ارسال به دیگران پرینت

برجام | توافق برجام

آمریکا: ایران امید بازگشت به برجام را از بین برد! | ادعای بی اساس آمریکا درباره برجام

آمریکا: ایران امید بازگشت به برجام را از بین برد!

آمریکا: ایران امید بازگشت به برجام را از بین برد! | ادعای بی اساس آمریکا درباره برجام

آمریکا: ایران امید بازگشت به برجام را از بین برد!

لورا هول‌گیت مدعی شد که ایران امید جمعی درباره بازگشت قریب‌الوقوع به برجام را با طرح خواسته‌هایی که می‌دانست غیر ممکن است از بین برد.

لورا هول‌گیت سفیر ایالات متحده نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین مدعی شد: در سپتامبر گذشته ایران امید جمعی درباره بازگشت قریب‌الوقوع به برجام را با طرح خواسته‌هایی که می‌دانست غیر ممکن است از بین برد.

وی با بیان این ادعا که ایران خواستار سیاسی‌کاری در ماموریت آژانس است مدعی شد: کاملا واضح است که وضعیت از سپتامبر پیچیده تر شده است. ایران باید اقدامات تحریک آمیز هسته ای خود و فعالیت‌هایی را که خطرات جدی اشاعه را به همراه دارد، متوقف کند.

این درحالیست که نتیجه ماه‌ها مذاکرات صورت گرفته در وین برای رفع تحریم ها و از سرگیری اجرای کامل برجام نشان داد دولت ضعیف جو بایدن به دلیل مشکلات داخلی و فشار رژیم صهیونیستی قدرت تصمیم‌گیری برای بازگشت به توافق هسته‌ای را ندارد و به همین خاطر به تاکتیک مقصرنمایی و تعیین ضرب‌الاجل‌های ساختگی متوسل و باعث طولانی شدن روند مذاکرات شده است.

گفت‌وگوها اینک به نقطه‌ای رسیده که اگر ایالات متحده آمریکا الزامات شکل‌گیری یک توافق پایدار و قابل اتکا را بپذیرد، توافق نهایی در کوتاه‌ترین زمان حاصل خواهد شد. ایران تاکید دارد که شرط رسیدن به توافق رفع موثر و پایدار تحریم‌ها به نحوی است که انتفاع اقتصادی مردم تامین شود و موضوعی به عنوان اهرم فشار جهت استفاده علیه ایران نماند.

قریب به اتفاق کشورهای مشارکت کننده در گفت‌وگوها، خواهان جمع‌بندی سریع‌تر مذاکرات هستند اما دستیابی به توافق نهایی در انتظار تصمیمات سیاسی ایالات متحده آمریکا در خصوص چند موضوع باقی‌مانده مهم و کلیدی است.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه آمریکایی‌ها ریاکارانه برخورد می‌کنند، اظهار داشت:برای عبور از تحریم‌ها قوی به کار خود ادامه خواهیم داد،ما برای مذاکره، مذاکره نکردیم برای دریافت نتیجه مذاکره کردیم.

وی ساعتی پیش در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به طور مستمر با طرف آمریکایی پیام تبادل می‌کنیم، آخرین پیام‌مان در کمتر از ۷۲ ساعت گذشته بود، آمریکایی‌ها پیغام می‌دهند برای برجام شتاب دارند اما مصاحبه می‌کنند و می‌گویند اولویت‌مان نیست.

وزیر امور خارجه همچنین در گفت‌وگوی تلفنی با جوسپ بورل نماینده عالی سیاست خارجی بر آمادگی ایران برای رسیدن به یک توافق خوب، قوی و پایدار تاکید کرده است

منبع : ایرنا
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ایرانی ارسالی در

   جالبه خودشون از ذوق اقتشاشات برجام را کنار گذاشتن با کمال وقاحت میگن ایران شانس بازگشت را از بین برد.

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه