ارسال به دیگران پرینت

فیلتر کردن اینستاگرام | احتمال فیلتر کردن اینستاگرام توسط دولت

تصمیم جدید دولت | احتمال فیلتر کردن اینستاگرام بالا است

غلامرضا‌ نوری، رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس از احتمال محدودیت نرم‌افزار‌های پر‌کاربرد فضای مجازی با مصوبه اخیر مجلس خبر داد.

نوری گفت: معنی مصوبه دو هفته قبل مجلس که تصمیمات شورای عالی فضای مجازی را از هرگونه دادخواهی و شکایت افراد مصون کرده این است که تمام نرم‌افزار‌های پرکاربرد در فضای مجازی در معرض محدودیت هستند و کسی هم نمی‌تواند به آن اعتراض کند.

غلامرضا‌ نوری، رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس از احتمال محدودیت نرم‌افزار‌های پر‌کاربرد فضای مجازی با مصوبه اخیر مجلس خبر داد.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس گفت: سرنوشت طرح صیانت مبهم است. طرح صیانت، به شورای عالی فضای مجازی ارجاع شده است.

یک ماه قبل درجریان بررسی طرح شفافیت، پیشنهاد دادم تا جلسات، نظرات و آرای شورای عالی فضای مجازی شفاف شود که تصویب نشد و پشت سرش هم در هفته گذشته تصمیما‌ت شورای عالی فضای مجازی از هرگونه دادخواهی و شکایت افراد و اشخاص مصون شد. نوری افزود: با این حال می‌توان گفت طرح صیانت درجایی است که سرنوشتش برای ما مبهم و نامعلوم است که چه اتفاقی برایش خواهد افتاد؛ چون دیگر از شفافیت و بازخواست هم مصون است، ولی امیدواریم این کار را با مردم نکنند. وی گفت: با این مصوبه عملا موضوع فیلترینگ تمام ابزارهای پرکاربرد فضای مجازی مانند واتس‌اپ، ‌اینستاگرام و بقیه موارد قابلیت اجرایی د‌ارد.

به گفته وی، اگر شورای نگهبان هم مصوبه هفته گذشته مجلس درباره اصلاح قانون آیین دادرسی و تشکیلات دیوان عدالت اداری را تایید کند، هیچ شخص حقیقی و حقوقی نمی‌تواند شکایت کند که مثلا این تصمیم شما برای اقتصاد، کسب‌وکار، زندگی و گردش آزاد اطلاعات و برای این بخش از حقوق اساسی ما مضر است و درخواست لغو آن را نمی‌توان داد. وی با اشاره به ارسال طرح صیانت توسط رئیس مجلس به شورای عالی فضای مجازی نیز گفت: در آن مقطعی که این طرح را از دست کمیسیون اصل ۸۵ که اکثریت اعضا با هماهنگی و مهندسی شده جمع شده بودند که صیانت را به زور قانون کنند، مسیر برون‌رفت خوبی بود؛ ولی بعد از آن دو تصمیم که پشت سرش برای شورای عالی فضای مجازی آمد در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت. نوری گفت: هیچ راهی برای اصلاح مصوبه مجلس وجود ندارد مگر آنکه شورای نگهبان این مصوبه را تایید نکند.

 

منبع: طلا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • محمدرضا ارسالی در

   به جای اینستاگرام این واتساپ لعنتی را فیلتر کنید که شده باعث و بانی تمام خیانتها و کثافت کاریها از دختر و پسرهای مجرد بگیر تا مردان و زنان متأهل تمام قرارها و رابطه های نامشروعشون را از طریق همین واتساپ انجام میدن،،من تو فامیل خودمون دوتا زن و مرد متأهل میشناسم که تا دیر وقت نیمه شب وقتی که شوهر و زنشون خواب هستند با هم آنلاین هستند و در حال عشق بازی مجازی ولی کاری هم از دستم بر نمیاد مدرکی برای اثبات موضوع ندارم و اگه به همسرانشون هم اطلاع بدم ممکنه یا با خودم بد بشن یا اینکه اتفاق ناخوشایندی بیفته برای زندگیشون واقعاً نمیدونم باید چکار کرد لعنت به این واتساپ و سازندش

  • مرتضی ارسالی در

   جرمش این بود که اسرار هویدامیکرد🤣🤣
   یادتونه میگفتن ننگ با رنگ پاک نمیشه؟
   حالا هم کثافت کاریهای آقایون با فیلتر کردن افشا میشه
   با فیلتر شکن مردم وارد میشن این که دیگه غصه نداره

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه