ارسال به دیگران پرینت

مرغ | گران شدن مرغ

مرغ به ۷۵ هزار تومان رسید | گران شدن عجیب رایج ترین خوراک مردم

بر اساس مشاهدات میدانی از مغازه‌های سطح شهر تهران قیمت هر کیلو مرغ گرم کامل ۶۵ تا ۷۰ هزار تومان است و در برخی مناطق بنا بر گزارش‌های رسیده به ۷۵ هزار تومان هم رسیده است.

مرغ به ۷۵ هزار تومان رسید | گران شدن عجیب رایج ترین خوراک مردم

بیش از یک ماه از تغییر غیررسمی قیمت مرغ می‌گذرد و مصرف‌کنندگان مرغ گرم کامل را حدود ۵۰۰۰ تا ۱۰ هزار تومان بالاتر از نرخ مصوب خریداری می‌کنند. افزایش قیمتی که تولیدکنندگان آن را ناشی از افزایش هزینه‌های تولید می‌دانند و معتقدند بایستی قیمت مرغ اصلاح شود، ولی به نظر می‌رسد هنوز تصمیمی برای اصلاح قیمت صورت نگرفته و افزایش غیر رسمی قیمت مرغ، بازار این کالای پروتئینی را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است.

بر اساس مشاهدات میدانی از مغازه‌های سطح شهر تهران  قیمت هر کیلو مرغ گرم کامل ۶۵ تا ۷۰ هزار تومان است و در برخی مناطق بنا بر گزارش‌های رسیده به ۷۵ هزار تومان هم رسیده است.

در میادین میوه و تره  بار نیز بر اساس نرخنامه قیمت هر کیلو مرغ گرم ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان است.

برخی از فعالان صنعت  طیور می‌گویند هزینه‌های تولید از جمله نهاده‌ها، دارو، واکسن افزایش یافته و قیمت جوجه یکروزه نیز به ۱۷ هزار تومان رسیده است که همین امر قیمت تمام شده تولید مرغ را برای مرغداران بالا برده است.

آن‌ها همچنین می‌گویند با وجود این افزایش هزینه‌های تولید، ولی قیمت مرغ در مرغداری‌ها افزایش چندانی نداشته و منتظریم تا  دولت  قیمت مرغ را اصلاح و قیمت‌های جدید را اعلام کند

منبع: ايسنا
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ﻣﺠﺘﺒﻲ ارسالی در

   ﻣﺮﻍ ﺑﺸﻪ ﻛﻴﻠﻮﻱ ﺻﺪﻫﺰاﺭﺗﻮﻣﺎﻥ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﻣﻴﮕﻮﻳﻨﺪ ﺿﺮﺭﻣﻴﻜﻨﻴﻢ ﺑﺎﺯ ﺑﺎﻳﺪ ﮔﺮاﻥ ﺷﻮﺩ ﺗﺎ ﺿﺮﺭ ﻧﻜﻨﻴﻢ ﺧﻮﺏ ﺩاﺭﻥ اﺯﻭﺿﻌﻴﺖ اﺷﻔﺘﻪ ﻛﺸﻮﺭ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ ﺧﻮﻥ ﻣﺮﺩﻡ ﺭا ﻣﻴﻤﻜﻨﺪ ا

  • بیژن ارسالی در

   شاشیدم تودهن مسولین پدرسگ کشور هفته یک مرع می‌خورید حالا قیمت مرع شد قیمت خون مسولین پدرسگ

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی