ارسال به دیگران پرینت

خواص انگور | تاثیر انگور بر سلامتی

خواص انگور که از آن بی خبرید | روشی راحت برای مبارزه با این دو بیماری خطرناک

مطالعه ای در مجله Foods درمورد تاثیر انگور بر سلامتی منتشر شده است که نشان می دهد انگور می تواند اثرات مثبت متعددی بر سلامتی داشته باشد.

تاثیر انگور بر سلامتی

 مطالعه ای در مجله Foods درمورد تاثیر انگور بر سلامتی منتشر شده است که نشان می دهد انگور می تواند اثرات مثبت متعددی بر سلامتی داشته باشد؛ هم به مبارزه با کبد چرب برود و هم از آلزایمر پیشگیری کند.

این مطالعه تاثیر انگور بر سلامتی روی موش‌های ماده انجام شد که با رژیم‌های غذایی با الگوی غربی پرچرب تغذیه شدند و نیمی از موش‌ها مکمل‌های انگور دریافت کردند.

سپس دانشمندان سلامت مغز، کبد و متابولیک دو گروه را مقایسه کردند.

آنها به این نتیجه رسیدند که آنتی اکسیدان های موجود در انگور می توانند با بهبود عملکرد نورون ها، خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهند.

به گزارش سی‌ان‌ان؛ این مطالعه همچنین نشان داد که مکمل های انگور طول عمر موش ها را افزایش می دهد. مکمل های انگور همچنین متابولیسم را افزایش داده و خطر ابتلا به بیماری کبد چرب را کاهش می دهند.

بیماری کبد چرب به دلیل مصرف نامناسب رژیم غذایی، یک مشکل سلامتی رو به رشد در جهان است. این بیماری می تواند منجر به سرطان یا نارسایی کبد شود و اغلب با بیماری آلزایمر مرتبط است.

دکتر جان ام. پزوتو، یکی از نویسندگان این مطالعه و رئیس کالج داروسازی و علوم بهداشتی در دانشگاه وسترن نیوانگلند، به سان گفت که انگور می تواند بیان ژن ها را تغییر دهد. این یعنی انسان با هرآنچه می خورد بدنش را می سازد..

پزوتو گفت: اگر سطح بیان ژن آنتی اکسیدانی را تغییر دهید، همانطور که با انگور اضافه شده به رژیم غذایی مشاهده کردیم، نتیجه یک پاسخ کاتالیزوری است که می تواند تفاوت واقعی ایجاد کند.

 

بیشتر بخوانید:
 

قلمه زدن انگور | انگور را در آب ریشه دار کنید+ویدئو

قلمه زدن انگور یکی از راحت ترین و اقتصادی ترین روش ها واسه تکثیر اونه بدون اینکه نیاز به خرید نهال اون داشته باشین

منبع: وقت صبح
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • احمد نوری ارسالی در

   وقت صبح، خیلی خیلی دوست دارم، چون بیشتر این همه، بحثها که میشود واقعیت داشته باشه.

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی