ارسال به دیگران پرینت

مهسا امینی| علت فوت مهسا امینی | خاکسپاری مهسا امینی | پیکر مهسا امینی | فوت مهسا امینی

مهسا امینی سابقه بیماری داشت ؟ | اظهارات مهم وزیر کشور درباره فوت مهسا امینی

وزیر کشور درباره دفن پیکر مهسا امینی گفت : چنین نیست و همیشه این اتفاق می افتد، یعنی پزشکی قانونی نمونه هایی را که نیاز دارد برمی‌دارد و اجازه دفن را هم خود پزشکی قانونی صادر می‌کند و اکنون هم پزشکی قانونی هم این اجازه را داده است.

اظهارات مهم وزیر کشور درباره فوت مهسا امینی

احمد وحیدی وزیر کشور در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره فوت مهسا امینی گفت: موضوع در دستور پیگیری جدی قرار دارد و همه جوانب موضوع به دقت در حال بررسی است.

 وی در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه تکمیل نشدن گزارش پزشکی قانونی و دفن مرحوم امینی با هم در تناقض نیست؟ تصریح کرد: چنین نیست و همیشه این اتفاق می افتد، یعنی پزشکی قانونی نمونه هایی را که نیاز دارد برمی‌دارد و اجازه دفن را هم خود پزشکی قانونی صادر می‌کند و اکنون  هم پزشکی قانونی هم این اجازه را داده است.​

وحیدی با بیان اینکه همه  درباره فوت مهسا امینی متاسف هستند، افزود: دلایل کامل پزشکی این اتفاق باید ارائه شود چرا که ظاهرا این مرحومه مشکلات پزشکی قبلی داشته است. البته چون گزارشات پزشکی قانونی تکمیل نشده نمی‌توان نظر قطعی داد ولی سابقه مشکلات پزشکی وجود داشته و براساس گزارشات این خانم در سن ۵ سالگی روی مغزشان عمل انجام شده است که توضیحات تکمیلی باید توسط مقامات رسمیِ این حوزه در آینده داده شود.

وزیر کشور گفت: کار بر اساس رویه قانونی انجام شده لذا اصل کار الان مسئله ای ندارد بحث این است که آیا در این رویه اشتباهی صورت گرفته است یا خیر.

وحیدی افزود: همه تلاش ما هم برای این است تا بررسی کنیم  فرایند غیر قانونی در این کار صورت گرفته است یا خیر. باید منتظر بمانیم تا نتایج کامل مشخص شود تا بتوانیم راجع به آن قضاوت نهایی و صحیح داشته باشیم.

وزیر کشور درباره فوت مهسا امینی با بیان اینکه با خانواده ایشان صحبت خواهیم کرد؛ گفت: دستگاه های مربوطه با خانواده ایشان صحبت کرده اند البته خانواده مرحومه بیشتر درگیر خاکسپاری و انتقال پیکر فرزندشان بودند.

وحیدی افزود: نباید بر تألمات روحی یک خانواده با طرح مسائل غیر واقعی بیفزاییم و نباید آنها را دچار رنج بیشتر کنیم.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: با کمک خانواده و همه شاهدان تحقیقات کامل خواهد شد و در این راه از  نظرات پزشکی قانونی و دستگاه نظارتی استفاده می کنیم تا به جمع بندی نهایی برسیم.

منبع: همشهری آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • حمید کلباسی ارسالی در

   ممنون که بیماری مهسا را اطلاع دادی تا در آن دنیا او را مداوا کنند!

  • ناشناس ارسالی در

   بله اثاثا اقای وزیر درنهایت بیشرمی این خانم سر حال وسالم را مریض و بد حال و...معرفی میکنند ونمیخواهند خانواده متوفی را فعلا که در گیر مراسم کفن ودفن هستند ناراحت کنند !!!! جای بسیار تاسف وتاثر است وزیری در نهایت وقاحت چنین الفاظی را بکار ببرند .شرمتان باد که خود را وارثان علی وحسین و...میدانید .

   • م . ک ارسالی در

    املای اساسا صحیح است . اثاث به معنای اسباب و لوازم است

  • شهرزاد ارسالی در

   جای تعجبه که تویک مملکت به بهانه ی دوتارمو،اشخاصی که اصلا معلوم نیست کی یی نو چی ینوچیکارن ازهر قشری که خودشونو محق میدونن باعقده های دیرینه بیانوبرای مردم عابد بشن،اینا کثافتترین موجودات روی زمینن

  • فرهاد ارسالی در

   اقای وحیدی وزیر محترم کشور مگه وقت داری به خانم مهسا امینی بپردازی چرا باید وزیر کشور در کار وزارت صمت دخالت کنه

  • محمدرضا کلباسی ارسالی در

   بماند در جهان این نظم و ترتیب ، ز ما هر ذره خاک افتاده جایی ؛
   غرض نقشیست کز ما باز ماند ، که هستی را نمی بینم بقایی .

  • حمید کلباسی ارسالی در

   خیر و شر هر عمل ، کز آدمی سر می زند .
   مزد آن کارش به زودی پشت در ، در میزند

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی