ارسال به دیگران پرینت

امیر عبداللهیان | سفر امیر عبداللهیان

دعوت از امیر عبداللهیان برای سفر به اسلام آباد

امیرعبداللهیان با اشاره به برگزاری بیست و یکمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور اظهار کرد : در این نشست که پس از پنج سال وقفه برگزار شد ، توافقات خوبی انجام شد و امیدواریم این توافقات هر چه زودتر اجرایی و عملیاتی شوند.

 وزیر امور خارجه کشورمان  امیر عبداللهیان با ابراز تأسف از جان‌باختن جمعی از مردم پاکستان در فاجعه سیل اخیر در این کشور، مراتب تسلیت و همدردی خود را با دولت و ملت این کشور ابراز داشت و تأکید کرد، جمهوری اسلامی ایران کمک های انسان دوستانه خود را به پاکستان ارسال کرده است.

امیرعبداللهیان با اشاره به برگزاری بیست و یکمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور اظهار کرد : در این نشست که پس از پنج سال وقفه برگزار شد ، توافقات خوبی انجام شد و امیدواریم این توافقات هر چه زودتر اجرایی و عملیاتی شوند.

وزیر امور خارجه کشورمان  امیر عبداللهیان آمادگی ایران برای افتتاح بازارچه مرزی پیشین – مند خبر داد و تأکید کرد : ما اتفاق نظر داریم که بازگشایی بازارچه های مرزی در توسعه تجاری و امنیت مرزهای مشترک دو کشور نقش به سزایی دارند.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با اشاره به تحولات افغانستان، بر ضرورت تشکیل دولت فراگیر با حضور قوی اقوام افغانستانی در این کشور تأکید کرد و ابراز امیدواری نمود نشست وزرای امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان به زودی و با مشارکت کشورهای منطقه برگزار گردد.

دکتر امیرعبداللهیان همچنین آخرین تحولات مذاکرات وین برای رفع تحریم‌ها را بیان داشت.

بلاول بوتو زرداری وزیر امور خارجه پاکستان نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تشکر از ابراز همدردی و کمک های دولت و مردم ایران به مردم سیل زده پاکستان، خواهان همکاری و تداوم کمک های ایران با توجه به وسعت بالای خسارات وارده شد.

بلاول بوتو همچنین ضمن ابراز خرسندی از برگزاری بیست و یکمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور، از آمادگی کشورش برای برگزاری کمیته های فنی میان دو کشور خبر داد.

وزیر امور خارجه پاکستان همچنین تأکید کرد دو کشور در موضوع افغانستان موضع مشترکی دارند.

وی با اشاره به رویکرد مثبت ایران در مذاکرات وین، ابراز داشت، : تلاش شما را تحسین می‌کنم و از جانب دولت پاکستان اعلام می کنم که ایران حق دارد با دنیا تعامل آزاد داشته باشد و شرکت های مختلف باید بتوانند بدون هیچ محدودیتی در ایران سرمایه گذاری کنند.

وی همچنین از وزیر امور خارجه کشورمان دعوت کرد تا جهت پیگیری روند توسعه بیش از پیش روابط بین تهران و اسلام آباد، در آینده نزدیک به این کشور سفر کند.

 

منبع: دنیای اقتصاد
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی