ارسال به دیگران پرینت

ابتلا به آنفولانزا | جلوگیری از ابتلا به آنفولانزا

چگونه از ابتلا به آنفولانزا جلوگیری کنیم؟ | معرفی ساده‌ترین روش ها برای جلوگیری از آنفولانزا در خانه

آنفلوآنزا از بیماری های شایع در این روزهای پاییزی است ما در این مطلب به برسی روش های ساده برای جلوگیری از ابتلا به آنفولانزا می‌پردازیم.

چگونه از ابتلا به آنفولانزا جلوگیری کنیم؟ | معرفی ساده‌ترین روش ها برای جلوگیری از آنفولانزا در خانه

جلوگیری از ابتلا به آنفولانزا

آنفلوآنزا از بیماری های شایع در این روزهای پاییزی است.درد و خارش گلو، سرفه خشک و کوتاه و گرفتگی بینی از علائم رایجی هستند که معمولا هنگام سرماخوردگی و سایر بیماری‌های تنفسی آنها را تجربه می‌کنیم اما ما در این مطلب به برسی روش های ساده برای جلوگیری از ابتلا به آنفولانزا می‌پردازیم.

یک متخصص طب سنتی گفت: ورزش قفسه سینه یا همان تنفس شکمی باعث تقویت عضلات پرده دیافراگم می شود.

پانته آ شیرویه گفت: برای مقابله با بیماری سرماخوردگی و جلوگیری از ابتلا به آنفولانزا باید سیستم ایمنی بدن تقویت شود که برای ارتقای آن باید ورزش روزانه توسط افراد قطع نشود. افراد نباید بیش از حد توانایی خود ورزش کنند؛ زیرا مطالعات نشان می دهند که این نوع ورزش سبب تضعیف سیستم ایمنی بدن نیز خواهد شد.

به گفته وی ورزش قفسه سینه یا همان تنفس شکمی باعث تقویت عضلات پرده دیافراگم شده و احتمال درگیری ریوی بین مبتلایان به سرماخوردگی را کاهش می دهد. برای تقویت سیستم ایمنی بدن بهتر است افراد سوپ حاوی بلغور گندم، پیاز، زردچوبه، جعفری و هویج تهیه کنند و روزانه یک پیاله از این سوپ بخورند.

او افزود: برای پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی باید هر روز بعد از بازگشت از بیرون قرقره کنند. به طور کلی اصلاح سبک زندگی برای مواجهه با بیماری مسئله مهمی است.

او گفت: در حال حاضر برای به حداقل رسیدن مواجهه افراد با ویروس سرماخوردگی باید در اماکن عمومی مانند اتوبوس ، مترو و فضاهای بسته از ماسک استفاده کرد. افرادی که دارای علائم بیماری هستند از حاضر شدن در محل کار و مدرسه خودداری کنند تا افراد دیگر را به بیماری مبتلا نکنند.

منبع: خبر آنلاین
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی