ارسال به دیگران پرینت

پیروز | وضعیت پیروز

چرا پیروز گردن بند طبی بسته؟ | وضعیت حالش وخیم است؟ + عکس

امروز عکسی از پیروز در فضای مجای منتشر شد. یوزپلنگ آسیایی هشت ماه ای که در پارک پردیسان نگهداری می شود. انتشار تصویر پیروز درحالیکه گردنبندی دور گردنش بسته شده، موجب نگرانی تعدادی از شهروندان و علاقه مندان این حیوان شده است و به گفته مسوولان پیروز مشکل گوارش و دفع دارد.

چرا پیروز گردن بند طبی بسته؟ | وضعیت حالش وخیم است؟ + عکس

وضعیت پیروز

علیرضا شهرداری تیمارگر پیروز در گفت و گو به عصر ایران درباره آخرین عکس منتشرشده از پیروز در فضای مجازی می گوید: پیروز از ابتدای تولد مشکل گوارشی داشته و گاهی دفع برای او سخت و مشکلش جدی تر می شود. پیروز در چنین شرایطی پشتش را لیس می زند و این باعث زخم روی مقعدش می شود. در این شرایط پماد روی مقعدش می مالیم و به مدت یک ساعت گردنبند می بندیم تا خودش را لیس نزند. بعد یک ساعت هم گردنبند را باز می کنیم.

شهرداری می گوید: ما هیچ وقت نگفتیم پیروز در بهترین حالت ممکن است. همیشه تاکید کردیم که هنوز با او چالش داریم و هنوز به سلامت کاملی که ما می خواهیم نرسیده است.

فیلم جدید و بامزه از پیروز توله یوز ایرانی + ویدئو

تیمارگر پیروز در پاسخ به این پرسش که آیا پیروز به جز مشکل دفع مسیله ای دیگری دارد یا خیر؟ می گوید: در حال حاضر مشکلی جز این ندارد. طی دو تا سه ماه گذشته هم تنها مشکل پیروز دفع بوده است. پماد هم گاهی استفاده می شود بستگی به شرایط پیروز و وضعیت گوارش و دفع او دارد.

5790959

شهرداری با اشاره به اینکه پیروز از ابتدا مشکلاتی داشته، می گوید: من تجربه اولین شیر دادن به آذر و توران ( دو یوز ماده پیدا شده در منطقه توران) را دارم وقتی با پیروز مقایسه می کنم می بینم که پیروز از ابتدا مشکلاتی داشته است.

پیروز اردیبهشت سال 1401، به همراه دو برادر در شرایط اسارت به دنیا آمد. دو برادر و تلف شدند و پیروز تنها فرزند ایران و فیروز است که هنوز زنده مانده.

منبع : خبر آنلاین
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه