ارسال به دیگران پرینت

غذای فاسد | تشخیص غذای فاسد

روش تشخیص غذاهای فاسد با ۷ راهکار فوق‌العاده موثر

خوردن غذاهای فاسد برای همه ناراحت کننده و در عین حال بی نهایت مضر است که باید از آن جلوگیری شود. در عین حال شاید کسانی میان شما هستند که می خواهند بدانند روش تشخیص غذاهای فاسد چیست

خوردن غذاهای فاسد برای همه ناراحت کننده و در عین حال بی نهایت مضر است که باید از آن جلوگیری شود. در عین حال شاید کسانی میان شما هستند که می خواهند بدانند روش تشخیص غذاهای فاسد چیست. از گذاشتن غذاها در یخچال تا تغییر رنگ در آن ها همه از نشانه های یک غذای فاسد است. بنابراین اگر می خواهید در مورد تشخیص غذای فاسد بیشتر بدانید با ما در این مطلب از همراه باشید.

روش تشخیص غذاهای فاسد

 1. استفاده از قدرت بینایی، بویایی و لامسه

گذاشتن غذاهای باقی مانده در یخچال از لحظه خریداری تا زمان استفاده آن، یک راه عالی برای نگهداری و جلوگیری از هدر دادن غذاها به حساب می آید. در نبود تاریخ انقضا، گاهی لازم است از تکنیک های آشپزی استفاده کنید تا بفهمید آیا باقی مانده‌ غذاها سالم است یا خیر. از قدرت بینایی، بویایی و لامسه تان برای تشخیص خراب شدن غذا استفاده کنید. از چند ظرف برای انجام این آزمایش استفاده کنید.

 1. روش تشخیص غذاهای فاسد؛ خیس شدن مواد

اگر گوشت ها حالت براق مانند به خود گرفته اند یا در زمان لمس نرمی عجیبی احساس می کنید پس زمان انداختن آن فرا رسیده است. این حالت در مورد سالاد و سبزیجات شما نیز صدق می کند. یعنی اگر آن ها خیس شده باشند پس دوران نگهداری آن به اوج خودش رسیده است و نباید بیشتر از این نگهدارید.

 1. تغییر شکل غذاها

احتمالا تا به حال متوجه کپک ها روی خوراکی ها مخصوصا پنیر یا رب شده اید. هرچند خوشایند نیست اما یکی از ساده ترین راه ها برای تشخیص غذاهای فاسد است.

 1. روش تشخیص غذاهای فاسد؛ تغییر رنگ غذا

برخی از غذاها، مانند آووکادو، به طور طبیعی با قرار گرفتن در معرض هوا تغییر رنگ می دهند. اما اگر غذا در ظروف سربسته تغییر رنگ بدهید یعنی باید با آن خداحافظی کنید.

 1. بوی بد و گندیده غذا

شاید بوی بد غذا خوشایند نباشد. اما اگر ظاهر یک غذای باقی مانده خوب به نظر می رسد اما هنوز مطمئن نیستید، می توانید با بوی ترش یا تند آن فاسد شدن آن را تشخیص دهید. این لحظه بهتر از زمانی است که بوی بد آن تمام یخچال شما را پر کند.

 1.  آسیب به بافت ها

اگر به نظر می رسد غذاها در حالت عادی خود قرار دارند اما هنوز به سلامت آن ها شک دارید، می توانید بافت غذا را بررسی کنید. اگر محصول شل شده و خیلی نرم شده است. یا هنگام حرارات دادن ذوب می شود، پس باید آن ها را دور بریزید.

 1. به باقی مانده های یخ زده دقت کنید

اگر باقی مانده‌ غذاها را برای مدت طولانی ذخیره می‌ کنید، حتما باید قبل از ذوب شدن آن ها را چک کنید. غذاهای یخ زده لزوما به معنای غیر قابل خوردن بودن غذا نیستند، اما امکان دارد طعم و بافت آن آسیب ببیند. با روش قرار دادن آن ها در یک قابله می توانید از سلامت غذای یخ زده خود اطمینان حاصل کنید.

منبع: خبرنامه
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه