ارسال به دیگران پرینت

کرونا | علائم کرونا | کرونا جدید | کرونا نوع جدید BA۵

اگر این علائم را دارید جدی بگیرید | کووید جدید منجر به تعریق شبانه می شود

علائم رایج گونه اومیکرون شامل خستگی، خارش گلو، تب خفیف، تعریق شبانه، بدن درد و سرفه خشک می‌شود.

گونه  نوع جدید BA5  ویروس کرونا بیش از ۳۰ جهش در پروتئین سنبله خود دارد که شبیه هیچ کدام از گونه‌های دیگر نیست. محققان معتقدند که گونه جدید جهش یافته ویروس کرونا آنتی‌بادی تولید شده در بدن افراد بر اثر دریافت واکسن را خنثی می‌کند، البته تاکنون همه افراد مبتلا به گونه نوع جدید BA5  علائم خفیف آن را تجربه کرده‌اند. سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرده است که گونه اومیکرون به راحتی افرادی که پیش از این به بیماری کووید -۱۹ مبتلا شده‌اند یا واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند را آلوده می‌کند. در ادامه به بررسی علائم رایج گونه اومیکرون می‌پردازیم:

خستگی

گونه  نوع جدید BA5  ویروس کرونا همانند گونه‌های قبلی باعث بروز خستگی و کاهش انرژی بدن می‌شود؛ به طوری که منجر به مختل شدن فعالیت‌های روزانه افراد می‌شود. البته ممکن است خستگی به دلایل دیگر و بیماری‌های خاص دیگر نیز ایجاد شده باشد. بنابراین لازم است افراد در این صورت به پزشک مراجعه کنند تا دلیل بروز خستگی شدید مشخص شود.

خارش گلو

گزارش‌های ارائه شده نشان می‌دهد که افراد مبتلا به گونه  نوع جدید BA5 زیر مجموعه اومیکرون به جای گلو درد دچار خارش گلو می‌شوند که غیر عادی به نظر می‌رسد. با وجود این که خارش گلو و گلو دردی مشابه یکدیگر دارند اما خارش گلو بیشتر با تحریک گلو همراه است.

تب خفیف

از زمان آغاز شیوع گونه اومیکرون تا کنون تب یکی از علائم رایج آن در نظر گرفته شده است. تب ناشی از گونه‌های پیشین ویروس کرونا به مدت طولانی‌تری ماندگارند در حالی که تب ناشی از گونه جدید اومیکرون معمولاً خفیف است و به خودی خود در مدت زمان کوتاه‌تری بهبود پیدا می‌کند.

تعریق شبانه و بدن درد

تعریق شبانه یکی از علائم گونه اومیکرون ویروس کرونا است که معمولاً در طول شب ایجاد می‌شود. حتی در صورتی که افراد در محیط خنک خوابیده باشند نیز ممکن است تعریق شبانه را تجربه کنند به طوری که لباس‌ها و ملافه‌های فرد خیس می‌شود. تعریق شبانه ممکن است با علائم دیگر مانند بدن درد زیاد همراه باشد.

سرفه خشک

به گفته متخصصان، سرفه خشک ممکن است یکی از علائم گونه اومیکرون ویروس کرونا باشد؛ این مشکل یکی از شایع‌ترین علائم در گونه‌های پیشین نیز بوده است. افراد مبتلا به گونه اومیکرون ممکن است سرفه خشک را همراه با تحریک گلو و خارش گلو تجربه کنند.

 

بیشتر بخوانید:
 

هشدار جدی درباره شهرهای قرمز و نارنجی | این افراد حتما باید ماسک بزنند !

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از لزوم استفاده از ماسک در تمامی امکان شهرهای قرمز و نارنجی خبرداد.

منبع: ایمنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   از کجا دوباره امده این بیمارستانا نشون داد گفت تموم شده..نکنه ویروسش دوباره پخش میگنن

  • ناشناس ارسالی در

   یکی از آشنایان دیروز رفته دکتر میگفت 70 نفر بالا بودند و کسی پایین نمی فته همه هم یا کرونایی بودند و یا وباییو داروخانه ها هم بدتر از اون، هزینه دکتر و داروها 3700000تومان!!!!!
   دوباره هم گفتند بیایید برا اسکن و....

  • ناشناس ارسالی در

   چشم پزشکان در هنگام تست چشم، متاسفانه به بهانه اینکه دستگاههایشان گران هست از ضد عفونی کردن خودداری می‌کنند و عامل پخش کرونا شدند،
   حتما لازم نیست با الکل ضد عفونی کنند، علم پیشرفت کرده ولی نمی‌خوان خرج کنند،

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه