ارسال به دیگران پرینت

کی‌روش | مصاحبه کی‌روش با BBC

کی‌روش از خجالت سوال شیطنت‌آمیز یک خبرنگار درآمد! | برو از آمریکا ‌‌و انگلیس سوال کن!+ویدئو

کی‌روش از خجالت سوال شیطنت‌آمیز یک خبرنگار درآمد! | برو از آمریکا ‌. انگلیس سوال کن!+ویدئو

پاسخ قاطعانه کی‌روش به سوالات شیطنت آمیز خبرنگار بی‌بی‌سی

چرا از آمریکا و انگلیس سوال نمیکنید چرا به افغانستان و عراق حمله کردند؟

پاسخ جالب کی‌روش به یک خبرنگار 

خبرنگاری به کی‌روش گفت "شما چند ماه است که تحت شدیدترین فشار رسانه‌ای هستید و من به احترام شما ایستاده سوالم را می‌پرسم. جام جهانی بهترین فرصت برای معرفی کشورهاست اما این فرصت توسط برخی رسانه‌ها از ایران دریغ شده. اگر بخواهید از این فرصت استفاده کنید که فرهنگ مردم ایران را به مردم دنیا معرفی کنید چه می‌گویید؟ 

کی‌روش در پاسخ داد: پاسخم این است؛ بیش از ۳۰۰۰ سال احترام به تاریخ ایران بزرگ. نمی‌دانم شما این شانس و افتخار را در زندگی داشته‌اید که از شهرهای زیبای ایران مانند شیراز و مکان‌هایی مانند پرسپولیس بازدید کنید یا خیر. این اماکن واقعا زیبا و تاریخی و جذاب هستند. 

همینطور از بُعد فرهنگی مباحث زیادی وجود دارد که شما می‌توانید در ایران متوجه آن شوید و فرهنگ ایران واقعا فوق العاده است.

چیزی که درباره مردم ایران می توانم بگویم دقیقا همانند مطلبی است که وقتی در پرتغال، انگلیس، اسپانیا، چین، آفریقای جنوبی یا ایالات متحده آمریکا بوده‌ام و دیده‌ام در ایران هم دیده‌ام. 

من در ایران لبخند را دیدم، اشک ریختن‌ را دیده‌ام. آنها عاشق پایکوبی‌اند. آنها عاشق فوتبال هستند. 

مردم را در ترافیک خیابان‌ها می‌دیدم که بچه‌هایشان را به مدرسه می‌برند. تحصیل بچه‌ها را در مدارس دیده‌ام. این چیزی است که من می‌توانم راجع به مردم ایران بگویم؛ مردمی مودب، محترم، تحصیل‌کرده. آنها همینطور عاشق فوتبال هستند.

چیزی که برای من به عنوان یک شهروند ساده جهانی عجیب است این است که شما از این دست سوال‌ها با در نظر گرفتن اینکه تمامی کشورها مشکلات خود را دارند از مربیان دیگر و تیم‌های ملی دیگر نمی‌پرسید ولی اگر می‌خواهید بدانید باید بگویم مردم ایران مردمی سر به زیر، ساده و تحصیل‌کرده هستند. 

من از سال ٢٠١١ که به ایران رفتم شاهد این بودم که پسران من عشق زیادی به فوتبال دارند و عاشق فوتبال بازی کردن هستند و هدف من به عنوان مربی آنها این است که این فرصت را به آنها بدهم که برای کشورشان بازی کنند ولی وقتی تلاش می‌شود که این طور به نظر بیاید که آنها تنها اشخاصی هستند که باید پاسخگوی همه مشکلات بشری جهان باشند فکر کنم شما موافق باشید که منصفانه نیست.

حجم ویدیو: 8.61M | مدت زمان ویدیو: 00:00:47
منبع: ایرنا
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   این آقا سگش شرافت اونهایی که مغرور وبی سواد فوتبالی وعدم موفقیت در فوتبال را از چشم‌دیگران می بینند دارد حلا ویلانن تو کشورها راهشانم نمی دن شدن جادوگر وطن فروش

  • ناشناس ارسالی در

   خاک برسر وطن فروشها ازکی روش یادبگیرید

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی