ارسال به دیگران پرینت

ترشی | ترشی پیاز قرمز

طرز تهیه ترشی پیاز قرمز | ترشی فوری و خوشمزه

یکی از ترشی های خوشمزه پاییزی ترشی پیاز است که بسیار پر طرفدار است و کنار غذاهای مختلف قابل سرو می باشد در این روش ترشی پیاز را بعد از مدت کوتاهی می توانید مصرف کنید

طرز تهیه ترشی پیاز قرمز | ترشی فوری و خوشمزه

ترشی پیاز 

یکی از ترشی های خوشمزه پاییزی  ترشی پیاز  است که بسیار پر طرفدار است و کنار غذاهای مختلف قابل سرو می باشد در این روش ترشی پیاز را بعد از مدت کوتاهی می توانید مصرف کنید، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه ترشی پیاز فوری و خوشمزه با پیاز قرمز در ادامه باما همراه باشید.

مواد لازم برای ترشی پیاز
پیاز قرمز ۳ عدد
سرکه (سرکه انگور یا سیب) ۶۰ میلی لیتر
آب جوش برای پر کردن ظرف
نمک ۲ قاشق چای خوری (سرخالی)
 شکر ۱ قاشق چای خوری
 خردل و دانه فلفل در صورت تمایل چند دانه

طرز تهیه ترشی پیاز

مرحله اول

برای درست کردن ترشی پیاز در ابتدا پیاز ها را پوست بگیرید و روی تخته آشپزخانه به صورت حلقه ای خرد کنید یک شیشه کوچک برای ترشی لازم داریم داخل شیشه را پیاز حلقه ای می ریزیم.

مرحله دوم

روی پیاز شکر را به همراه نمک و فلفل و دانه خردل اضافه می کنیم و در انتها سرکه را به همراه آب جوش داخل ظرف می ریزیم تا کاملا پر شود و هوای آن خارج گردد.

مرحله سوم

درب شیشه را محکم می بندیم و برای دو تا سه بار شیشه را زیر و رو می کنیم یعنی بر می گردانیم تا تمام مواد به همه نقاط شیشه برسد و کاملا با هم مخلوط شوند.

مرحله چهارم

شیشه را در یخچال بگذارید بعد از حدود ۶ ساعت ترشی پیاز فوری ما آماده مصرف است و می توانید کنار غذا میل کنید و از خوردن ترشی خانگی خود لذت ببرید. نوش جان.

منبع : مچ مگ
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه