ارسال به دیگران پرینت

دوست دختر | دوست دختر همسر | با همسری که دوست دختر دارپ چه کنیم

با شوهری که دوست دختر دارد چه باید کرد؟

خیانت قطعا فقط یک دلیل ندارد، بلکه چند دلیل در کنار هم دست به دست هم می دهند و انگیزه و تمایل لازم را در فرد ایجاد می کنند که خیانت کند. رایج ترین و مهم ترین علل خیانت عبارت است

یکی از مسایلی که در زندگی زناشویی بین زن و شوهر مشکل ایجاد کرده و ادامه زندگی مشترک را با خطر جدی روبرو می کند، خیانت مرد به همسر و ارتباط پنهانی او با فردی دیگر است. در چنین شرایطی مرد با زیر پا گذاشتن پیمان زناشویی که در آغاز زندگی مشترک با همسر خود بسته، وارد رابطه با شخصی دیگر شده و زن، قربانی خیانت همسر می شود. متاسفانه به دلیل گسترش ناهنجاری های اجتماعی و کم رنگ شدن نقش نظام خانواده در دنیای امروز، بیش از پیش شاهد این پدیده شوم و در نتیجه تزلزل بنیان خانواده ها  و زندگی زناشویی هستیم. فروپاشی خانواده هایی که مدت زمان زیادی از تشکیل آنها نگذشته و بالا رفتن آمار طلاق در جامعه، از پیامدهای تلخ این پدیده است. خیانت مرد به همسر و داشتن معشوقه یا دوست دختر، از موانع موجود بر سر راه حفظ و ادامه زندگی مشترک زوجین بوده و مانند هر مساله اجتماعی دیگر، برآمده از عواملی چند است که باید به طور دقیق بررسی و مطالعه شود.

چرا شوهرم دوست دختر دارد؟

خیانت قطعا فقط یک دلیل ندارد، بلکه چند دلیل در کنار هم دست به دست هم می دهند و انگیزه و تمایل لازم را در فرد ایجاد می کنند که خیانت کند. رایج ترین و مهم ترین علل خیانت عبارت است از:

خودبرتربینی

اینکه در اول ازدواج پسر شرایط ایده آلی نداشته باشد طبیعی است. ممکن است هنوز خانه و ماشین نداشته باشد و یا اینکه حتی شغل مناسبی نداشته باشد. اما خب با گذشت زمان و تلاش خودش و همسرش تمامی این کمی و کاستی ها برطرف شده باشد. بعضی از مردها فراموش نمی کنند که این چیزها با صبر و تلاش همسرشان بدست آمده است. اما برخی دیگر همه این موارد را بخاطر تلاش های خودشان میدانند و کم کم احساس میکنند که همسرشان سطح پایین تری نسبت به آنها دارد. آنها در واقع حس خودبرتر بینی پیدا میکنند و فکر میکنند که باید به دنبال یک زن در سطح خودشان باشند.در زنان نیز آنهایی که احساس خود برتر بینی دارند به فکر رابطه با مرد متاهل می افتند.

رفیق ناباب

خیانت مانند ویروسی واگیردار است! بیشتر خیانت ها در بین مردانی اتفاق می افتد که به اصطلاح دوستان ناباب دارند؛ منظور افرادی هستند که شما را برای خیانت کردن به همسر و گرفتن حق خود از زندگی وسوسه می کنند. علاوه بر این به دلایل مختلف، خیانت شما را توجیه می کنند و آن را امری عادی و طبیعی جلوه می دهند.شاید قصد دوستانتان از این کار همدردی با شما و کاهش حس گناه تان باشد. ممکن است خود نیز خیانت کرده باشند و با این کار سعی در شریک کردن شما در این موضوع کنند. هرچه که باشد راه های بهتری به جز خیانت کردن برای برطرف کردن خلأ نیازهای عاطفی وجود دارد.

تنوع طلبی و زیبایی زنان دیگر

وچود زنانی زیباتر از همسرتان در اطراف شما می تواند حس تنوع طلبی و تمایل به سمت آن ها را افزایش دهد. در صورتی که ارتباطات عاطفی و صمیمی بین زوج ها وجود نداشته باشد ظاهر و اندام زیبای زنان دیگر می تواند بر تعهد و وفاداری پیروز شود و خیانت را به وجود آورد. البته این مسئله نمی تواند توجیهی برای خیانت باشد.بهتر است برای پیشگیری و یا درمان خیانت ابتدا به حل مشکلات میان خود و همسرتان بپردازید و با بهبود کیفیت روابط زناشویی به فکر نجات زندگی مشترک خود باشید. وارد کردن شخص سوم به زندگی تنها بر مشکلات شما می افزاید.

عادت به خیانت همسر

بسیاری از زنان هنگام مواجه با خیانت همسر به خاطر ترس از آسیب هایی که به فرزندانشان وارد می شود سکوت می کنند و سال ها با خیانت همسر خود زندگی می کنند. آگاهی از خیانت همسر و عادی جلوه دادن آن باعث تشدید بی وفایی در مردان می شود و همچنین فرزندان را دچار آسیب می کند. اطمینان از ماندن شما در رابطه راه را برای خیانت هموار می کند.

اعتیاد

افرادی که اعتیاد به مواد مخدر یا مشروبات الکلی دارند، از لحاظ ذهنی و رفتاری دچار مشکلاتی هستند، به عنوان مثال هوشیاری، قدرت تمرکز، قدرت تفکر و تصمیم گیری شان به شدت کمتر از افراد سالم است. بنابراین زودتر درگیر وسوسه ها و هیجانات شان می شوند و بیشتر از افراد سالم احتمال دارد که خیانت کنند چون شرایط روانی و جسمانی نرمالی ندارند.

سبک دلبستگی ناایمن

افرادی که در دوران کودکی با مادرشان یا با مراقبی که داشتند به دلایلی سبک دلبستگی ناایمن را ایجاد کردند، در بزرگسالی هم ممکن است دچار ترس از صمیمیت، مشکلات ارتباطی و احساس ضعف و بی ارزشی شوند. بنابراین برای اینکه فرد شایستگی و باارزش بودن خود را به خودش ثابت کند و یا به خودش نشان بدهد که دارای مهارت های ارتباطی قوی است و فرد جذابی است، ممکن است اقدام به خیانت کردن به همسر خود بکند. این افراد به جای اینکه احساسات منفی که نسبت به خودشان دارند را درمان کنند و روی خودشان کار کنند، همه این مشکلات را انکار کرده و از آنها اجتناب می کنند بنابراین رو به خیانت کردن می آورند تا حس خوب موقتی نسبت به خودشان داشته باشند. اگرچه این احساس زود از بین می رود و دوباره احساسات منفی و مشکلات به فرد هجوم می آورد و دوباره او خیانت می کند و این چرخه سمی بارها تکرار می شود.

تروماهای دوران کودکی

اگر در دوران کودکی تروماها یا اتفاقات تلخ و آسیب زننده ای برای کودک اتفاق افتاده باشد، احتمال اینکه در بزرگسالی تمایل به خیانت کردن داشته باشد، افزایش می یابد. به عنوان مثال اگر کودک مورد تجاوز جنسی و جسمی قرار گرفته است یا به او بی توجه شده است یا طرد شده است و… احتمال دارد در بزرگسالی برای جبران این احساسات یا برای انتقام گرفتن ذهنی از والد جنس مخالف خود، به همسر خود خیانت کند.

دیدن خیانت پدر و مادر به یکدیگر

تحقیقات نشان داده است افرادی که در دوران کودکی شاهد خیانت مادر و پدر خود بوده اند، احتمال دارد خودشان در بزرگسالی به همسرشان خیانت کنند.

مشکلات روانی

افرادی که اختلالات شخصیتی دارند، به دلیل بی ثباتی و هیجانی بودن ممکن است خیانت کنند. مثل افرادی که اختلال شخصیت مرزی دارند.

خودخواه بودن

افرادی که طرحواره استحقاق بالایی دارند و خودخواه و خودشیفته هستند، بیشتر به سمت خیانت کردن می روند چون باور دارند خودشان جذاب تر و برتر از دیگران هستند و حق دارند همزمان با چند نفر در رابطه باشند. این افراد خودشان را برتر از قوانین جامعه و فرهنگ می دانند و احساس می کنند هیچ ممنوعیتی برایشان وجود ندارد و حق دارند هر کاری را انجام بدهند.

تنوع طلبی جنسی

تنوع طلبی جنسی یعنی فرد تمایل دارد با افراد مختلفی رابطه جنسی داشته باشد. او از یک نفر سیر نمی شود، زود خسته می شود و به دنبال تنوع است. تنوع برای این افراد به این معنی است که با افراد مختلفی رابطه جنسی داشته باشند تا چیزهای متنوعی را تجربه کنند. این افراد اعتیاد به رابطه جنسی دارند و نمی توانند تمایلات و رفتارهای جنسی خودشان را مدیریت کنند.

مشکلات مالی

افرادی که به شدت در مشکلات مالی هستند به شدت به دنبال کسب لذت و آرامش هستند. اگر با همسر خود نتوانند به این دو مورد برسند، ممکن است خیانت کنند و به دنبال لذت و آرامش در روابط دیگر باشند.

عدم برقراری ارتباط صحیح زوجین با یکدیگر

برقراری ارتباط صحیح و گفتگو، کلید زنده ماندن روابط عاطفی و زندگی مشترک است. اگر زن و شوهر مهارت های ارتباطی بلد نباشند و نتوانند با هم به طور سازنده و خوب صحبت کنند، بلکه مدام با هم بحث و دعوا کنند، این موضوع باعث می شود فرد برای گفتگو کردن و شنیده شدن به سمت فرد دیگری کشیده شود و خیانت اتفاق بیفتد.

بی احترامی کردن به همسر

احترام یکی از عناصر مهم هر رابطه ای است. اگر زوجین احترام یکدیگر را نگه ندارند و به نوعی به یکدیگر بی احترامی کنند، فرد ممکن است مجذوب فردی شود که بسیار زیاد به او و زندگی اش احترام می گذارد و ممکن است خیانت کند.

نارضایتی و پشیمانی از ازدواج

متاسفانه برخی از افراد به دلایلی از ازدواج شان ناراضی و پشیمان هستند. اغلب مواقع به جای حل این مشکل به کمک زوج درمانگر، ممکن است با فرد دیگری وارد رابطه شوند تا آن فرد نیازهایشان را برآورده کند. درواقع خیانت اتفاق می افتد. به همین دلیل است که تاکید می کنیم ازدواج کردن بسیار تصمیم مهم و حساسی است و باید با دقت گرفته شود و انتخاب همسر مناسب بسیار مهم است.

نمک نشناس بودن همسر

قدردانی کردن از همسر در زندگی مشترک بسیار مهم است. اگر همسر همیشه نمک نشناس باشد، قدردانی نباشد بلکه برعکس بسیار طلبکار و حق به جانب هم باشد و حتی یک تشکر ساده هم نگوید، ممکن است باعث خیانت همسر شود چون فرد به سمت کسی کشیده می شود که از او تشکر و قدردانی می کند و قدرش را می داند.

یکنواخت و عادی شدن رابطه

اگر زن و شوهر از یک روتین خاص زندگی استفاده کنند که هیچ تنوع و هیجانی در آن نیست، کم کم از بودن با یکدیگر خسته شده و ممکن است به سمت فرد دیگری کشیده شوند.

دوست نداشتن اندام همسر

اگر فرد از اندام همسرش رضایت نداشته باشد، ممکن است به سمت افرادی کشیده شود که اندام ایده آل تری دارند.

بالا رفتن سن همسر

با بالا رفتن سن مسلما از لحاظ حوصله، برخی از خصوصیات اخلاقی، زیبایی و… تغییراتی در افراد ایجاد می شود. کسانی که نمی توانند روند زندگی را بپذیرند، ممکن است به خاطر بالا رفتن سن و این تغییرات ایجاد شده خیانت کنند و با فردی جوان وارد رابطه شوند.

انتقام

برخی از افراد وقتی از خیانت همسرشان مطلع می شوند، به جای حل مشکل، برای انتقام گرفتن از همسر، خودشان هم خیانت می کنند و با فرد دیگری وارد رابطه می شوند.

اینترنت

خیانت های اینترنتی امروزه بسیار زیاد شده است چون اپلیکیشن ها و پیام رسان های مختلفی وجود دارد که افراد از آنها برای جذب جنس مخالف دیگر استفاده می کنند. اگر فرد دلایل و انگیزه های فوق را داشته باشد و نتواند وسوسه هایش را کنترل کند، ممکن است اینترنت باعث خیانت شود.

فانتزی های جنسی ناسالم

برخی از افراد به دلایلی فانتزی ها و انتظارات جنسی ناسالم از همسرشان دارند، مثل سکس گروهی، تماشای رابطه جنسی همسر با فرد دیگر و… افرادی که سالم هستند مسلما نمی توانند این انتظارات و فانتزی ها را برآورده کنند. بنابراین فردی که این فانتزی ها را دارد در رابطه جنسی با همسرش عمیقا ارضاء نشده و لذت نمی برد و به همین دلیل ممکن است خیانت کند با فردی که خود دارای این فانتزی ها است.

فیلم های پورن

در فیلم های پورن زن و مردی که نقش بازی می کنند لزوما همسران یکدیگر نیستند. چه بسا در زندگی شخصی خود متاهل هستند اما در فیلم با فرد دیگری به غیر از همسرشان رابطه جنسی برقرار می کنند. همین موضوع می تواند باعث شود فرد الگوبرداری کند و به همسرش خیانت کند.

شوهرم دوست دختر دارد، چه کار کنم؟

اگر مطلع شدیم که همسرمان هم دچار چنین اشتباهی شده است، چه کار باید بکنیم؟ آیا باید ببخشیم و ادامه بدهیم یا باید جدا شویم؟ در این مقاله درباره این موضوع توضیح می دهیم تا اگر در این شرایط قرار گرفتید بتوانید تصمیم درست و منطقی بگیرید.

ابتدا از این موضوع مطمئن شوید

برخی از افراد به دلیل شک و تردیدها و تله های ذهنی که دارند مدام احساس می کنند که همسرشان به آنها خیانت کرده است. مثلا اگر یک دقیقه شوهر دیر به خانه برگردد با خود تصویرسازی می کنند که الآن شوهرشان با یک خانم چه کار می کند! اگر سند و مدرک معتبری از خیانت همسرتان ندارید، زود به افکار و تصویرسازی های ذهنی تان باور نکنید چون ممکن است ناشی از طرحواره هایتان باشد و حقیقت نداشته باشد. پس ابتدا از این موضوع مطمئن شوید و سند و مدرک معتبر پیدا کنید و بعد مراحل بعدی را انجام بدهید که در ادامه مقاله توضیح می دهیم. اگر هم دیگران به شما می گویند که همسرتان خیانت می کند، باور نکنید. فقط به دیده های خودتان اعتماد کنید!

احساسات خود را بپذیرید

بپذیرید که خیانت دیدن سخت است و به شما ضربه و آسیب وارد شده است. احساسات تان را انکار نکنید و خودتان را به صورت افراطی قوی و یا بی تفاوت نشان ندهید. قبول کنید که الآن ممکن است احساس نفرت، غم، بی ارزشی و… داشته باشید و همه این احساسات طبیعی هستند.

به دنبال انتقام گرفتن از همسرتان نباشید

ممکن است به دلیل خشم زیاد نسبت به همسرتان، بخواهید از او به اشکال مختلف انتقام بگیرید. مثلا در شبکه های اجتماعی یا پیش خانواده او آبرویش را ببرید یا شما هم با یک فرد دیگر ارتباط برقرار کنید. به خاطر داشته باشید که این کارها، راه چاره و درمان نیستند بلکه شما را بیشتر غرق در مشکل می کنند و شما را در خشم و عصبانیت نگه می دارند.

به خودتان رسیدگی کنید

احتمال دارد به خاطر شوکی که به شما وارد شده است، سلامت روانی و جسمانی تان را از دست بدهید و احساس افسردگی، اضطراب و یا بیماری و درد داشته باشید. برای اینکه اوضاع بدتر نشود و بتوانید به خودتان کمک کنید، باید شروع کنید به خودتان رسیدگی کنید. غذاهای سالم بخورید، به اندازه کافی بخوابید، مدیتیشن کنید، احساسات تان را بنویسید، حتما کمی ورزش کنید، از مشاور کمک بگیرید و… خودتان را رها نکنید!

نقش قربانی را بازی نکنید

مدام همسرتان را مقصر ندانید و او را سرزنش نکنید. با انجام دادن این کار مشکلی حل نخواهد شد. بهتر است سهم خودتان را از این مشکل بپذیرید و ریشه یابی کنید که انگیزه های همسرتان چه بوده است.

اجازه ندهید بچه ها چیزی از این موضوع متوجه شوند

اجازه ندهید بچه هایتان متوجه شوند که پدرشان خیانت کرده است چون قطعا تاثیر به شدت منفی روی آنها و زندگی آینده شان خواهد گذاشت.

تصمیم جدی بگیرید

بسیار مهم است که تصمیم بگیرید آیا می خواهید این ارتباط را ادامه بدهید و همسرتان را ببخشید یا خیر. اگر همسرتان پشیمان است، ارتباطش را با آن خانم تمام کرده است و می خواهد رابطه تان را ترمیم کند، امیدی وجود دارد که می توانید او را ببخشید و زندگی کنید البته اگر قبلا مدام خیانت نکرده است و این اولین بار است. اگر همسرتان پشیمان نیست و شما را مقصر می داند یا همچنان رابطه نامشروعش را ادامه می دهد، شاید بهتر باشد تصمیم جدی تری برای زندگی تان بگیرید. درک می کنیم که این تصمیم گیری ساده نیست. بنابراین توصیه می کنیم به دور از خشم و هیجانات تصمیم بگیرید تا تصمیم تان درست باشد. در این زمینه حتما با مشاور مشورت کنید تا از تصمیم تان مطمئن باشید و نگرانی هایتان برطرف شود.

با مشاور صحبت کنید

اگر مطمئن شدید که همسرتان خیانت کرده است و با فرد دیگری ارتباط برقرار کرده است، برای اینکه آسیب های این اتفاق را در خودتان درمان کنید و بدانید حالا چه کاری درست است که انجام بدهید، توصیه می کنیم از زوج درمانگران کمک بگیرید.

چه کنیم تا شوهرمان دوست دختر نداشته باشد؟

همانطور که بیان شد دلایل متعددی میتوانند باعث شکل گیری رابطه با مردان متاهل شوند. از آنجایی که این موضوع آسیب زیادی هم به خانواده مرد و هم زن میزند باید به دنبال راهی برای حل این مشکل بود.

کمی و کاستی های زندگی خود را تا حد امکان برطرف کنید

برای اینکه یک زن ایده آل باشید نیازی نیست که بهترین دست پخت را داشته باشید. نیازی نیست که همه چیز خانه داری را بدانید. گاهی اوقات به اوایل زندگی خود نگاه کنید و سعی کنید به طراوت آن زمان باشید. این چیزی است که شوهر شما را عاشق شما نگه خواهد داشت.

در زندگی تان تنوع ایجاد کنید

از یکنواخت شدن زندگی جلوگیری کنید. یکنواختی میتواند همسر شما را به سمت خیانت سوق دهد.

    باشگاه بروید

    لباسهای متنوع بپوشید

    موهایتان را رنگ کنید

    گاهی اوقات در برقراری رابطه جنسی پیش قدم شوید

    به تغییر دکور خانه بپردازید

    شوهرتان را به خرید ببرید با سلیقه او خرید کنید

همه این موارد میتواند حس و حال اول رابطه تان را زنده کند. این موضوع بازدارنده خوبی برای جلوگیری از دوستی با مرد متاهل از سوی دیگر زن ها است. اما گاهی اوقات برای جلوگیری از خیانت این کارها کافی نیست.

از مشاور کمک بگیرید

ممکن است شما تمامی کارهایی که گفته شد را انجام بدهید ولی باز هم همسر شما اشتیاقی زیادی نشان ندهد. این عدم اشتیاق او را به آرامی به سمت برقراری رابطه با شخص دیگری سوق میدهد. اینجاست که یک مشاوره خیانت میتواند به شما کمک بکند. با گوش دادن به صحبت های شما و شرایط زندگیتان میتواند راه حل های خوبی به شما ارائه دهد. گاهی اوقات ممکن است هیچگونه کمبودی نباشد و صرفا همسر شما یک سری مشکلات روانی داشته باشد. از این رو مشاور میتواند با پیگیری و درمان این مشکلات به استحکام روابط شما کمک کند.این موارد چیزی نیست که بخواهید پشت گوش بیندازید. اگر احساس کردید که چیزی در زندگی اشتباه است در سریع ترین فرصت ممکن به دنبال حل کردن آن باشید. زیرا ممکن است دیر شود و رابطه ای که در آن پای خیانت به وسط بیاید به راحتی قابل درست شدن نیست.

 

منبع: منیبان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • محمد عیسی شیرشکن ارسالی در


   عالی

  • ناشناس ارسالی در

   عالی

  • ناشناس ارسالی در

   عالی

  • حسن ارسالی در

   نمی دونم چرا روانشناسان غریزه را به حساب نمی آرند غریزه مردها را وادار میکند که چند شریک جنسی داشته باشند چون در طول یک سال میتوانند چندین بچه بکارند در حالی که یک زن در طول یک سال فقط میتواند یک بچه به دنیا بیارد حالا زن هرچقدر هم شریک جنسی اش بیشتر باشد به درد زاد و ولد نمی خورد...

  • وطن خواه ارسالی در

   وقتی بعضی مردها ذاتشون خیانته ، دیگه کاری نمیشه کرد ، گیرم که همسر خودش زیباترین و خوش اندام ترین زن جهان باشه ، ولی چون چشمش و ذاتش کثیفه ، دیگه چه فایده !!😔

  • ناشناس ارسالی در

   مردخیانت کارهیج وقت خوب نمیشه من۱۲ساله دارم باهمچین نجسی زندگی میکنم

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی