ارسال به دیگران پرینت

آلودگی هوا | شروع دوباره آلودگی هوا در پایتخت

آلودگی هوا دوباره به پایتخت بازگشت!

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، کیفیت هوای تهران برای گروه‌های حساس آلوده شد.

آلودگی هوا دوباره به پایتخت بازگشت!

شروع دوباره آلودگی هوا در پایتخت

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، هم اکنون  شاخص  آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۱۱۴ یعنی شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

همچنین آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات‌ معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۳ بود و کیفیت هوای  پایتخت  در شرایط قابل قبول قرار داشت.

کیفیت هوای تهران با بارش‌های اخیر در شرایط مطلوب قرار گرفته بود اما دوباره از ساعت ۱۹ روز شنبه ( ۳ دی‌ماه) با رسیدن به عدد ۱۰۵ برای گروه‌های حساس آلوده شد که این وضعیت تا ساعت ۲۲ ادامه داشت، اما دوباره از ساعت ۲۳ قابل قبول شد. این در حالیست که امروز از ساعت ۱۳ دوباره با رسیدن به عدد ۱۰۶ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است و تاکنون ادامه داشته است.

در این شرایط افراد مبتلا به  بیماری قلبی  یا ریوی،  سالمندان  و  کودکان  باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد بطور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می شود نفس کشیدن تا حدی سخت‌تر از حالت طبیعی صورت گیرد؛ برای مثال کار کردن در باغچه در طول روز. فعالیت سنگین نیز عبارت است از هرگونه فعالیت شدید خارج از منزل که سبب می شود نفس کشیدن به سختی صورت گیرد؛ برای مثال دویدن.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که بر اساس آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می‌شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می‌گیرد. بر اساس این دسته‌بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

منبع: فرتاک نیوز
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • علی ارسالی در

   در هر صورت حدود الهی را رعایت کنید
   برای مسئولان که وظیفه ست
   برای مردم شاید امتحان شاید عذاب

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی