ارسال به دیگران پرینت

بورس | فروش خودرو در بورس

این خودرو ها در بورس پیش فروش شدند | شرایط خرید این خودرو ها چگونه است ؟

ودروهایی که در بورس فروخته می‌شوند ، شرایط خرید خودرو ها در در ادامه خبر ببینید

این خودرو ها در بورس پیش فروش شدند | شرایط خرید این خودرو ها چگونه است ؟
 

اسامی خودروهایی که در بورس فروخته می‌شوند + شرایط خرید

 : در تاریخ ۱۸ دی‌ماه ۴۰۰۰ دستگاه شاهین سفید متعلق به شرکت سایپا و همچنین در تاریخ 20 دی‌ماه ۵۰۰ دستگاه کارا دوکابین متعلق به بهمن موتور روی تابلو معاملات می‌رود.
اسامی خودروهایی که در بورس فروخته می‌شوند + شرایط خرید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بورس کالا هفته آینده هم میزبان خودرو خواهد بود و قرار است شرکت‌های سایپا و بهمن موتور محصولات خود را در این بازار عرضه کنند.

یکشنبه (۱۸ دی ماه) ۴۰۰۰ دستگاه شاهین سفید متعلق به شرکت سایپا و سه‌شنبه (۲۰ دی ماه) نیز  ۵۰۰ دستگاه کارا دوکابین متعلق به بهمن موتور روی تابلو معاملات می‌رود.

بر این اساس، سایپا شاهین را به قیمت پایه ۳۰۴ میلیون تومان عرضه خواهد کرد و میزان پیش پرداخت خرید این خودرو ۱۰۰ درصد در نظر گرفته شده است. تاریخ تحویل این خودرو ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ اعلام شده است.

این خودرو ها در بورس پیش فروش شدند | شرایط خرید این خودرو ها چگونه است

بهمن موتور نیز کارا دوکابین را به قیمت پایه ۳۰۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عرضه می کند و میزان پیش پرداخت ۱۰ درصد اعلام شده است. تاریخ تحویل این خودرو ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده است

خرید شاهین

در مشخصات عرضه شاهین آمده است که هر کد ملی بالای ۱۸ سال مجاز به ثبت نام یک دستگاه خودرو بوده و محل تحویل خودرو نمایندگی های فروش شرکت به انتخاب مشتری است.

خریداران ملزم به واریز ۱۲ درصد مالیات و عوارض قانونی (برمبنای قیمت معامله) و همینطور مبلغ چهار میلیون و ۳۷۱ هزار و ۳۰۶ تومان به ازای هر خودرو شامل سه میلیون و ۸۱۳ هزار و ۷۴۷ تومان بابت بیمه شخص ثالث، ۵۵۷ هزار و ۵۶۰ تومان بابت خدمات مرتبط با خدمات شماره گذاری و پلاک بوده و دعوتنامه تکمیل وجه جهت مبالغ مذکور برای مشتری صادر می شود.

هر کد ملی مجاز به ثبت سفارش روی یکی از کدهای عرضه شده در تاریخ عرضه هستند و اشخاصی که در عرضه های قبلی در بورس کالا و همچنین از ابتدای سال ۱۳۹۸ از شرکت های خودروسازی موفق به خرید خودرو شده اند امکان ثبت سفارش نخواهند داشت و انتخاب نمایندگی تحویل گیرنده در مرحله تکمیل وجه برای مشتری فراهم شده است.

شگفتانه ایران خودرو برای فروش ویژه محصولات | جا نمانید

شرایط خرید کارا

در مشخصات عرضه کارا دو کابین نیز آمده است که محدودیتی برای تعداد تقاضا برای اشخاص حقیقی و حقوقی در ثبت سفارش وجود ندارد.

صدور سند و شماره گذاری خودرو فقط به اسم شخص خریدار خواهد بود و رنگ سفید و مدل خودرو ۱۴۰۱ است. خریداران باید جهت تکمیل مراحل خرید، همزمان با تسویه اصل مبلغ معامله در بورس و در مدت زمان مقرر تعیین شده در اطلاعیه عرضه تکمیلی و حداکثر طی هفت روز تقویمی با مراجعه به پورتال فروش شرکت بهمن موتور نسبت به ایجاد و تکمیل پروفایل خود اقدام و از این طریق نسبت به پرداخت هزینه های جانبی و انتخاب عاملیت مورد نظر خود اقدام کنند.

هزینه های جانبی شامل ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده بر مبنای قیمت نهایی فروش و سایر هزینه ها جمعا به مبلغ هشت میلیون و ۷۶۰ هزار و ۲۸ تومان شامل چهار میلیون و ۷۶۰ هزار تومان بابت هزینه مالیات و عوارض شماره گذاری، ۴۳ هزار و ۵۰۰ تومان بابت هزینه هوشمندسازی کارت خودرو، ۵۰ هزار تومان بابت هزینه خدمات پست، ۲۸۰ هزار تومان بابت هزینه تولید پلاک و شماره گذاری، سه میلیون و ۶۲۶ هزار و ۵۲۸ تومان هزینه بیمه شخص ثالث است 

منبع : اقتصاد نیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه