ارسال به دیگران پرینت

رئیس کل دادگستری البرز :

حمله خونین به روحانی جوان در کرج +جزییات و عکس

مرد تبهکار که یک روحانی جوان را هنگام سخنرانی در مراسم پنجشنبه‌های شهدایی در آستان مقدس امامزاده محمد(ع) حصارک کرج با چاقو مجروح کرده بود، دستگیر شد.

 سرهنگ سید مرتضی موسوی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی البرز در تشریح این خبر گفت: پنجشنبه شب یک روحانی هنگام سخنرانی در آستان امامزاده محمد کرج توسط فردی با ضربه چاقو مجروح شد اما در همین حین حاضرین در مراسم، ضارب را دستگیر کردند و تحویل پلیس دادند. تحقیقات درباره انگیزه متهم و سوابق وی از سوی پلیس ادامه دارد.

در همین رابطه علی علی اکبری، مدیر روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان البرز نیز گفت: غروب پنجشنبه مراسم پنجشنبه‌های شهدایی (که هر هفته در بقاع متبرکه بخصوص بقعه متبرکه امامزاده محمد(ع) حصارک کرج با حضور خانواده شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس برگزار می‌شود) در حال برگزاری بود که روحانی جوان سخنران و قاری زیارت عاشورای این مراسم توسط فردی مورد سوء قصد جانی قرار گرفت.

ضرب و جرح طلبه جوان

وی در ادامه این خبر گفت: هنگام برگزاری مراسم شخصی که پیش از این هم اقدام به قطع کردن سیم‌های شبکه صوتی مراسم کرده و در پی جلب توجه بود، با برنامه‌ریزی قبلی طلبه جوان این مراسم را به نام «سید مجتبی حسینی» مورد ضرب و جرح قرار داد.

علی اکبری در خصوص چگونگی وقوع این ماجرا گفت: فرد ضارب هنگام قرائت زیارت عاشورا در یک لحظه موفق به نشستن در کنار این روحانی جوان شد و در همین هنگام چند ضربه چاقو به پهلو و کمر این طلبه زد. بعد از این اتفاق بسیجیان و خادمان شهدای حاضر در این مجلس در تعقیب و گریز فرد ضارب را دستگیر کردند و در تماس با پلیس او را تحویل نیروی انتظامی دادند.

علی اکبری اضافه کرد: همچنین طلبه جوان از طریق اورژانس به بیمارستان شهید مدنی منتقل شد که در ملاقات با این طلبه حال جسمی این طلبه مساعد گزارش شده است.

فرد ضارب از استان دیگری به البرز آمده

وی با بیان اینکه فرد ضارب از استان دیگری به البرز آمده است، گفت: در پی اطلاعاتی که از مجموعه بقعه به دست آوردیم ضارب ظاهراً ایرانی است و در اظهارات اولیه مدعی شده من یار امام زمان(عج) هستم. علی اکبری که به‌عنوان رئیس بسیج مداحان شهرستان کرج و معاون اجرایی بسیج مداحان استان البرز نیز فعال است، گفت: بعضی از افراد در پیام‌هایی که در فضای مجازی گذاشته بودند تعداد ضاربان را بیش از یک نفر اعلام کرده‌اند یا گفته‌اند از اتباع یا سایر فرق دینی بوده است.

علی اکبری از مداحان و هیأت‌ها در آستانه ماه محرم خواست که قبل از انتشار مطالب از صحت و سقم آن مطمئن شوند زیرا دشمنان در پی ایجاد تفرقه بین مسلمانان کشورهای همسایه ایران هستند.  حسین فاضلی هریکندی، رئیس کل دادگستری استان البرز نیز از رسیدگی فوری قضایی به این پرونده خبر داد و گفت: در زمان دستگیری ضارب توسط مردم، وی دچار جراحاتی شد که پس از ورود پلیس به صحنه به درمانگاه منتقل شده و تحت نظر قرار گرفت. روحانی جوان نیز با آمبولانس به اورژانس بیمارستان منتقل شده و هم‌اکنون شرایط مساعدی دارد اما به دلیل ضربه وارده نیاز به جراحی دارد و پزشکان وی را تحت درمان قرار داده‌اند.

دستگیری فرد ضارب در صحنه حادثه

فاضلی هریکندی با اشاره به اینکه فرد ضارب در صحنه حادثه توسط مردم دستگیر و هم‌اکنون در بازداشت است از صدور دستور قضایی برای رسیدگی فوری به این پرونده خبر داد و متذکر شد: در خصوص فرد ضارب ادعای اختلالات روانی مطرح است ولی با توجه به اینکه نیاز به تحقیقات بیشتر از جمله معاینه روانپزشکی و اخذ نظریه پزشکی قانونی در خصوص وی وجود دارد پس از بررسی این موضوع توسط متخصصان، نتیجه اعلام خواهد شد.

 

منبع: رکنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    مولفان

    دیدگاه

    توسعه