ارسال به دیگران پرینت

قورمه سبزی | خورش قورمه سبزی | روغن انداختن خورش قورمه سبزی

برای روغن انداختن خورش قورمه سبزی چه کنیم؟ | آموزش فوت و فن کوزه گری برای پخت قورمه سبزی

خورش قورمه سبزی یکی از محبوب‌ترین غذاهای ایرانی به شمار می‌رود و هرکس که بتواند این غذا را به خوبی آماده کند آشپز خوبی محسوب می‌شود. یکی از سوال های رایج هنگام پخت این غذا محبوب این است که برای روغن انداختن خورش قورمه سبزی چه کنیم؟

برای روغن انداختن خورش قورمه سبزی چه کنیم؟ | آموزش فوت و فن کوزه گری برای پخت قورمه سبزی

برای روغن انداختن خورش قورمه سبزی چه کنیم؟

خورش قورمه سبزی یکی از محبوب‌ترین غذاهای ایرانی به شمار می‌رود و هرکس که بتواند این غذا را به خوبی آماده کند آشپز خوبی محسوب می‌شود. یکی از سوال های رایج هنگام پخت این غذا محبوب این است که برای روغن انداختن خورش قورمه سبزی چه کنیم؟

راهکارهای روغن انداختن خورش قورمه سبزی

خرد کردن سبزی

بر عکس آش و کوکو که احتیاجی نیست سبزی خیلی خرد شود، برای خورش قرمه سبزی، باید حتما سبزی را بسیار ریز خرد کرد. سبزی هایی که درشت خرد شده باشند، حتی با مدت زمان پخت طولانی نیز درست جا نمی افتند و در نتیجه خورش شما به روغن نمی افتد. چنانچه از دستگاه سبزی خرد کن استفاده می کنید، حتما دو بار سبزی را خرد کنید. اگر هم از چاقو استفاده می کنید، خیلی با حوصله این کار را انجام دهید. حتما از چاقوی تیز استفاده کنید، چون سبزی باید خرد شود نه اینکه له شود.

اضافه کردن روغن مایع

یکی دیگر از شیوه های روغن انداختن قورمه سبزی که آسان ترین روش نیز هست این است که قدری روغن در بین پخت خورش اضافه کنید و بگذارید همه مواد خورش به آرامی در روغن سرخ شوند.

آب زیاد نریزید

هر چقدر هم خورش های آبکی دوست داشته باشید، نمی توانید توقع داشته باشید تا خورش قورمه سبزی را هم خیلی آبدار و هم جا افتاده و به روغن افتاده درست کنید. بهترین کار این است که از همان اول به اندازه کافی در خورش آب بریزید تا مجبور نشوید برای اینکه خورش کامل بپزد مجددا به آن آب اضافه کنید

در آخر پخت خورش قورمه سبزی زمانی که مطمئن شدید که خورش شما آماده شده و سبزی و گوشت آن پخته اما آب زیادی دارد شما می توانید شعله را زیاد کنید و در قابلمه را بردارید تا آب آن بخار شود و خورش غلیظ و لعابدار شود.

سرخ کردن سبزی

سرخ کردن سبزی یکی از نکاتی است که در روغن انداختن خورش قورمه سبزی کمک بسیاری می کند. هر چقدر سبزی خورشتی را بیشتر تفت دهید در آخر خورش سیاه تر و پر روغن تری خواهید دشت. البته این کار سبب می شود که خواص سبزی ها از بین برود این کار را انجام ندهید بهتر است.

روغن انداختن قورمه سبزی با یخ

چنانچه پس از پخته شدن مواد خورش شما جاافتاده به نظر نیامد و آن چیزی که موردنظر شما است نبود و قورمه سبزی به اندازه کافی روغن نینداخته بود، چند قالب کوچک یخ به خورشتان اضافه کنید. این سبب میشود که خورش روغن بیندازد و کاملا جا افتاده به نظر بیاید.

 

منبع: ستاره پارسی
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی