ارسال به دیگران پرینت

خوراکی ها | این خوراکی ها را نخرید

این خوراکی ها را اصلا از سوپرمارکت ها نخرید + جزئیات

بازرسان استاندارد در منطقه انبار نفت تهران که بورس فروش عمده مواد غذایی در تهران است، انواع خرمای غیراستاندارد از جمله خرمای کبکاب با نام تجاری «چکینه»، خرمای رطب با نام‌ تجاری «پویا»، خرمای مضافتی با نام‌های تجارتی IBEK، «ضیافت» و «حلما» شناسایی و توقیف کردند.

مدیرکل استاندارد استان تهران از توقیف انواع مواد غذایی غیراستاندارد همزمان با توزیع نذورات در ایام محرم خبر داد.

عباس نوری» با تاکید بر اجباری بودن استاندارد انواع خرما، افزود: بازرسان استاندارد در منطقه انبار نفت تهران که بورس فروش عمده مواد غذایی در تهران است، انواع خرمای غیراستاندارد از جمله خرمای کبکاب با نام تجاری «چکینه»، خرمای رطب با نام‌ تجاری «پویا»، خرمای مضافتی با نام‌های تجارتی IBEK، «ضیافت» و «حلما» شناسایی و توقیف کردند.

وی با هشدار به شهروندان درخصوص غیراستاندارد بودن برخی زعفران‌هایی که در ایستگاه‌های مترو و نانوایی‌ها عرضه می‌شود، ادامه‌داد: در این بازرسی‌ها، همچنین چهار برند زعفران غیراستاندارد با نام‌های تجاری «بهمنان»، «ممتاز قائنات»، «باغ گل» و «هدیه طلا» توقیف شد.

نوری با توصیه به شهروندان و برگزارکنندگان مراسم‌های عزاداری ومتولیان هیات‌ها درخصوص خرید مواد غذایی استاندارد، تاکید کرد: کیک با نام تجارتی «صحبتی»، قند با دو نام تجارتی «سبزچین» و «بندسی» و شکر با نام تجارتی «سفید کندوان» نیز غیراستاندارد شناخته شد.

لازم به ذکر است، واحدهای صنفی متخلف متعهد شدند در مدت هفت روز همه این محصولات غیراستاندارد را مرجوع و مستندات خود را به اداره‌ کل استاندارد استان تهران ارائه کنند.

 

تعرض به پسربچه در سوپر مارکت | مورد آزار قرار گرفتن پسر بچه ای در سوپرمارکت

با این شکایت تحقیقات پلیس آغاز شد و پسر نوجوان تحت بازجویی قرار گرفت .

 
تعرض به پسربچه در سوپر مارکت | مورد آزار قرار گرفتن پسر بچه ای در سوپرمارکت
 

نخستین پرونده از 22 دی ماه سال ۱۴۰۰ با شکایت مرد جوانی که مدعی بود پسرش مورد آزار و اذیت شیطانی قرار گرفته آغاز شد .وی که همراه پسر ۱۳ ساله اش به نام بردیا به پلیس آگاهی رفته بود گفت: ساعت ۱۲ ظهر بود که پسرم برای خرید سرکه از خانه بیرون رفت و وقتی به خانه برگشت حال خوبی نداشت. من چند بار در این باره از او سوال کردم اما سکوت کرد .عصر همان روز بود که پسر بزرگم ماجرای سیاهی را برایم برملا کرد و گفت وقتی بردیا برای خرید سرکه به سوپرمارکت سر خیابان رفته بود آنجا مورد آزار قرار گرفته است. من حالا آمده ام تا از  آزار و اذیت مرد شیطانی شکایت کنم.

با این شکایت تحقیقات پلیس آغاز شد و پسر نوجوان تحت بازجویی قرار گرفت .

 

 در حالی که پزشکی قانونی آزار و اذیت وی را تایید کرده بود بردیا گفت :آن روز برای خرید سرکه به سوپر مارکت رفتم اما صاحب مغازه که مرد ۲۷ساله ای به نام سعید است گفت :به من یک تراول ۵۰ تومانی می دهد تا به پشت قفسه ها بروم .اما من قبول نکردم.او به زور دستم را کشید و مرا پشت قفسه ها برد و به زور آزارم داد .شاگرد ۲۳ ساله او به نام ناصر نیز شاهد این ماجرا بود .من فریاد میزدم و کمک میخواستم که ناصر در مغازه را بست .سعید می خواست مرا خفه کند. او بعد از اینکه مرا آزار داد تهدیدم کرد در این باره با کسی حرفی نزنم .وگرنه آبرویم می رود.من فورا مغازه را ترک کردم. من که حالم بد بود و ترسیده بودم ماجرا را به دوستم گفتم. دوستم نیز ماجرا را به برادرم گفت و از این طریق پدرم متوجه ماجرا شد.

 

 با افشای این ماجرا صاحب سوپرمارکت و شاگردش بازداشت شدند و جرمشان را انکار کردند.

 

 در حالی که تحقیقات از همسایه ها نشان می داد صاحب سوپرمارکت و شاگردش سابقه خوبی ندارند برای آنها کیفرخواست صادر شد

 

محاکمه شیطان و همدستش

سعید به اتهام لواط و ناصر به اتهام معاونت در جنایت سیاه در شعبه ۱۱ دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.

 

در آن جلسه بردیا و پدرش برای آنها اشد مجازات خواستند.

پدر بردیا گفت :وقتی به ماجرا پی بردم عصبانی شدم و همراه پسرم مقابل سوپرمارکت رفتم و ماجرا را به سعید گفتم . اما او یکباره به رویم قمه کشید و ضربه ای به سر و دستم زد که پرونده آن در دادسرا باز است .او حتی میخواست به پسرم هم حمله کند که همسرم مانع شد .اگر او پسرم را آزار نداده بود چنین کاری نمی کرد. در حالی که سعید و شاگردش منکر جنایت سیاه بودند، قضات دادگاه با توجه به مدرک های موجود در پرونده و نظر پزشکی قانونی سعید را به اعدام و ناصر را به ۱۰ سال یک روز زندان محکوم کردند.

 

منبع: دنیای اقتصاد
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   بنظرتون باید تمام این نام‌ها را به خاطر سپرد یا مسوولان وظایفشان را درست انجام دهند و از میزو صندلیشان (دکانشان) ساعاتی دل بکنند،

  • حمید ارسالی در

   این روش که نام و تصویر اقلام غیر استاندارد را به مردم معرفی می کنید ، در خور تحسین است.
   👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏

  • اگاه ارسالی در

   پس ملت چه خاکی به سرشون بریزن؟! همه ملت بدرستی اعتقاد دارن دولت خودشو کشیده کنار هیچ اقدامی نمیکنه همه بلااستثناء دزدن تمام فروشگاها و خدمات و کل ایران شده دزد شاید شاید 1درصد... انهم گم شده در........ هستن

  • م ارسالی در

   من خودم رفتم از ۳حا پنیر پگاه خریدم،یکی از فروشگاه زنجیره ای،یکی از تره بار و یکی از مغازه،اولا قیمتها با هم فرق داشت و دوماد طعم پنیر خریداری شده از مغازه متفاوت بود و جالب این جاست که هر سه از یک برند و یک شکل هستند،مثلا روی قیمت فروشگاه زنجیره ای خورده ۴۵باتخفیف میده ۴۰،تره بار خورده ۴۲میده ۳۹ومغازه خورده۴۲ به قیمت مصرف کننده میفروشه،به نظرم باید از مغازه ها خرید کرد تا حداقل با توجه به مالیاتی که میدن ازشون حمایت بشه و از همه مهمتر،کیفیت کالاشون هم بهتره

  • ن.ف ارسالی در

   قبل از اینکه این نهاد بخواد اعلام بکنه چیا رو نخریم، باید جلو تولیدشون و عرضه به بازارشون رو میگرفت

  • محمد ارسالی در

   باشه..نکه همه چی توی این مملکت استاندارد و سالمه...دمتون گرم که به فکر ملت افتادین...

  • منم دیگه ارسالی در

   اتفاقا این حکم برای اون سعید یبیشرف از خدا بی‌خبر لازم بود. این کثافطای پست فطرت باید اعدام بشن.

  • ماریا ارسالی در

   دقیقا👏👏

  • ناشناس ارسالی در

   دست قاضی دردنکنه اعدام حق اونه

  • ناشناس ارسالی در

   وقتی کسی ذهن بیماری داره چه ازدواج کنه چه مجرد باشه باعث رنج و عذاب دیگران خواهد شد وبه دیگران آسیب جسمی و روحی خواهد رساند، این افراد مخل آسایش وآرامش مردم خواهند بود و افکار شیطانی آنها پلید خواهد بود ،همه این کارها نتیجه از خدا غافل شدن است وبس.

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه