ارسال به دیگران پرینت

یزد | سیل یزد

لحظه فرو ریختن خانه رزاقیان شهر تفت پس از بارش باران یزد +ویدئو

یکی از خانه‌های تاریخی شهر تفت پس از بارش باران و سیل که به تازگی توسط کارشناسان میراث فرهنگی استان یزد مرمت شده بود، فرو ریخت.

خسارات سیل یزد

یکی از خانه‌های تاریخی شهر تفت پس از بارش باران و سیل یزد که به تازگی توسط کارشناسان میراث فرهنگی استان یزد مرمت شده بود، فرو ریخت.

خانه رزاقیان تفت، یکی از نمونه خانه‌های سنتی یزد مربوط به دوره پهلوی است که علاوه بر حیاط مرکزی، اتاق‌های تابستانی و زمستانی، تالار و زیرزمین دارای عناصر دیگری همچون بادگیر، هشتی، کلاه‌فرنگی و تزیینات گچ‌بری و سیم‌گل نیز می‌باشد.

وجود عناصر خاص نظیر ۲ بادگیر چهار طرفه و کم ارتفاع، ایوان و طاق‌نماهای ضلع شرقی باعث شده تا این بنا، جزو بناهای خاص شهرستان تفت محسوب گردد.

برای مشاهده ویدئو یکی دیگر از خسارات سیل یزد باما همراه باشید.

 

منبع: طلا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • امینم ارسالی در

   ریخت که ریخت بابا یه خانه کهنه گلی هست مگر مهتر از زندگی و زنده ماندن و زیست مردم حال حاضر هست شما به فکر یک خانه گلی کنه هستین که هیچ نوع اثر تاریخی خاصی هم نیست که بگی با مطالعه اش میشه عصر سنگ یا دوره ساسانی یا اشکانی یا چی مگه بابا زنده ها رو دریابید به مردم زنده کار و زندگی راحتی بدین بلکه این چند صباح رو زندگی بتونن شروع کنن این همه جوان نمیتونن ازداوج کن کار نمیدن خونه نمکیدن همه چی گرون هست بدبختی ما رو طلب کنید درس کنید نه کاه و گل و سنگ اگر میزاشتین اینار و مناسب و بروز مهندسی و برنامه ریزی شهری و درست اصولی درست میکردن این همه فضاهای شهری متروکم نبود خطر امنیت هم رفع بود هم چشم انداز و دید مطلوبیم داشتیم و شهر هم خطر سیل دفع میشد حداقل کمتر میشد با بافت تازه و نو ساخت محکم اصولی البته به شرطی که از من تحصیل کرده درست امثال ما که اجازه یک درامد یه خونه یه ماشین دراوردن از زندگی مان ساقط کردین رو بدین

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه