ارسال به دیگران پرینت

رگبار و رعد و برق و تندباد لحظه‌ای

هشدار جدی هواشناسی به ۴ استان

سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و گرد و خاک در نقاط مختلف کشور و احتمال اختلال در تردد جاده‌ای و ریلی، کاهش شعاع دید و کیفیت هوا هشدار داد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ از رشد ابرهای همرفتی به‌ویژه در ساعت بعدازظهر و اوایل شب همراه با رگبار و رعد و برق و تندباد لحظه‌ای، گرد و خاک و در مناطق مستعد احتمال تگرگ طی روز دوشنبه ( ۲۰ تیرماه) در جنوب شرق فارس، شمال هرمزگان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان خبر داد.

بر اثر این مخاطره جاری شدن رواناب و آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی، صاعقه، خسارت بر اثر باد شدید لحظه‌ای همراه با خیزش گردوخاک موقت و کاهش شعاع دید و احتمال اختلال در پرواز مورد انتظار است.

سازمان هواشناسی برای کاهش آسیب‌های احتمالی اجتناب از تردد و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه‌های فصلی، خودداری از صعود به ارتفاعات، عدم پارک خودروها در کنار درختان فرسوده، عدم پرواز با هواپیماهای سبک و بالگرد، آمادگی دستگاه‌های امدادی، راهداری، شهرداری و وزارت نیرو را توصیه می‌کند.

سازمان هواشناسی در ادامه این هشدار از افزایش گرادیان فشاری و وزش باد شدید، خیزش گردوخاک در مناطق مستعد توفان گرد و خاک از دوشنبه تا چهارشنبه ( ۲۰ تا ۲۲ تیرماه) خبر داد.

این شرایط جوی روز دوشنبه در شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، سه شنبه در شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، جنوب و شرق خراسان رضوی، شرق کرمان، شمال شرق اصفهان، یزد، فارس، جنوب سمنان و چهارشنبه در شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، شرق کرمان، جنوب و شرق خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود.


 

منبع: دنیای اقتصاد
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    مولفان

    دیدگاه

    توسعه