ارسال به دیگران پرینت

گوگل | آپدیت جدید گوگل برای اندروید ۱۳

آپدیت جالب گوگل فقط برای اندروید 13!

ویژگی جدید اندروید به شما اجازه می‌دهد هنگام گوش‌دادن به موسیقی به‌راحتی بین دستگاه‌های صوتی مختلف جابه‌جا شوید.

آپدیت جالب گوگل فقط برای اندروید 13!

 آپدیت جدید گوگل برای اندروید 13

گوگل ویژگی‌های جدیدی را برای اندروید ۱۳ آماده کرده است که هنگام گوش‌دادن به موسیقی، امکان جابه‌جایی آسان‌تر بین دستگاه‌های صوتی را دراختیار کاربران قرار می‌دهد. بدین‌ترتیب هنگام گوش دادن به آهنگ موردعلاقه‌ی خود، با توجه به نزدیکی شما به دستگاه‌های صوتی مختلف، ادامه موسیقی در آن‌ها پخش خواهد شد. درواقع غول جست‌وجوی اینترنت امکان پخش موسیقی یکپارچه بین گوشی‌های هوشمند، بلندگوهای هوشمند، هدفون، تلویزیون، خودرو و موارد دیگر را فراهم کرده است.

ویژگی جدید صوتی اندروید ۱۳ از کیت توسعه‌ی نرم‌افزاری (SDK) استفاده می‌کند که گوگل آن را سال گذشته منتشر کرد. این فناوری از بلوتوث کم‌مصرف، وای‌فای بهره می‌برد تا تشخیص دهد کدام دستگاه‌های صوتی ازنظر فیزیکی به کاربر نزدیک‌تر هستند و سپس مشخص می‌کند شاید کاربر بخواهد براساس فعالیت کنونی خود، موسیقی را از دستگاه دیگری پخش کند. به‌عنوان مثال، تغییر پخش صدا درصورت پاسخ‌دادن به تماس از یک بلندگوی بلوتوث به گوشی شما بر می‌گردد.

هر چیزی را در گوگل جستجو نکنید! | گران برایتان تمام می شود

ویژگی Uninterrupted Listening شباهت‌هایی با روش جابه‌جایی خودکار صوت بین محصولات اپل دارد. ساندیپ چیووکولا، مدیر محصول اندروید در یک پست وبلاگی اعلام کرد گوگل با همکاری اسپاتیفای و یوتیوب موزیک سعی‌ دارد روی ویژگی‌های اعلان‌ها کار کند. این شرکت قابلیت‌هایی مثل Fast Pair، NearbySHare و کروم‌کست را به SDK اضافه کرده است تا بتوان آسان‌تر از چندین دستگاه استفاده کرد.

گوگل همچنین با اسپاتیفای وارد همکاری شده است تا پشتیبانی از Spotify Connect را به ابزار جابه‌جایی رسانه‌ی اندروید ۱۳ اضافه کند. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد هنگام پخش موسیقی در پلتفرم اسپاتیفای، راحت‌تر بین گوشی، تبلت، بلندگو، تلویزیون و سایر دستگاه‌های سازگار با Spotyfy Connect جابه‌جا شوند. گوگل هنوز جزئیاتی درمورد تاریخ انتشار این ویژگی‌ها ارائه نداده است اما انتظار داریم در سال جاری دردسترس قرار گیرند.

 

منبع : خبر آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه