو پارس حدود 271 میلیون تومان است. بیشتر از دو برابر.به عبارتی با قیمت بازار آزاد پژو پارس در بازار آزاد می‌توان دو خودروی یارانه‌ای از ایران خودرو خرید. این همان انتقادی است که به طرح‌های فروش فوق العاده و پیش فروش خودروسازان وارد است. چراکه تنها عده محدودی می‌توانند از این رانت و یارانه استفاده کنند و دیگران از این امتیاز 271 میلیونی بی بهره هستند.

اختلاف قیمت درباره خودروهای دیگر هم وجود دارد. در طرح فروش فوق‌ العاده ایران خودرو قیمت سورن پلاس 281 میلیون تومان است. این در حالی است که قیمت بازار آزاد سورن پلاس، امروز 18 دی ماه 486 میلیون تومان اعلام شده است.این به آن معناست که قیمت بازار آزاد و کارخانه سورن پلاس، 205 میلیون تومان است و برندگان این خودرو می‌توانند از سود یا وام بلاعوض 205 میلیونی ایران خودرو برخوردار شوند.

قیمت رانا پلاس هم در طرح جدید فروش فوق العاده ایران خودرو در حالی 215 میلیون تومان اعلام شده که قیمت بازار آزاد رانا 435 میلیون تومان است. اختلاف قیمت کارخانه و بازار آزاد این خودرو هم دقیقا دو برابر است و اختلاف 220 میلیونی دارند.

یارانه 200 میلیونی شامل چه کسانی می‌شود؟
پیش از این اعلام شده بود که فقط مادران دارای دو فرزند و مالکان خودروهای فرسوده می‌توانند در طرح فروش فوق العاده ایران خودرو شرکت کنند. گروه اول سهمیه 50 درصدی دارند و گروه دوم سهمیه 30 درصدی و سهمیه مردم عادی تنها 20 درصد است که باید از این سهمیه در بازار بورس کالا استفاده کنند.

اما گویا این محدودیت هنوز وضع نشده و افراد عادی هم می‌توانند از این مزیت برخوردار شوند.فروش فوق العاده ایران خودرو از امروز 18 دی ماه آغاز شده و تا پایان ساعت اداری روز سه شنبه 20 دی ماه ادامه دارد. متقاضیان می‌توانند در این بازه زمانی سه روزه به سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند. مراسم قرعه‌کشی شنبه هفته آتی (۲۴ دی‌ماه) در حضور نمایندگان نهادهای نظارتی برگزار خواهد شد.قیمت‌های اعلام شده خودرو قطعی است، زمان تحویل این خودروها سه ماهه است و برندگان، فروردین سال 1402 می‌توانند خودروی جدید خود را دریافت کنند.

 

منبع: بهار
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۶ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • مصطفی ارسالی در

   مشکل شما نیست ولی مشکل این ملته که داره هر افزایش قیمت از طرف شما رو تحمل می‌کنه، آخه مرد حسابی این لگن 180 ملیون می ارزه

  • براتی ارسالی در

   ۲۵صدم صدم میشه شانس

  • حسین ارسالی در

   پژو پارس ELX رنگ خاکستری

  • محترم سادات هاشم زاده ارسالی در

   با عرض سلام . همسرم 21 از طرف ارتش لشکر 64 ارومیه به کردستان سردشت. 45 کیلومتر جلوتر روستای بیتوش 4. کیلومتر جلوتر بلندترین موهای مشترک به نام بلندیهای تالشبیشترین این بلندیهای تالش مربوط به ایران می باشد

  • م.د ارسالی در

   کدام قانون آورده برای خریدخودروجوانان و مادران استانهایی که خودروزیرپایشان وبایدفرسوده بشودبعدبیایندخودروبخرننددوم این همه متقاضی خودروکجابودنندچطورثبت نام می کنند ولی آنهایی که هنوزخودروندلرننددرقرعه برنده نمیشوند

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی