ارسال به دیگران پرینت

مهریه | پرداخت مهریه | طرح جدید مجلس برای پرداخت مهریه

جزئیات طرح جدید مجلس برای متاهل ها | مهریه ندهید زندانی میشود + جزییات

طرحی را تدوین کرده‌ایم که بر اساس اگر دختر و پسری ۹ ماه زیر یک سقف نبودند، بتوانند طلاق بگیرند.

جزئیات طرح جدید مجلس برای متاهل ها / اگر فردی مهریه همسرش را دارد و نمی دهد، باید زندانی شود

حسن نوروزی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس: 

طرحی را تدوین کرده‌ایم که بر اساس اگر دختر و پسری ۹ ماه زیر یک سقف نبودند، بتوانند طلاق بگیرند.

اگر خانمی مهریه خود را اخذ کرده اما ۱۰ الی ۱۵ سال است که همسرش وی را طلاق نمی دهد، بتواند طلاق بگیرد.

اگر فردی مهریه همسرش را دارد و نمی دهد، باید زندانی شود و فردی هم که استطاعت پرداخت مهریه را ندارد، باید کار کند و بدهی همسرش را پرداخت کند.

اگر زن اثبات کند که همسرش دارد و مهریه اش را نمی دهد،اگر فرد نداشت و زن آن فرد قبول داشت چرا باید آن فرد را زندانی کنیم.

اگر مرد پیش از طلاق اموال خود را به نام دیگری بزند و ادعا کند که استطاعت مالی ندارد، مورد جریمه قرار گیرد. 

 اگر فرد قبل و بعد از طلاق اموالی را به نام کسی کرده باشد و این موضوع برای دادگاه روشن شود،آن فرد مورد جریمه قرار گیرد.

منبع: افکارنیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   عقلای مجلس در ابتدا فکری به حال مهریه های نجومی و غیرمتعارف کنند، تا جوانان مردم را به زندان نیندازند. در دین مبین اسلام مهریه به عنوان هدیه و نشان دادن علاقه داماد به عروس آمده است و در صدر اسلام مهریه ها بسیار سبک و در حد توان وضعیت فعلی داماد بود که شامل زیورآلات، اسب یا شتر و ... و در همین مقادیر بود تا افراد با هم کفو و هم سطح خودشان ازدواج کنند تا از لحاظ فرهنگی و رفتاری و مالی به هم مشابه باشند تا در زندگی کمتر به مشکل بخورند. نه اینکه داماد سرکار نمیره بعد 1000 تا سکه یعنی حدود 14 میلیارد تومان باید مهریه بده.

  • ناشناس ارسالی در

   خب اینقدرسنگ پای پسرای جوون نندازیدبخدابیشتراین دخترها خانواده هزاران راه نون میخورن وکاسبی میکنن میخان پسراراتیغ بزنن وبرن

  • ناشناس ارسالی در

   سیاستهای جمهوری اسلامی در گرفتن مهریه ویا نفقه کار را بجایی رسانده که دختر ویازنی بعقد کسی که بنام شوهر در میاید فقط برای گرفتن سکه است شما امار بگیرید ببینید چقدر دخترانی هستند وبودند که زندگی میکردند وهیچ مشکلی نداشتند با بهانه گیری ادعای گرفتن مهریه کردن ودر نتیجه زندگی را بطلاق کشاندن وحالا دختر مطلقه در میان جامعه وپسر هم بی خانمان نتیجه ان فساد روز افزون ومهار نشدنی مجلس کاری کند که مهریه را از سکه حذف کند ودیگر سکه در میان نباشد پول ویا ملک در کار باشد تا معضلات طلاق کم شود در دوران گذشته هرکس ازدواج میکرد تا اخر عمر پای بند ان ازدواج بود ودارای فرزندانی هم بودند وهیچ مشکلی هم نبود از روزی که پای سکه در سند ازدواج باز شد گرفتاریها هم زیاد وطلاق سر لوحه زندگی شد

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی