ارسال به دیگران پرینت

آمریکا | پایتخت آمریکا | وضعیت فوق العاده در پایتخت آمریکا

پایتخت آمریکا در وضعیت فوق العاده قرار گرفت

اعلام وضعیت فوق العاده در پایتخت آمریکا

اعلام وضعیت فوق العاده در پایتخت آمریکا

  فرماندار تگزاس دست‌کم ۹۴۰۰ مهاجر را از آوریل به واشنگتن فرستاده است تا بار مسوولیت عبور از مرزها را به دموکرات‌ها منتقل کند. همچنین هزاران نفر دیگر با اتوبوس به نیویورک و شیکاگو فرستاده شده‌اند.

اعلام وضعیت فوق العاده در پایتخت آمریکا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شهردار واشنگتن دی سی روز گذشته (پنج‌شنبه) به دلیل ورود اتوبوس‌های حامل مهاجران و پناهجویان که از سوی فرمانداران جمهوری‌خواه از ایالت های مرزی آریزونا و تگزاس به این شهر فرستاده شده بودند، وضعیت اضطراری ۱۵ روزه اعلام کرد.

 

«موریل باوزر» شهردار دمکرات واشنگتن دی سی اعلام کرد که قصد دارد دفتری برای امور مهاجران ایجاد کند تا این بحران بشردوستانه را که جمهوری‌خواهان به راه انداخته‌اند، ساماندهی کند و به نظر می‌رسد که این اقدام از سوی فرماندارانِ جمهوری‌خواهِ ایالت های مرزی، با هدف شرمسار کردن دولت جو بایدن در آستانه انتخابات میان‌دوره‌ای صورت گرفته است.

اظهارات باوزر درحالی مطرح شده که با گذشت بیش از یک سال از روی کار آمدن جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، او نیز به وعده خود در رابطه با مهاجران عمل نکرده و تهاجمی‌ترین طرح‌های مهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در قبال مهاجران به ویژه در مناطق مرزی ادامه دارد

به نوشته گاردین، "گرگ ابت"، فرماندار تگزاس دست‌کم ۹۴۰۰ مهاجر را از آوریل به واشنگتن فرستاده است تا بار مسئولیت عبور از مرزها را به دموکرات‌ها منتقل کند. همچنین هزاران نفر دیگر با اتوبوس به نیویورک و شیکاگو فرستاده شده‌اند. به دنبال این اقدام، "داگ دوسی"، فرماندار آریزونا نیز حداقل ۱۵۰۰ نفر را از اواسط اوت به پایتخت فرستاده است.

نوشته گاردین، "گرگ ابت"، فرماندار تگزاس دست‌کم ۹۴۰۰ مهاجر را از آوریل به واشنگتن فرستاده است تا بار مسئولیت عبور از مرزها را به دموکرات‌ها منتقل کند. همچنین هزاران نفر دیگر با اتوبوس به نیویورک و شیکاگو فرستاده شده‌اند. به دنبال این اقدام، "داگ دوسی"، فرماندار آریزونا نیز حداقل ۱۵۰۰ نفر را از اواسط اوت به پایتخت فرستاده است.

شهردار واشنگتن دی سی از فرمانداران جمهوری‌خواه به خاطر این قبیل بازی‌های سیاسی انتقاد کرد و از دولت فدرال خواست تا به این "بحران انسانی فزاینده" واکنش نشان دهد.

حداقل ۲۵۰ اتوبوس تاکنون وارد واشنگتن شده اند. این سیاست ده ها میلیون دلار برای مالیات دهندگان در آریزونا و تگزاس هزینه دارد و پایتخت ایالات متحده را نیز به یک ایالت مرزی واقعی تبدیل کرده است.

در مطلبی در این باره آورده است: دولت آمریکا نه تنها قادر به تحقق بخشیدن به وعده‌های خود نیست بلکه بر دیدگاه‌ نژادپرستانه، بیگانه‌هراسی و سرکوبگرانه مهاجرت پافشاری می‌کند و در حالی که شمار مهاجران ورودی به مرزهای جنوبی به رکوردهای تازه‌ای می‌رسد، رفتار با مهاجران غیر قانونی در بسیاری از موارد، حقوق بشر را نقض می‌کند و کم نیستند افرادی که از طریق مرز مکزیک وارد خاک ایالات متحده شده و قربانی آزار جسمی و روحی می‌شوند

منبع: اقتصاد نیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی