ارسال به دیگران پرینت

حقوق | حقوق بازنشستگان

حقوق بازنشستگان زیاد می شود | افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان از کی اعمال می شود؟

با عرضه سهام این شرکت‌های تعاونی، بازنشستگان ما برای عضویت در آن حق تقدم خواهند داشت.

حقوق بازنشستگان

دولت تصمیم دارد حقوق بازنشستگان را افزایش دهد. افزایش حقوق بازنشستگان به تازگی به نیتجه جدیدی رسیده و احتمالا از شهریور کلید می خورد. حقوق بازنشستگان 38 درصد قرار است زیاد شود. حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی موضوعی است که همیشه مورد اختلاف بوده است. اخبار حقوق بازنشستگان را با ما دنبال کنید.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: احکام حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از شهریورماه اصلاح و حقوق همان ماه اعمال خواهد شد. از روابط عمومی وزارت تعاون، «محمدهادی زاهدی وفا» اظهار کرد: احکام حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از شهریورماه در پرونده شخصی آنها اصلاح و حقوق بازنشستگان از همان ماه اعمال می‌شود. وی افزود: دولت برای بهبود وضع معیشت بازنشستگان برنامه‌های رفاهی دیگری هم دارد. 

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پیش‌بینی ما این است که بتوانیم شرکت‌های سرمایه‌گذاری را در هر استان به صورت شرکت‌های تعاونی نوع دوم یا سهامی عام تحت عنوان «شرکت‌های سرمایه‌گذاری پیشرفت ایران» تاسیس کنیم. 

سهام جدید برای حقوق بازنشستگان

زاهدی وفا گفت: با عرضه سهام این شرکت‌های تعاونی، بازنشستگان ما برای عضویت در آن حق تقدم خواهند داشت.مصوبه شورای‌عالی کار درباره افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی تصویب و از سوی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سازمان تأمین اجتماعی جهت اجرا از شهریورماه امسال ابلاغ شد که براساس آن مستمری بازنشستگان سایر سطوح 38 درصد به اضافه 515 هزار تومان مبلغ ثابت افزایش خواهد یافت.

قبلاً مصوبه که در سایر سطوح برای بازنشستگان در نظر گرفته شده بود، برای بازنشستگانی که تا سقف 10 میلیون تومان دریافت می‌کردند، 10 درصد افزایش به علاوه 650 هزار تومان بود و برای بازنشستگانی که بالاتر از 10 میلیون تومان دریافت می‌کردند 10 درصد افزایش بود.

این مصوبه در خردادماه بر اساس قانون اجرا شد اما با تأکید رئیس‌جمهور برای رسیدگی به وضعیت بازنشستگان و تفویض اختیار به هیات‌امنای تامین اجتماعی، سایر سطوح حقوق بازنشستگان بر اساس مصوبه شورای‌عالی کار و ماده 95 قانون تأمین اجتماعی افزایش یافت.

 

منبع: روابط گستر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   سلام همش دروغ بس دیگه مردم هالوگیرآوردین

  • بیژن ارسالی در

   شاشیدم تودهن ومرده های کسانی که حقوق بازنشستگان کشوری ولشگری افزایش نداده اینان زن جنده های تاریخ

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی