ارسال به دیگران پرینت

وام ازدواج | افزایش مبلغ وام ازدواج | متقاضیان دریافت وام ازدواج

ازدواج دومی‌ها هم مشمول وام ازدواج شدند | خبر خوش رسید!

بانک مرکزی اعلام کرده آن دسته از متقاضیان دریافت وام ازدواج که سن آنها در مردان کمتر از ۲۵ سال و در زنان کمتر از ۲۳سال است، می توانند به جای ۱۲۰میلیون تومان، ۱۵۰میلیون تومان وام ازدواج دریافت کنند.ضمن اینکه اگر فردی ازدواج دوم یا بیشتر داشته و پیش از این وام ازدواج دریافت نکرده باشد هم مشمول دریافت این وام از نظام بانکی خواهد بود.

ازدواج دومی‌ها هم مشمول وام ازدواج شدند

 

بانک مرکزی اعلام کرده آن دسته از متقاضیان دریافت وام ازدواج که سن آنها در مردان کمتر از ۲۵ سال و در زنان کمتر از ۲۳سال است، می توانند به جای ۱۲۰میلیون تومان، ۱۵۰میلیون تومان وام ازدواج دریافت کنند.ضمن اینکه اگر فردی ازدواج دوم یا بیشتر داشته و پیش از این وام ازدواج دریافت نکرده باشد هم مشمول دریافت این وام از نظام بانکی خواهد بود.

وام ازدواج برای هر یک از زوج ها مطابق با ضوابط اعلامی از سوی بانک مرکزی، ۱۲۰میلیون تومان است؛ اما اگر زودتر ازدواج کنید، حتما می توانید ۳۰ میلیون تومان بیشتر از بقیه وام بگیرید، چراکه بر اساس دستورالعمل اخذ تسهیلات قرض الحسنه و مطابق با بند الف تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، اگر سن ازدواج متقاضیان در زمان ازدواج برای مردان کمتر از ۲۵ سال و برای زنان کمتر از ۲۳ سال باشد، آنها می توانند ۱۵۰ میلیون تومان وام ازدواج بگیرند.

در این میان البته برخی متقاضیان هم همیشه این سوال را از نظام بانکی دارند که اگر بار دوم یا چندمی باشد که ازدواج می کنند، آیا باز هم مشمول دریافت این تسهیلات خواهند شد که در پاسخ به آنها باید گفت که اگر تا پیش از این وام ازدواج دریافت نکرده باشند، حتما می توانند از این تسهیلات فارغ از اینکه ازدواج چندمشان باشد، بهره مند شوند، چراکه بانک مرکزی اعلام کرده که امکان اعطای تسهیلات ازدواج به هر ایرانی فراهم است مشروط به اینکه پیش از این از تسهیلات موصوف استفاده نکرده باشند؛ حتی اگر ازدواج دوم یا بیشتر او باشد.

در این میان سوال دیگر این است که آیا افرادی که خارج از کشور هستند هم حق بهره مندی از این تسهیلات را دارند که باید به آنها هم پاسخ مثبت داد و اعلام کرد که تمامی شهروندان ایرانی خارج از کشور که گواهی ازدواج آنها از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور صادر شده، قادر به ثبت نام بوده و گواهی ازدواج آنها که ممهور به مهر کنسولگری ایران در کشور مذکور است، به عنوان سند ازدواج تلقی می گردد. اما این پایان راه نیست، بلکه اقرارنامه ازدواج یا هر مدرک مشابه که در سایر ادیان رسمی توسط مراکز اقلیت های دینی در داخل کشور هم مورد تائید قرار گیرد، معادل عقدنامه تلقی شده و این متقاضیان نیز قادر به ثبت نام خواهند بود.

اما برای دریافت وام ازدواج، متقاضیان باید کارت ملی و کدپستی محل سکونت خود را ارایه دهند و به استناد مفاد بند (الف) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها بعد از ۰۱‌/۰۱‌/۱۳۹۷ باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، پرداخت می‌گردد.

حالا یک متقاضی برای دریافت این وام، باید اصل و کپی سند ازدواج، اصل و کپی کلیه صفحات شناسنامه‌های زوجین، اصل و کپی شناسنامه‌های ضامنین، اصل و کپی کارت ملی ( موقت یا دایم ) زوجین، اصل و کپی کارت ملی ( موقت یا دایم ) ضامن و کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجین را ارایه داده و در عین حال، کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سایت پس از مرحله ثبت نام را هم ارایه نماید.

در اینجا سوالی که مطرح می شود آن است که برای دریافت این وام باید چه ضمانت هایی مهیا شود که در پاسخ باید گفت این تسهیلات با دوره بازپرداخت ده ساله و با اعتبارسنجی و سفته و یا یک ضامن معتبر ارایه می شود.

بر این اساس، تمامی متقاضیان وام ازدواج که واجد شرایط فوق باشند، ابتدا باید از طریق سایت بانک مرکزی ثبت نـام کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنند تا در صورت موفقیت آمیِز بودن مراحل ثبت نام، یک کد رهگیری ده رقمی که کاملا محرمانه بوده و مربوط به متقاضی است به او داده شود.

در این میان، متقاضیان موظف هستند جهت اطلاع از وضعیت ثبت نام خود و هـمچنین نام شعبه مربوطه جهت مراجعه برای اخذ وام ازدواج، به همین سایت مراجعه کرده و در صورتیکه شعبه عامل اعطای وام برای متقاضی تعیین شده باشد باید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز، ظرف مدت زمانی که از طرف سایت اعلام می‌گردد، به شعبه مربوطه مراجعه کرده و نسبت به اتمام مراحل اخذ وام اقدام نمایند.

اما اگر یک متقاضی در زمـان تعیین شده مراجعه نکند، ثبت نـام آنهاکان لم یکن تلقی می‌گردد. به هر حال مطابق با اعلام بانک مرکزی، مدت بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ۱۰ ساله و نرخ کارمزد ۴ درصد بوده و اقساط مربوطه ۱۲۰ ماهه بوده و سررسید اولین قسط و کارمزد آن، یک ماه پس از پرداخت تسهیلات مزبور تعیین شده است .

اما دولت برای ایثارگران هم تسهیلات ویژه تری در نظر گرفته؛ به نحوی که به هر یک از زوجین که مشمول ماده (۵۰) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران باشند، مبلغ ۲۴۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج تعلق می گیرد ؛ ضمن اینکه استثنای دیگری که در این زمینه وجود دارد، آن دسته از متقاضیانی هستند که سن ازدواج آنها در زوج ها زیر ۲۵ سال و در زوجه ها زیر ۲۳ سال می باشد و مشمول ماده (۵۰) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران هستند که به هر یک از آنها، مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج تعلق می گیرد .

در این میان، افراد ایثارگر مشمول، صرفا شامل خود جانبازان، آزادگان و فرزندان آنان و فرزندان شاهد هستند.

منبع: خبرفوری
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • عبدالله ارسالی در

   همش دروغه ...‌‌‌لطفن خبر درست به مردم بدهید

  • علی ارسالی در


   همسر من جانباز است ولی چون بالای پنجاه سال هست بهش وام ازدواج نمیدن ،چرا؟؟

  • ناشناس ارسالی در

   بله .این یه قانون عاقلانه هست .واین وام باید برای تمام اونایی که میخوان ازدواج کنند باید داده بشه

  • ناشناس ارسالی در

   55سالمه تا حالا ازدواج نکردم و جانباز هستم میخواهم ازدواج

  • ناشناس ارسالی در

   55 سالمه جانباز هستم تا حالا ازدواج نکردم ب ما تعلق میگیره

  • ناشناس ارسالی در

   به مجردها هم که دوست ندارند ازدواج کنند وام بدید..مگر آدم مجرد روزگار وزندگی نمیخاد ...زندگی که فقط توی زن گرفتن یا شوهر کردن نیست.

  • ناشناس ارسالی در

   اگر یه جوانی 8 سال پیش 3 ملیون دادین و از هم جدا شدن چکا کنه با این گرانیها به نظر شما می‌تونه دوباره ازدواج کنه که وام میگین تعلق نمیگیره

  • ناشناس ارسالی در

   عجب خبردست اولی بود منکه شوکه شدم ..مگه قبلا هرکی وام گرفته بود میتونست بعداازدواج دوم هم دریافت کنه که الان خبرخوش دادید

  • حریف ارسالی در

   باسلام وخسته نباشید من باکد رهگیری رفتم بانک تجارت اما یه جوری باهام برخورد گردن که بدهکارازاونجابیرون اومدم. بهم گفتن که همه توگرفتن یکیش موندن شمارفتین زن دوم هم گرفتین. گفتش باید اون عقدنامه قبلیتو بیاری که بینم وام گرفتی یانه. درصورتی که من سال 75 ازدواج اولم بود اصلا وام هم نگرفتم. بعدش اون عقدنامه وقتی که جداشدیم ازمون گرفتن اونم دستمون نیست مبشه راهنمایی بفرمایید

   • ناشناس ارسالی در

    شما اول باید تو سامانه ثبت نام کنید یه کد از بانک براتون میاد که کد رهگیری هست یعنی اینکه شما مشمول وام هستید اگه وام نگرفته باشید صددرصد به شما تعلق میگیره نگران نباشید

  • ناشناس ارسالی در

   کدام بانک بدون ضامن وباسفته وام میده اگه میشناسید معرفی کنید ممنونتان میشیم

  • ناشناس ارسالی در

   منظور ایثار گر آن دسته هم که کارت ایثار گری راهم دریافت کرده شامل این وام می شود یانه

  • عمورضا ارسالی در

   سلام استادان که فرمودید ازدواج دومی ها وام میدن کجاس کدوم بانک چرا سر ب سر مردم بدبخت میزارین من همه راهشو رفتم بانک ها میگن کی کفته ازدواج اولی کرفته تا دومی حرف خوبی فرمود ولی خیر منتشر می شه اول تصویب کنید بعد مردم رو ب دنبال نخود بفرستین چرا بانک ها حاضر نیستن جواب بدن جواب اصولی ن خنده دار من از شما سپاس گذارم

  • موسالرضا شیرینفر خانم عصمت خواجه بهرامی ارسالی در

   خانمم ازدواج اولشه خودم ازدواج دوم ولی وام نگرفته تیم سن خانم متولد ۵۰خودم ۱۳۴۷هستم


  • ناشناس ارسالی در

   اینکه افراد دهه ۸۰ سی میلیون بیشتر میدهید کار ظالمانه است یکی ممکنه دهه۷۰یا۶۰ یاحتی۵۰ باشه شرایط ازدواج رانداشت دوست داشت ازدواج کنه اماشرایط مالی خانوادگی وشغلی و......که خودشماها که این تبصره ها رامی گذارید استاد تمام هستید درجریان هستیدبه این افراد ۳۰ میلیون نمیدهید چون که۲۳ سال نیست خیلی بی توجهی است لطفا دقت کنیدالتماس تفکر

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی