ارسال به دیگران پرینت

ایرنه پاپاس | محمد رسوال‌الله | بازیگر هند جگرخوار

عکسی از بازیگر هند جگرخوار در 96 سالگی | ایرنه پاپاس چقدر پیر شده ؟ + تصاویر

ایرنه پاپاس، بازیگر مشهور یونانی پیر شده است.

ایرنه پاپاس، بازیگر مشهور یونانی را ایرانی‌ها با نقش‌آفرینی‌اش در فیلم «پیام» یا «رسالت» می‌شناسند. فیلمی که در ایران با نام «محمد رسوال‌الله» نمایش داده و بسیار مشهور شد.​

تازه‌ترین تصویر از هند جگرخوار در 96سالگی

ایرنه پاپاس در این فیلم در نقش هند جگرخوار بازی می‌کند. هند در تاریخ اسلام فردی شناخته شده است و به همین خاطر نقش‌آفرینی ایرنه پاپاس از یاد ایرانی‌ها نخواهد رفت. هِند دختر عُتْبَه مشهور به هند جگرخوار، همسر ابوسفیان و مادر معاویه بود. او در جنگ احد، مشرکان را برای نبرد با مسلمانان تشویق می‌کرد و در پایان جنگ، سینه و شکم حمزة بن عبدالمطلب را پاره کرد و جگر او را به دندان گرفت.

تازه‌ترین تصویر از هند جگرخوار در 96سالگی

همچنین از گوش و بینی مسلمانان کشته‌شده، گردنبند و دستبند ساخت. برخی منابع می‌گویند پس از اینکه مسلمانان مکه را فتح کردند و ابوسفیان مسلمان شد، هند هم به تبعیت از او اسلام را پذیرفت. به همین دلیل او را از صحابه می‌دانستند. البته به نقل از برخی منابع، هند هیچ گاه اسلام را نپذیرفته بود.ابن جوزی، مرگ هند را در سال چهاردهم قمری در زمان خلیفه دوم دانسته و ابن حجر عسقلانی، وفات او را در زمان حکومت عثمان دانسته است.

بد نیست بدانید نام اصلی خانم ارنه پاپاس «ایرن للکو» است. او متولد 3 سپتامبر 1926 است و امروز 96 ساله می‌شود. بازیگری که گاهی نیز به خوانندگی می‌پرداخته‌است. وی در طول حدود ۵۰ سال فعالیت هنری‌اش در بیش از ۷۰ فیلم سینمایی بازی کرده است. برخی از فیلم‌هایی که وی در آن‌ها حضور داشته‌است از ماندگارترین آثار تاریخ سینما هستند. در ایران وی را بیشتر با نقش هند در فیلم محمد رسول‌الله (فیلم ۱۹۷۶) می‌شناسند. وی در آن فیلم نقش یک زن لجوج و کینه‌توز را به خوبی ایفا کرد.

تازه‌ترین تصویر از هند جگرخوار در 96سالگی

از دیگر فیلم‌های ایرنه پاپاس می‌توان به بازی در فیلم ماندولین کاپیتان کارولی اشاره کرد.

منبع: رکنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی