ارسال به دیگران پرینت

حلوا ارده | طرز تهیه حلوا ارده | طرز تهیه مرحله به مرحله حلوا ارده

آیا به دنبال یک میان وعده مقوی هستید؟ | طرز تهیه مرحله به مرحله حلوا ارده

آیا به دنبال یک میان وعده یا صبحانه سالم و مقوی هستید؟ حلوا ارده همانطور که از نامش مشخص است با ارده درست می‌شود.در ادامه این مطلب برای مشاهده طرز تهیه حلوا ارده به صورت مرحله به مرحله باما همراه باشید.

آیا به دنبال یک میان وعده مقوی هستید؟ | طرز تهیه مرحله به مرحله حلوا ارده

طرز تهیه مرحله به مرحله حلوا ارده

آیا به دنبال یک میان وعده یا صبحانه سالم و مقوی هستید؟ حلوا ارده همانطور که از نامش مشخص است با ارده درست می‌شود.در ادامه این مطلب برای مشاهده طرز تهیه حلوا ارده به صورت مرحله به مرحله باما همراه باشید.

مواد لازم حلوا ارده
کنجد سفید ۱ پیمانه
شیر خشک قنادی ۱ پیمانه
پودر قند ¾ پیمانه
پودر هل ۱ قاشق چایخوری

دستور پخت حلوا ی زنجبیلی

طرز تهیه حلوا ارده

مرحله اول

برای تهیه  حلوا ارده خوشمزه  در ابتدای کار کنجدها را درون یک تابه مناسب می ریزیم و روی حرارت بسیار ملایم تفت می دهیم تا طلایی رنگ شوند. باید در حدی کنجدها را تفت دهیم که کمی روغن پس بدهند.

مرحله دوم

در صورتی که کنجدها طلایی شدند و روغن پس ندادند، مشکلی نیست، ابتدا آنها را به مخلوط کن یا آسیاب منتقل می کنیم، سپس به خوبی مخلوط می کنیم تا کنجدها به روغن بیفتند و ارده تشکیل شود.

مرحله سوم

در صورتی که کنجدها پس از آسیاب شدن، روغن پس ندادند، ۲ قاشق غذاخوری روغن کنجد یا روغن مایع اضافه می کنیم و به خوبی مخلوط می کنیم تا کنجدها کاملا پودر شده و با روغن کاملا یکدست شوند.

مرحله چهارم

در این مرحله پودر قند را به همراه شیر خشک قنادی و پودر هل درون یک ظرف مناسب می ریزیم و به خوبی با هم ترکیب می کنیم. در ادامه ارده را کم کم به ظرف اضافه کرده و مخلوط می کنیم تا حلوا جمع شود.

رازهای خوشمزه شدن حلوا +تصاویر

مرحله پنجم

توجه داشته باشید که باید ارده را به صورت کنترل شده اضافه کنیم و تا زمانی که بافت حلوا منسجم شود، باید این کار را ادامه دهیم. در ادامه کف و دیوراه های یک ظرف مربع شکل را با کیسه فریز به طور کامل می پوشانیم.

مرحله ششم

حالا مقداری خلال پسته و کنجد به صورت پخش روی کیسه فریز می ریزیم، سپس حلوا را به صورت یکدست درون ظرف می ریزیم و روی آنرا صاف می کنیم. در آخر با دست به خوبی حلوا را فشرده می کنیم تا کاملا منسجم شود.

مرحله هفتم

در این مرحله حلوا را به مدت حداقل ۶ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا کاملا منسجم شود، سپس با کمک پلاستیک فریزر آنرا از قالب خارج کرده و درون ظرف سرو قرار می دهیم. در نهایت حلوا را برش زده و سرو می کنیم.

منبع: نکته‌چی
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی