ارسال به دیگران پرینت

پله | مراسم خاکسپاری پله

صف کیلومتری مردم برای آخرین وداع با اسطوره فوتبال + عکس

دوست‌داران پله برای ورود به ویلا بلمیرو با صف طولانی و گرمای هوا مواجه هستند؛ آنها بعد از ورود تنها چند ثانیه فرصت دارند برای آخرین بار استطوره را ببینند و خداحافظی کنند.

صف کیلومتری مردم برای آخرین وداع با اسطوره فوتبال + عکس

 مراسم خاکسپاری پله

لوکاس دی الیویرای 33 ساله در روز تعطیل خود از فرصت استفاده کرده و به همراه پسر 8 ساله خود در ورزشگاه ویلا بلمیرو حضور یافت تا با بت فوتبال برزیل وداع کند. او در کنار هزاران هوادار دیگر از ساعات اولیه صبح مقابل در ورودی ورزشگاه خانگی سانتوس، صف کیلومتری تشکیل دادند. در ادامه گزارشی بخوانید از روایت افرادی که سختی زیادی را به جان خریدند تا چند ثانیه با پله برای آخرین بار دیدار کنند:

علی دایی به درگذشت پله واکنش نشان داد!

1787507

صف کیلومتری و فرصت چند ثانیه‌ای
هوادارانی که حضور در صف و گرمای هوا را به جان خریده و منتظر ماندند، بعد از یک ساعت وارد چمن ورزشگاه شدند؛ جایی تابوت پله ساعتی قبل‌تر در آنجا مستقر شده بود. هر نفر تنها چند ثانیه فرصت داشت تا تابوت را نگاه کرده و با مروارید سیاه وداع کند؛ امکان وداع طولانی‌تر وجود نداشت چرا که هر لحظه امکان غیرقابل کنترل شدن صف وجود داشت.

1787502

این یک روز تاریخی برای برزیلی‌هاست
لوکاس و پسرش بعد از وداع با پله از صفی که بیش از یک ساعت در آن بودند، خارج شدند؛ او با وجود سختی زیادی که بابت این کار کشیده بود، راضی به نظر می رسید و اولین جمله‌اش این بود: "ارزشش را داشت... پسرم همیشه این روز را به خاطر خواهد داشت."

1787503

بخشی از چمن را به یادگار با خود بردند
همین احساس را سوزا سانتوسِ 50 ساله هم داشت؛ او همراه با دو فرزند، یک برادرزاده نوجوان و برادرش برای وداع با پله آمده بودند. آنها برای آخرین ملاقات با اسطوره، دو ساعت زیر نور مستقیم خورشید در هوای گرم شهر – 30 درجه – در حالی که هیچ سایه‌ای هم در کار نبود، طی کردند.
این گروه پنج نفره که اهل سائو ماتئوس – منطقه شرقی سائوپائولو – بودند همگی موافق بودند که ارزشش را داشت که چنین سختی را به جان بگیرند. آنها برای سوغاتی حتی بخشی از چمن ورزشگاه را کنده و با خود بردند.

1787504

برگشت به اول صف برای چند لحظه دیدار بیشتر
هوادار دیگری از سائوپائولو به نام لوئیز کارلوس روگه در حالی با پله وداع کرد که به گفته خودش شمار دفعاتی که بازی های این اسطوره را از نزدیک تماشا کرده از دستش در رفته است. او هم بعد از طی پیاده روی طولانی با پادشاه برای آخرین بار دیدار کرد اما این برایش کافی نبود و یک بار دیگر به ته صف برگشته و از نو فرآیند انتظار را طی کرد تا لحظاتی بیشتر پله را ببیند! جواب این هوادار برای کاری کرد جالب بود: "چنین چیزی در برابر کارهایی که او (پله) برای ما کرده هیچ است."

1787505

 

منبع : خبر آنلاین
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۴ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه