ارسال به دیگران پرینت

محیط بان | اختراع محیط بان

دست این محیط بان طلاست | تبدیل زباله پلاستیک به شمش گران قیمت! +ویدئو

اصغر درخشان - محیط بان منطقه حفاظت شده تنگ صیاد استان چهارمحال و بختیاری است. محیط بانی که در کنار نگهبانی از طبیعت و حیات وحش ایران به فکر بهبود شرایط نگهبانی از محیط زیست است.

دست این محیط بان طلاست 

اصغر درخشان -  محیط بان منطقه حفاظت شده تنگ صیاد استان  چهارمحال و بختیاری  است. محیط بانی که در کنار نگهبانی از طبیعت و حیات وحش ایران به فکر بهبود شرایط نگهبانی از محیط زیست است. او برای نجات طبیعت کشور از آسیب ها و حمله شکارچیان و حریق هایی که مراتع و جنگل ها را درگیر می کند و می سوزاند ، اختراع های با ارزشی انجام داده است که ثبت اختراع هم شده اند اما مورد بی حمایتی قرار گرفته و این دستگاه های موثر و ارزشمند ، بی استفاده مانده اند.

اصغر درخشان - محیط بان منطقه حفاظت شده تنگ صیاد استان چهارمحال و بختیاری اولین  اختراع  خود را سال 1388 انجام داد. دستگاه ردیاب مکان تیراندازی و شناسایی وحوش و حتی نوع سلاحی که با آن شکار شده است.

اختراع های بعدی اصغر درخشان - محیط بان منطقه حفاظت شده تنگ صیاد استان چهارمحال و بختیاری دستگاه خاموش کننده آتش  مراتع  و جنگل ها از راه دور است. دستگاه بعدی که توسط وی ثبت اختراع شده است پمپی است که به جای آب، خاک را می کشد.

یکی از دستگاه های جالب و مفیدی که اصغر درخشان - محیط بان منطقه حفاظت شده تنگ صیاد استان چهارمحال و بختیاری به اختراع آن رسیده است دستگاه جمع آوری پلاستیک از طبیعت و تبدیل آن به شمش پلاستیک و برگشت مجدد آن به صنعت پلاستیک است که ضمن پاکسازی طبیعت از زباله های پلاستیک به صنعت پلاستیک هم کمک می کند.

اصغر درخشان - محیط بان - شن نمک پاش را نیز اختراع کرده است که مورد استفاده قرار گرفته است.

وی می گوید که در حال حاضر سعی دارد دستگاهی برای کمک به بیماران پرانتزی طراحی کند.

منبع: رکنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی