ارسال به دیگران پرینت

بازنشستگان | مابه التفاوت حقوق بازنشستگان

زمان واریز مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان اعلام شد

پس از اعلام این رقم اما دولت آن را اجرا نکرد و تاکید کرد افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی با افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در تضاد است و نمی توانند افزایش ۳۸درصدی را اجرا کنند.

علی دهقان‌کیا» رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران در نشست خبری امروز با خبرنگاران، اظهار کرد: سال گذشته شورای عالی کار طی جلسه‌ای افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی را اعلام کرد و براساس آن حقوق بازنشستگان حداقل بگیران ۵۷ درصد و بازنشستگان سایر سطوح ۳۸ درصد به علاوه ۵۱۵ هزار تومان برای سال ۱۴۰۱ مشخص شد.

وی افزود: پس از اعلام این رقم اما دولت آن را اجرا نکرد و تاکید کرد افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی با افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در تضاد است و نمی توانند افزایش ۳۸درصدی را اجرا کنند.

دهقان کیا تاکید کرد: روز ۱۴ فروردین ماه سال ۱۴۰۱، کانون عالی بازنشستگان جلسه ای با مدیرعامل تامین اجتماعی با موضوع افزایش حقوق بازنشستگان به ویژه بازنشستگان سایر سطوح برگزار کرد.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران گفت: در ادامه و با توجه به اهمیت حقوق بازنشستگان سایر سطوح، جلساتی با نمایندگان مجلس و کمیسیون‌های اجتماعی، اقتصادی، هیئت رئیسه مجلس، در دستور کانون عالی بازنشستگان قرار گرفت.

دهقان نیا خاطرنشان کرد:در نهایت کانون عالی بازنشستگان بر اجرای افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح مُصر بوده و در نهایت مصوبه به هیئت دولت ارجاع داده شد.

وی ابراز کرد: در هیات دولت نیز تیم اقتصادی با افزایش ۳۸درصدی سازمان تامین اجتماعی مخالفت و عنوان کردند که این بازنشستگان مانند سایر بازنشستگان کشوری  و لشکری باید افزایش ۱۰ درصدی را در حقوق سال جاری داشته باشند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران با اشاره به تلاش‌های اقتصادی کانون برای افزایش حقوق بازنشستگان، عنوان کرد: این کانون به رغم وجود موانع و مشکلات جلسات خود را با روسای کمیسیون اجتماعی و اقتصادی مجلس و همچنین وزیر اقتصاد و معاون اجرایی رییس مجلس را ادامه داد؛ این در حالی بود که شخص رئیس جمهور نیز به صورت ویژه به این موضوع ورود پیدا کرده بود.

دهقان‌کیا تصریح کرد: البته برخی از بازنشستگان در راستای مطالبه‌گری خود تجمعاتی را در استان‌های مختلف انجام دادند، آن دسته از بازنشستگانی کخ مطالبه‌گر بودند مورد حمایت کانون‌های بازنشستگی قرار دارند اما افراد خاطی از ما جدا هستند.

وی ادامه داد: در آن مقطع رئیس جمهور صدای بازنشستگان را شنید و خواستار رسیدگی هرچه سریعتر مطالبات بازنشستگان تامین اجتماعی شد.

دهقا‌ن‌کیا با اشاره به تلاش‌های آقای قالیباف برای افزایش حقوق بازنشستگان، این تلاش ها را ستود و عنوان کرد: پس از تلاش‌های بسیار سرانجام هفته گذشته در بین برگزاری جلسه مجمع کانون عالی بازنشستگان در گیلان، آقای زاهدی‌وفا سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه خبر خوشی را مبنی بر موافقت و افزایش 38 درصدی بعلاوه 515 هزار تومان برای بازنشستگان سایر سطوح اعلام کرد.

وی با اشاره به دیگر خبرهای خوش برای بازنشستگان، اعلام کرد: در جلسه مازنداران، دو خبر دیگر از سوی سرپرست وزارت رفاه اعلام شد که یکی از آنها واگذاری سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری به بازنشستگان و دیگری برنامه‌ریزی برای خانه‌دار شدن بازنشستگان تامین اجتماعی بود که امیدواریم این موارد نیز به صورت ویژه مورد پیگیری قرار بگیرد.

دهقان کیا، خاطرنشان کرد:  البته امیدواریم شرکت‌هایی در اختیار بازنشستگان قرار بگیرد که از شرکت‌های سودآور باشند نه از شرکت‌های زیان‌آور که این موضوع باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی ضمن قدردانی از شخص رئیس جمهور، رئیس مجلس، روسای کمیسیون اقتصادی و اجتماعی مجلس و همچنین اهالی رسانه جهت تحقق افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح، گفت: در این زمینه شاهد یک اتفاق و همدلی و در نهایت نتیجه مثبت آن بودیم.

وی در خصوص زمان پرداخت مابه‌التفاوت افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح تامین اجتماعی، اظهار کرد: در همین زمینه قرار است احکام جدید بازنشستگان در شهریورماه صادر و حقوق آنها بر اساس آن پرداخت شود. همچنین عقب‌افتادگی 5 ماه گذشته (از فروردین تا مرداد) قرار است از  مهرماه به مرور پرداخت شود.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران ادامه داد: در بندهای سیاست کلی تامین اجتماعی ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انفلال در بند ۳ این سیاست های کلی اعلام شده که پای بندی به حقوق بازنشستگان مهم است، در واقع یک کارگر انتطار دارد که در آینده حقوق او به میزان تورم افزایش یابد.

وی ابراز کرد: یکی از بحث های مهم دیگر تامین منابع پایدار است به طوری که ما باید بتوانیم هم حقوق، درمان و ۱۸ خدمت دیگر بازنشستگان را تامین کنیم و منابع آن باید موجود باشدو پرداخت بدهی های دولت سهم بسزایی در کمک‌های ما ایفا می کند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران مساله درمان را یکی از معضلات بازنشستگان خواند و گفت: درمان یکی از معضلات تامین اجتماعی است و کمر بازنشستگان را خم کرده است. همه قیمت داورها افزایش یافته و تمام بازنشستگان با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی اضافه کرد: در نسخه ها برای دریافت داروها سقف تعیین کرده اند و اضافه‌های  دارو را باید باید به صورت آزاد حساب کنند. این مشکل جدی است و باید بیشتر توجه کنند.

 

منبع: خبر ویژه
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • پرویز حسنی آزاده جانباز عصاب روان ارسالی در

   و دروغ میگن حقوق باید ۱۰ درصد باشد خودشون ازن همه مال مردم میخورن ترم زا نیست دزدی لو رفت بنیاد شهید خودش شاه دردی من جانباز شدیم ورود به ستاد بنیاد شهید مرکزی ممنوع فقط اگر پارتی داری یک کاری انجام میشود شرین ما یادت تره پارتی بنیاد که بچه بالا پس پارتی انقلاب به نام جان با وو

  • ناشناس ارسالی در

   اگه ۳۸درصد و۵۰۰ هزار تومان به حقوق تامین اجتماعی زیاد شود حقوق لشکری وکشوری هم مبلغ مذکور بالا هم افزایش دهند بگذارید همه این قشر تعادل داشته باشند اقای رییس محترم جمهور دل همه را شاد کنید الا برکت الله

  • شهرام ارسالی در

   اگر کسی در گذشته مرتکب عملی شده که دست دولت برای پرداخت قانونی حقوق باز نشستگان مشگلی به وحود امده چرا معرفی نمیکنید که مردم فگر کنن شما مقصرین

  • ناشناس ارسالی در

   آیا ۶ ماه تاخیر درپرداخت حقوق کافی نبودکه خبر خوش آقای دهقان کیا ازمهر به مرور معوقه هاپرداخت میشود

  • ناشناس ارسالی در

   باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت آقای موسوی و همکارانش🙌
   حداقل احکام رو از روی سایت سازمان برداریدتا احساس بشه کاری داره انجام میشه
   باتشکر

  • دلشاد ارسالی در

   دولت یک کلاهبرداری بزرگ از صندوق بازنشستگی می کند. از زمان این بدهکاری ها سالها می گذرد، مربوط به زمانی است که ارزش پول دهها برابر امروز بوده است. این باز پرداخت ها با رقم آنروز و آنهم توسط شرکت های ورشکسته...... . در ضمن طلب بیست و پنج درصدی بازنشستگان سال چهارصد چه شد؟

  • سید ابراهیم مولی ارسالی در

   سلام لطفاً از مطلبات بازنشستگان کشوری و لشکری و افزایش حقوق این قشر از جامعه گزارش تهیه شود. با تشکر.

  • شخصی به ملانصرالدین گفت کِی طلب ما را می‌دهی؟ ملّا گفت : امروز هوا خوب باشه، میرم صحرا در مسیرِ گله های گوسفند بذرِ خار می‌کارم. خارها که رشد کرد ، پشم گوسفندها که بهش گیر کرد ، جمع میکنم ، قیمت پشم که بالا رفت ، خریدار خوب که پیدا شد ، می‌فروشم‌ و طلب تو را میدهم. طلبکار با شنیدن این حرف‌ها خنده‌اش گرفت... ملّا که خنده طرف را دید ، زد پشت کمر یارو و گفت: ناغلا ، پولت که نقد شد خیلی خوشحال شدی‌ هااااااا !👇🏼👇🏼 طرح یکسان سازی حقوق کارمندان و بازنشستگان 😂😂😂😂 ارسالی در

   شخصی به ملانصرالدین گفت کِی طلب ما را می‌دهی؟

   ملّا گفت : امروز هوا خوب باشه، میرم صحرا در مسیرِ گله های گوسفند بذرِ خار می‌کارم.
   خارها که رشد کرد ، پشم گوسفندها که بهش گیر کرد ، جمع میکنم ، قیمت پشم که بالا رفت ، خریدار خوب که پیدا شد ، می‌فروشم‌ و طلب تو را میدهم.
   طلبکار با شنیدن این حرف‌ها خنده‌اش گرفت...
   ملّا که خنده طرف را دید ، زد پشت کمر یارو و گفت:
   ناغلا ، پولت که نقد شد خیلی خوشحال شدی‌ هااااااا !👇🏼👇🏼

   طرح یکسان سازی حقوق کارمندان و بازنشستگان

   😂😂😂😂

  • ناشناس ارسالی در

   شخصی به ملانصرالدین گفت کِی طلب ما را می‌دهی؟

   ملّا گفت : امروز هوا خوب باشه، میرم صحرا در مسیرِ گله های گوسفند بذرِ خار می‌کارم.
   خارها که رشد کرد ، پشم گوسفندها که بهش گیر کرد ، جمع میکنم ، قیمت پشم که بالا رفت ، خریدار خوب که پیدا شد ، می‌فروشم‌ و طلب تو را میدهم.
   طلبکار با شنیدن این حرف‌ها خنده‌اش گرفت...
   ملّا که خنده طرف را دید ، زد پشت کمر یارو و گفت:
   ناغلا ، پولت که نقد شد خیلی خوشحال شدی‌ هااااااا !👇🏼👇🏼

   طرح یکسان سازی حقوق کارمندان و بازنشستگان

   😂😂😂😂

  • رحمان ارسالی در

   لعنت بر ما که خودمان بر خودمان کردیم ۹۲۰۰۰ میلیارد پول کمی نیست که در فولاد مبارکه دزدی شده در حالی که چند ملیون مردم از اول سال بازیچه آقایان مسول شده اعصاب خرابی بی پولی شرمنده خانواده شدن آقای ریسی لطفا کاری کنید که این دزدیها بیشتر به بیرون نشت نکنه چون حالمان خراب میشه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی