ارسال به دیگران پرینت

زائر ایرانی در عراق | سوختگی شدید ۱۱ زائر ایرانی در عراق | زائر ایرانی در کربلا

ماجرای سوختگی شدید ۱۱ زائر ایرانی در عراق | بلایی که سر زائران ایرانی در کربلا آمد + جزئیات

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به سانحه آتش‌سوزی جاده کوت مهران گفت: علت اصلی حادثه هنوز به طور رسمی اعلام نشده اما بر اثر تصادف یک اتوبوس با تریلر حامل کپسول گاز این اتفاق رخ داده است.

مهدی ولی‌پور در یک برنامه تلویزیونی درباره حادثه دیروز ۲۰ شهریور در عراق که منجر به سوختگی شدید ۱۱ زائر ایرانی در عراق و کشته‌شدن ۱۱ نفر شد، ‌افزود: در سانحه آتش‌سوزی جاده کوت مهران، ۱۱ نفر جان خود را از دست دادند اما به دلیل سوختگی هویت‌ آنها مشخص نیست و نمی‌توان گفت دقیقا چه کسانی‌ هستند. با این حال، براساس شواهد به نظر می‌رسد که از هم‌وطنان ما باشند.

وی یادآور شد: بر اثر این سانحه ۱۱ نفر جان خود را از دست دادند و این تصادف ۳۰ مصدوم نیز داشته است که به بیمارستان منتقل شده‌اند.

ولی پور از افزایش ۳۰۰ درصدی ظرفیت هلال احمر نسبت به سال ۹۸ خبر داد و درباره سوختگی شدید ۱۱ زائر ایرانی در عراق گفت: نسبت به سال ۱۳۹۸ که آخرین سال رسمی برگزاری مراسم اربعین بدین شکل بود، ظرفیت‌های خود را ۳۰۰ درصد افزایش دادیم.

وی اضافه کرد: ۱۱۶ پست موقت را در مسیرهای خروجی و به ویژه در مرزهای مهران، خسروی، شلمچه و چزابه قرار دادیم و در طول روز در مجموع چهار هزار و۶۰۰ نفر خدمات امداد و نجات را در داخل کشور برعهده دارند همچنین ۲۰۲ نفر نیز در کشور عراق مستقر هستند که باید به این تعداد، ۱۷۰۰ نفر از پرستاران، پزشکان و کادر درمانی که در بیمارستان‌های عراق مستقر هستند را اضافه کنیم؛ بنابراین نزدیک به ۲ هزار نفر در کشور عراق به ارائه خدمات درمانی می‌پردازند.

ولی‌پور خاطرنشان کرد: جلسات هماهنگی برای برگزاری مراسم اربعین امسال، قبل از آغاز سال ۱۴۰۱ و با تشکیل ستاد اربعین برگزار شد. براساس برنامه‌ریزی‌ها باید از ۱۵ شهریور خدمات خود را آغاز می‌کردیم اما با توجه به اینکه زائران از ابتدای شهریور سفر خود به عتبات را آغاز کرده بودند، ما هم زودتر آغاز کردیم و از ۱۰ شهریور هلال احمر به صورت رسمی کارش را در مرزها و در داخل عراق آغاز کرد.

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • شهاب ارسالی در

   فدای سر امام حسین که این افراد سوخته اند. در ره دوست هر چه آید بر سرت نیکوست. انشالله هر چه زائر بیشتر به لقاء آن امام شهید بپیوندند و به آرزوی خود برسند

  • ناشناس ارسالی در

   به درک میخواستندنروند....

  • ناشناس ارسالی در

   مدیران نالایق دراین نظام چهل وچهارسال است به مردم ایران ضربان جبران ناپذیری زده اندواین مردمی که دست ازاین بی فکری نمی کشندودائمادردام سیاست بازیهای جمهوری اسلامی می افتند....

  • ناشناس ارسالی در

   آفرین حادثه منای عربستان را تکرار کنید اینقدر جان ایرانیان براتون بی اهمیته احسنت ثروت مملکت رو ببرید تو حلقوم عربهای دشمن ایرانی بریزید و مردم رو تحریک کنید برای اربعین برن پیاده تو اون درجه دما تا فیلم بزارن که جمعیت زیاده و خودنمایی کنند توی رسانه ها عربها رو با اتوبوسهای مجهز بیارن ببرن شمال ایران بگردونند و با مردم این مملکت این بی احترامی خجالت هم حدی داره خون شهدای جنگی که خودشون راه انداختن مثل دست گل که پایمال شد ثروتها که غارت جانها که به طرق مختلف داره گرفته میشه مگه اربعین برای عراقی‌ها رسمیت و مهم نیست ؟ خجالت اینا تمومش برنامه‌های انگلیسه که به اینها دیکته می‌کنه و......

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی