ارسال به دیگران پرینت

سهام عدالت | سود سهام عدالت | دریافت سود سهام عدالت | سرمایه‌گذاری سهام عدالت

یک واریزی مهم دولت در جیب مردم | سود سهام عدالت ۱۴۰۱ چقدر است؟

با توجه به اظهارات دستیار رئیس سازمان بورس، به نظر می‌رسد که برای سال ۱۴۰۱ نیز، دارندگان برگه سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی حدود یک میلیون تومان و دارندگان برگه سهام عدالت یک میلیون تومانی، حدود دو میلیون تومان سود سهام عدالت دریافت کنند.

سود سهام عدالت ۱۴۰۱ چقدر است و چه زمانی واریز می‌شود؟

با توجه به اظهارات دستیار رئیس سازمان بورس، به نظر می‌رسد که برای سال ۱۴۰۱ نیز، دارندگان برگه سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی حدود یک میلیون تومان و دارندگان برگه سهام عدالت یک میلیون تومانی، حدود دو میلیون تومان سود سهام عدالت دریافت کنند.
 

سود سهام عدالت هر سال معمولا با تاخیر یک ساله پرداخت می‌شود. بدین شکل که سود سهام عدالت ۱۳۹۸ در سال ۱۳۹۹ و سود سهام عدالت ۱۳۹۹ در سال ۱۴۰۰ پرداخت شد. در حال حاضر نیز دارندگان برگه سهام عدالت منتظر مشخص شدن میزان سود سهام شان در سال ۱۴۰۰ هستند که قرار است در ماه‌های آتی پرداخت شود.

پیمان حدادی، دستیار رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، اخیرا در گفتگو با یک خبرگزاری دولتی گفته بود که میزان سود سهام عدالت ۱۴۰۰ دوبرابر سودی است که دارندگان برگه سهام عدالت در سال گذشته دریافت کردند.

در سال ۱۴۰۰، سهامداران به ازای برگه سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی مبلغ ۵۵۰ هزار تومان سود دریافت کردند. به ازای برگه سهام عدالت یک میلیون تومانی نیز حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به حساب سهامداران واریز شد.

در چنین شرایطی به نظر می‌رسد که برای سال ۱۴۰۱، دارندگان برگه سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی حدود یک میلیون تومان و دارندگان برگه سهام عدالت یک میلیون تومانی، حدود دو میلیون تومان سود سهام عدالت دریافت کنند.

سود سهام عدالت در سال ۱۴۰۱ چه زمانی پرداخت می‌شود؟

در مورد زمان پرداخت سود سهام عدالت نیز دستیار رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفته که همه چیز به شرکت‌های سرمایه‌پذیر بستگی دارد. به این صورت که این شرکت‌ها باید سود‌هایی که در مجمع مصوب کرده‌اند را به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی منتقل کنند. در گام بعدی شرکت سپرده‌گذاری مرکز سود‌ها را بر اساس مصوبه شورای عالی بورس پرداخت کند.

او نگفته که چه تعداد شرکت سرمایه پذیر سودشان را به شرکت سپرده گذاری مرکزی منتقل کرده اند و واریز سود‌ها تا چه زمانی طول می‌کشد.

اما بررسی پرداخت‌ها در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که به شکل معمول پرداخت سود سهام عدالت به ماه‌های پایانی سال و حتی روز‌های پایانی اسفند ماه موکول می‌شود. اما باید دید که آیا این سنت در سال ۱۴۰۱  شکسته می‌شود یا همچنان واریز سود در روز‌های پایانی سال انجام خواهد شد.

منبع: فرارو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • شاهرخ حیدری ب ارسالی در

   سلام سهام عدال میگیردت به من جانباز70%

  • ناشناس ارسالی در

   سلام من دارای سهام ۵۳۲ هستم اکه همچیین چیزی درست باشه خوبه یه مقدار مشکلاتمان حل میشود پنابر خدا انشالا که صحت داشته باشه انشالله ممنون مرسی

  • ناشناس ارسالی در

   بزن ک کارم گیره با این فرض ها

  • فاطمه رمضانی تقی آبادی ارسالی در

   توروخدا بزن بحساب چون می‌خوام برم دکتر پول ندارم ...ممنون

  • مرضیه ارسالی در

   سلام ما خانواده ۵ نفری هستیم اطلا سهام عدالت نداریم کجا باید ثبت نام کنیم آیا اطلا سایتی وجود دارد تو را به خدا برای ماهم که نداریم ی کاری بکنید تو این وصعیت گرونی

  • حسین کلانتری ارسالی در

   سلام من و خانواده شش نفر هستیم هنوز سهم عدالت نداریم به خدا برای ماهم سهم عدالت بدید

  • ناشناس ارسالی در

   حالاکجا باید ثبت نام کنیم

  • محمدرضا سقندلی ارسالی در

   سلام روز و روزگار بر کامتان کامیاب باد ضمن عرض ادب و احترام بزرگواران اگر بزرگواری کنن ملت ایران دارن یارانه میگیرن و از همه اطلاعات افراد را چه دارا و چه ندار را دارید ببخشید عذرخواهی میکنم شما چه اطلاعاتی از این مردم بدبخت ندارین که هر روز تو گوگل سر ملت را گرم و سردرگم میکنین ترا خدا دیگه بسه جون مادرتون ریش و قیچی دست شما بزرگوا ان هستش حالا لطف مکنین کسی که سهم نداره سهم بدین و یا اگر نمیدین مردم خیلی بدبخت و مظلوم شدند این حرفها را دیگه ننویسن چراکه همه آمار و اظلاعات شما بروز و دقیق هست لطف لطفا...

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی