ارسال به دیگران پرینت

پلیس نما | بازداشت دو پلیس نما در میدان آزادی

شناسایی دو پلیس نما در میدان آزادی که سریعا بازداشت شدند!

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از بازداشت دو مامورنما، انهدام باند سرقت از منازل در شهرک غرب تهران و ... خبرداد.

شناسایی دو پلیس نما در میدان آزادی که سریعا بازداشت شدند!

بازداشت دو پلیس نما در میدان آزادی

 رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از بازداشت دو مامورنما، انهدام باند سرقت از منازل در شهرک غرب تهران و ... خبرداد.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای به تشریح برخی از ماموریت‌های پلیس پیشگیری در شبانه‌روز گذشته پرداخت و گفت:‌ یکی از این ماموریت‌ها مربوط به دستگیری دو سارق مامورنماست، افرادی که با معرفی خود به عنوان مامور پلیس اقدام به اخاذی از شهروندان کرده بودند.

وی درباره جزئیات پرونده دستگیری این افراد گفت:‌ روز گذشته تیم عملیات کلانتری ۱۳۵ آزادی به‌صورت نامحسوس در محدوده میدان آزادی در حال گشتزنی بود که به دو نفر که لباس پلیس بر تن داشتند مشکوک شده و رفتار آنها را به صورت نامحسوس زیر نظر قرار دادند. ماموران با بررسی رفتار این افراد مشاهده کردند که این افراد پلیس نیستند و با سوءاستفاده از لباس و غصب عنوان پلیس اقدام به اخاذی و سرقت از شهروندان می‌کنند که بلافاصله در یک عملیات پلیسی هر دو نفر را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.  

موقوفه‌ای با بیان اینکه ماموران در جریان بازرسی از این افراد مقدار زیادی وسایل و ادوات سرقته شده و نیز برخی از تجهیزات نظامی را کشف و ضبط کردند، گفت: متهمان در جریان بازجویی‌های اولیه به چندین فقره سرقت و اخاذی اعتراف کرده و گفتند که مدتی است با تهیه لباس پلیس و در پوشش مامور اقدام به اخاذی از شهروندان کرده‌اند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به بررسی سوابق هر دو متهم گفت:‌ این افراد در امر سرقت فعالیت داشته و پیش از این نیز دستگیر شده بودند، برای دو متهم پرونده‌ای تشکیل شده و تحقیقات بیشتر برای کشف جرائم احتمالی آنان ادامه دارد.

انهدام باند سارقان منزل در شهرک غرب

موقوفه‌ای از انهدام باند سارقان منزل نیز خبر داد و در توضیح جزئیات آن گفت:‌ در پی دریافت خبری مبنی بر حضور تعدادی افراد مشکوک در یک ساختمان مسکونی در محله شهرک غرب، بلافاصله گشت انتظامی کلانتری این محل در کمترین زمان ممکن در محل حاضر شده و عملیات مهار سارقان را آغاز کرد.

وی با بیان اینکه ماموران در بررسی‌های اولیه متوجه شدند که سارقان اصلی در داخل ساختمان هستند، گفت: ماموران با انجام یک عملیات پلیسی دو متهم در داخل ساختمان و در حالی که با تخریب قفل در، وارد آپارتمان شده بودند دستگیر کردند. دو همدست دیگر این افراد نیز با مشاهده ماموران پا به فرار گذاشتند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد:‌ با هوشیاری ماموران، سارقان متواری پس از تعقیب و گریز و تیراندازی پلیس زمین‌گیر و دستگیر شدند و از آنها تعداد زیادی ابزار سرقت و اقلام سرقت شده نظیر گوشی موبایل، تیر جنگی و... کشف و ضبط شد. چهار متهم که بین۲۳ تا ۳۰ سال سن داشته و دارای سابقه و تحمل حبس در زندان بودند، پس از انتقال به کلانتری به هفت فقره سرقت مشابه با همکاری یکدیگر اعتراف کردند. در پایان برای این افراد هم پرونده‌ای تشکیل شد و تحقیقات بیشتر برای کشف جزئیات پرونده و جرائم احتمالی متهمان ادامه دارد.

موقوفه‌ای پرونده دیگر را مربوط به کشف ۱۵ حلقه لاستیک سرقتی دانست و گفت: پس از دریافت اخباری مبنی بر خرید و فروش لاستیک‌های سرقتی در محله سلیمانیه، رسیدگی به موضوع در دستورکار دایره عملیات این کلانتری قرار گرفت و تحقیقات میدانی در این زمینه آغاز شد.

وی با بیان اینکه ماموران در تحقیقات و پی‌جویی‌های انتظامی هویت و مخفیگاه متهم را مورد شناسایی قرار دادند، گفت: تیمی از ماموران کلانتری با اخذ مجوز قضائی به مخفیگاه متهم مراجعه و در یک عملیات منسجم و ضربتی وی را دستگیر و در بررسی اولیه از این محل بیش از ۱۵ حلقه لاستیک سرقتی را کشف و به کلانتری انتقال دادند. متهم ۳۴ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و خرید و فروش اموال سرقتی در محله سلیمانیه معترف و کارشناسان ارزش اموال کشف شده را ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کردند.

انهدام باند سرقت از خودرو در شهرک ولیعصر

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از پایان راه باند سارقان محتویات خودرو در شهرک ولیعصر تهران هم خبر داد و گفت:‌ با توجه به افزایش سرقت محتویات خودرو در محله شهرک ولیعصر تهران دستگیری سارقان به‌صورت ویژه در دستور کار تیم عملیات کلانتری شهرک ولیعصر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با بررسی‌های سرقت های انجام شده ساعات حضور سارقان و محل های احتمالی حضورشان شناسایی شد، گفت: چند تیم عملیاتی متشکل از افسران مجرب کلانتری بصورت نامحسوس در این محل ها فعال شدند. سرانجام یکی از تیم‌ها مشاهده کرد که سارقان با خودروی پراید و پلاک مخدوش با سه نفر سرنشین وارد یکی از خیابان‌ها شده و قصد سرقت از خودرویی دیگر را دارند که بلافاصله ماموران برای دستگیری آنان وارد عمل شدند، اما سارقین با رویت پلیس متواری شدند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به آغاز تعقیب و گریز میان پلیس و این افراد ادامه داد: ماموران در جریان یک عملیات تعقیب و گریز ۱۰ دقیقه‌ای و با ایجاد طرح مهار پلیسی خودروی سارقان را متوقف و هر سه نفر را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.   همچنین داخل خودروی آنان نیز مورد بازرسی قرار گرفت که در جریان آن مقداری لوازم سرقتی از خودروهای که به‌تازگی سرقت شده بود، کشف و ضبط شد.

موقوفه‌ای با اشاره به اینکه متهمان در تحقیقات اولیه به بزه انتسابی و سرقت محتویات خودرو با همکاری یکدیگر اعتراف کردند، گفت:‌تاکنون۱۰ نفر از مالباختگان شناسایی شدند و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد. همچنین برای متهمان نیز پرونده‌ای تشکیل شده است.  

بازداشت موبایل فروش قاچاقچی

 وی از کشف پنج دستگاه تلفن همراه آیفون قاچاق و بدون مجوز قانونی در شمال تهران و از مغازه‌ای در میدان تجریش هم خبر داد و گفت:کارشناسان ارزش اموال کشف شده را سه میلیارد ریال اعلام کردند. رسیدگی به این پرونده نیز درپی دریافت اخباری مبنی بر دپو و نگهداری تعداد زیادی گوشی تلفن همراه قاچاق و فاقد مجوز قانونی در یک مغازه موبایل فروشی در محدوده میدان تجریش در دستور کار قرار گرفت و ماموران پس از اخذ مجوز قضائی به مخفیگاه متهم مراجعه و در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر و در بررسی از این محل تعداد پنج دستگاه انواع تلفن همراه آیفون ۱۴ و قاچاق را که بدون مجوزهای قانونی وارد کشور شده بود، کشف و ضبط کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: متهم ۳۷ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود مبنی بر نگهداری و توزیع تلفن همراه قاچاق در سطح شهر تهران و در پوشش فروشنده تلفن همراه معترف شد. کارشناسان ارزش اموال کشف شده را سه میلیارد ریال اعلام کردند.

 

منبع : برترین ها
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه