ارسال به دیگران پرینت

کنکور | نتایج کنکور۱۴۰۱

زمان اعلام نتایج کنکور مشخص شد

در قانون جهش تولید اگر صنایع دولتی و خصوصی در بخش علم و فناوری دانشگاه ها هزینه کنند به منزله مالیات برای آنها لحاظ می شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بهترین حالت این است که کنکور وجود نداشته باشد تا داوطلبان بدون استرس وارد دانشگاه ها شوند، اما در شرایط فعلی با توجه به تعداد داوطلبان زیاد برخی رشته ها راهی جز برگزاری کنکور نداریم.

محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برای هماهنگی، همفکری و هم افزایی به منظور بازگشایی دانشگاه‌ها اجلاس روسای دانشگاه‌های سراسر کشور طی ۳ روز برگزار شد.

او افزود: توجه به بهره وری آموزش عالی ،کمک دانشگاه‌ها به بهره وری سایر دستگاه ها، مهارت محوری و افزایش آموزش‌های مهارتی سه رکنی است که رئیس جمهور مسئولیت آن را به وزارت علوم واگذار کرد.

وزیر علوم تصریح کرد: در سال قصد دارم اجلاس روسای دانشگاه ها، پارک‌های علم و فناوری و معاونان آن‌ها را جهت رفع مسائل کشور  برگزار کنیم.سال تحصیلی جدید کاملا به صورت حضوری بازگشایی می‌شود و دانشگاه‌ها باید آماده سازی کامل را انجام دهند.

برخی دانشگاه‌ها از امروز سال تحصیلی جدید را آغاز کردند

وی اضافه کرد: برخی دانشگاه‌ها از امروز شنبه ۱۹ شهریور بازگشایی شدند و برخی‌ دیگر به علت اربعین با تاخیر آغاز خواهند شد، اما آمادگی کامل وجود دارد. صندوق رفاه دانشجویان با دانشگاه‌ها وارد مذاکره شد و حمایت‌هایی جهت بازآرایی خوابگاه‌های خودگردان انجام شد؛ چرا که به علت ویروس کرونا با مشکل مواجه بود.

زلفی گل گفت: ظرفیت‌های خوابگاهی را افزایش داده ایم و از بخش خصوصی هم کمک گرفته ایم و در دفترچه کنکور شرایط خوابگاه برای دریافت آن توسط دانشجویان ذکر شده، اما از روسای دانشگاه‌ها خواستاریم تا با دانشجویان کنار بیایند.

نتایج کنکور سراسری تا هفته آینده اعلام می شود

 

وزیر علوم بیان کرد: طبق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ۱۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی ها و ۱۰ درصد از درآمد اختصاصی دانشگاه ها باید صرف ساخت خوابگاه های متاهلی شود و سعی کرده ایم این مبلغ را از ظرفیت مصوبات سفر ریاست جمهوری در این زمینه تامین کنیم، امیدوارم سازمان برنامه کمیسیون ماده ۲۳ کمک کند تا بتوانیم در بخش ساخت خوابگاه های متاهلی با سرعت بیشتری پیش برویم. 

او افزود: در وزارت علوم ستاد خیرین داریم که دکتر زمانیان رئیس این ستاد است، شاید تعداد خیرینی که بتوانند به صورت کامل هزینه ساخت کامل خوابگاه ها را بدهند محدود باشند اما در تلاشیم تا از افراد توانمند هم برای ساخت یک تخت یا یک اتاق خوابگاه استفاده کنیم . نام آنها را حتما ذکر می کنیم. 

زلفی گل ادامه داد: در قانون جهش تولید اگر صنایع دولتی و خصوصی در بخش علم و فناوری دانشگاه ها هزینه کنند به منزله مالیات برای آنها لحاظ می شود. 

برای نتایج کنکور سراسری منتظر دریافت سوابق تحصیلی از آموزش و پرورش هستیم

وزیر علوم گفت: برای نتایج کنکور سراسری منتظر دریافت سوابق تحصیلی از آموزش و پرورش هستیم که قرار بود امروز و فردا اعلام شود، همچنین برخی رشته ها مصاحبه دارند که پس از ارسال به سازمان سنجش طبق پیش بینی ها هفته آینده اعلام خواهد شد.

حذف کنکور بهترین گزینه است

او بیان کرد: بهترین حالت این است که کنکور وجود نداشته باشد تا داوطلبان بدون استرس وارد دانشگاه ها شوند، اما در شرایط فعلی با توجه به تعداد داوطلبان زیاد برخی رشته ها راهی جز برگزاری کنکور نداریم. 

وزیر علوم تاکید کرد: حدود ۱۵ درصد از رشته های دانشگاهی که پرمتقاضی هستند و وقتی افراد نگران آینده شغلی نباشند بدیهی است که آن زمان برگزاری کنکور ضرورتی نداشته باشد.

رفتن به دانشگاه برای دستیابی به شغل دولتی درست نیست

او افزود: عدالت آموزشی در تمام دبیرستان ها یکسان نیست اما آموزش و پرورش در تلاش است تا یا برگزاری کلاس های برخط همه دانشجویان از استادان برجسته بهره مند شوند. 

وزیر علوم تاکید کرد: بخشی از افراد وارد دانشگاه می شود که حتما شغل دوم به دست بیاورند که باید این موضوع اصلاح شود.

اولین کنکور سراسری ۱۴۰۲ هفته آخر دی برگزار می شود/ ۴۰ درصد تاثیر قطعی معدل بر کنکور لحاظ خواهد شد 

او گفت: مقدمات اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص آزمون کنکور سراسری در حال مهیا شدن است. 

زلفی گل تاکید کرد: هفته آخر دی و اواسط تیر ۱۴۰۲ زمان برگزاری آزمون کنکور است.  ۴۰ درصد سوابق تحصیلی با تاثیر قطعی و ۶۰ درصد نمره کسب شده در آزمون ملاک قبولی در کنکور است.

 

منبع: برترین ها
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی