ارسال به دیگران پرینت

بازنشستگان | حقوق بازنشستگان | افزایش حقوق بازنشستگان | بازنشستگان تامین اجتماعی

۲۰ شهریورماه روز موعود برای بازنشستگان | مبلغ افزایش حقوق بازنشستگان چقدر است؟

میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، از افزایش حقوق ۳۸ درصدی بازنشستگان و پرداخت آن از ۲۰ شهریورماه با حکم اصلاحی احکام حقوقی جدید خبر داد.

مبلغ افزایش حقوق بازنشستگان چقدر است؟

میرهاشم موسوی روز سه‌شنبه اظهار داشت: براساس مصوبه جدید وزرای هیات امنای سازمان تامین اجتماعی (که در قالب اصلاح مستمری سایر سطوح به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شده بود) اعلام شد که اصلاح احکام حقوق مستمری‌بگیران تامین اجتماعی در شهریور ماه جاری انجام شده و پرداختی‌ها نیز مطابق با احکام جدید خواهد بود.

وی با اشاره به صدور احکام حقوق بازنشستگان سایر سطوح خاطرنشان کرد: احکام حقوقی جدید بازنشستگان تامین اجتماعی اکنون در سایت سازمان تامین اجتماعی بارگذاری شده و از بیستم ماه جاری پرداخت‌ها براساس حکم جدید و اصلاحی انجام خواهد شد.: این اصلاح در سایر سطوح براساس مصوبه شورای عالی کار انجام گرفته که شامل افزایش ۳۸ درصدی به علاوه ۵۱۵ هزار تومان شده است.

معوقات بازنشستگان سایر سطوح از کی پرداخت می شود؟

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره تامین اعتبار پرداخت حقوق بازنشستگان نیز یادآور شد: منابع این پرداختی‌ها تامین شده است و برای پرداخت معوقات نیز که از اول فروردین ۱۴۰۱ تا شهریور ماه جاری؛ یعنی پنج ماه محاسبه می‌شود؛ برنامه‌ریزی صورت گرفته و نحوه پرداخت معوقات بعد از افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح نیز در اسرع وقت اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به دریافت سهام از دولت بابت تأدیه بدهی افزود: سهامی به منظور تأدیه بدهی سازمان باید از دولت دریافت شود که در بودجه سازمانی نیز گنجانده شده است، بنابراین به محض ایجاد سازوکاری جهت تامین نقدینگی از طریق این سهام برنامه‌ریزی برای پرداخت معوقات نیز انجام می‌شود.روش‌های مختلفی نیز توسط جامعه بازنشستگان از طریق کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مطرح شده و طی برنامه مشترک با این جمعیت، نحوه پرداخت‌ها اعلام می‌شود.

معوقات و افزایش حقوق بازنشستگان

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همچنین درباره بازنشستگان سایر سطوح توضیح داد: براساس مصوبه پیشین برای افزایش حقوق بازنشستگان، در بخش بازنشستگان حداقل‌بگیر ۵۷.۴ درصد افزایش مصوب شده بود که این اعتبار نیز محاسبه و در فیش حقوقی مستمری حداقل‌بگیران لحاظ و تا کنون توسط سازمان پرداخت شده است.

وی با اشاره به معوقات در این حوزه در سه ماه اول ۱۴۰۱ ادامه داد: این اعتبارات از اول سال تاکنون برای حداقل‌بگیران (یعنی ۵۷.۴ درصد) و نیز برای سایر سطوح (در مصوبه اول) تا سقف ۱۰ میلیون تومان یعنی ۱۰درصد افزایش پیش‌بینی شده بود.

موسوی با اشاره به اینکه برای حقوق بازنشستگان با سقف ۱۰ میلیون تومان به بالا نیز در سال جاری ۱۰ درصد به علاوه ۶۵۰ هزار تومان پیش‌بینی شده بود، اظهارداشت: این مبلغ برای بازنشستگان سایر سطوح یعنی تا سقف ۱۰ میلیون تومان حقوق و ۱۰ میلیون به اضافه ۶۵۰ هزارتومان، در مصوبه جدید اصلاح شد. به عبارت دیگر بازنشستگان به غیر از حداقل‌بگیران، "سایر سطوح" قلمداد می‌شوند که برای این گروه ۳۸ درصد به علاوه ۵۱۵ هزار تومان در حکم جدید تعیین شده است و مابه‌التفاوت این عدد با رقم قبلی از ماه جاری (۲۰ شهریورماه) پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکیدکرد: پرداخت‌ها براساس حروف الفبا از ۲۰ شهریورماه ۱۴۰۱ انجام می‌شود.

منبع: سلام نو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • عادل ارسالی در

   باسلام باافزایش قبلی پنج میلیون و هفتصد میگرفتم والآن با افزایش جدید حقوقم شده شش و سیصد یعنی 600 به حقوقم اضافه شده دقت کنید یعنی با 32 سال سابقه به اندازه نان خشکی هم درآمد ندارم ؟ سالهاست که حقوقهای پایین افزایش لاک پشتی داشته اند ودر عوض حقوق بالا هر سال فاصله شان بیشتر میشود

  • محمدرضاالشریف ارسالی در

   سلام این جانب با32سال سابقه بازنشست شدم،ولی درسال کاری،بدلیل تعدیل نیرو اخراج شدم،وباسـه سال بیمه بیکاری بازنشست شدم،وجزوحداقل بگیران شدم،چرابرای تعین حقوق که سه سال قبل درنظرگرفته شده،تمام معیارهاسنجیده نمی شود،به اختیارترک کارنکردم،ودرزمان اخراج،با47سال سن کجاشغل بابیمه میتوان یافت،هم اکنون بادوبچه دختروپسرکه دختردمبخت دارم،بااصلاح حقوق ها6000000حقوق میگیرم،ای کاش فروش اعضای بدن رایج میشدتابتوانیم مشکلات زندگیمان راحل کنیم.بااین اوضاع که قیمت هابه دلاراست حقوقهابه ریال،

  • باز نشسته تامین اجتمایی ارسالی در

   حقوق حداقل بگیر تامین اجتمایی با۱۵سال سابقه با داماد و عروس و با سن ۶۰سال با ۵۷درصد افزایش ۲۷۵۰
   پول نان پنیر خالی هم نیست. افزایش حقوق برای حد اقل بگیر ۱میلیون برای میانه بگیرها ۴میلیون. تورم برای همه یکی است نباید حقوق یکی یک میلیون و دیگری چهار برابر اضافه شود

   • ناشناس ارسالی در

    لطفا حد اتقل بگیران یه کم سواد بد نیست خوب که خودت میگی 15 سال ایا 15 با 35 برابراست

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی