ارسال به دیگران پرینت

افزایش حقوق کارمندان | افزایش حقوق بازنشستگان

افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در راه ؟ | هشدار نماینده مجلس

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی گفت: تعیین افزایش حقوق کارکنان دولتی، سایر شاغلان و بازنشستگان باید با تورم هم خوانی داشته باشد.

علیرضا پاک فطرت یکشنبه در جمع مسئولان تشکل های کارگری استان فارس با تقدیر از تلاش ها و پیگیری های روسای کانونهای بازنشستگان و کارگری افزود: از تمام مشکلات قشر زحمتکش کارگران و کارکنان دولت مطلع هستم و در بسیاری از موارد حق رابه آنها می‌دهم.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در پیگیری مطالبات بازنشسته‌ها و تجمعات قانونی آنها نباید به شان آنها خدشه ای وارد شده و البته نباید موجبات سوء استفاده دشمنان داخل و خارج نیز در این تجمعات فراهم شود.

وی اضافه کرد: قطعا رهبر معظم انقلاب اسلامی و مسئولان نظام به دنبال احقاق حق اقشار مختلف هستند و از گرفتن حق توسط مردم هم راضی خواهند بود اما در هر کاری و در پیگیری های صنفی باید راه حل هم ارائه داد.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی افزود: انتخاب اعضای هیات امنای صندوق تأمین اجتماعی باید توسط نمایندگانی از کارگران کشور انجام شود و اگر این مساله محقق و طرحی به مجلس آورده شود که تشکیلات کارگری خودشان حق تعیین سرنوشت و انتخاب مدیرانشان را داشته باشند، قطعا به این مساله رای مثبت خواهم داد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در کمیسیون ها و کارگروههای مختلف مجلس همواره از کارگران و قشر ضعیف جامعه دفاع کردم و در جلسات متعددی نیز با وزرای اقتصادی دولت از جمله وزیر کار و سازمان مدیریت و برنامه ریزی  و... برگزار شده با جدیت تمام مشکلات را گوشزد کرده اما باید گفت که دست دولت خالی و منابع مالی دولت ضعیف شده است.

پاک فطرت در بخش دیگر از سخنان خود گفت: فرقی بین مدیران ناسالم با مدیرانی که تخصص ندارند نیست، دولت باید در راستای مشکلات جامعه کارگری با احصاء و دسته بندی مشکلات قشر کارگر لوایحی را به مجلس ارائه و طرح ها و پیشنهادات این حوزه به مجلس داده شود تا نمایندگان مجلس که برخی از آنها خودشان هم از بازنشستگان هستند، پیگیر مطالبات باشند و به نفع معیشت کارگران رای مناسب دهند.

بازنشستگان در تامین هزینه های درمان مانده اند

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: امروز بازنشستگان، در تامین هزینه های درمان خود و همسرانشان درمانده اند درحالیکه در بیشتر کشورهای جهان تجاربی ارزنده در حوزه رفاه و درمان بازنشستگانشان وجود دارد که ما از آنان باید بهره ببریم و آنان را شرمنده خانواده های خود و فرزندان و نوه هایشان نکنیم.

رئیس مجمع نمایندگان فارس همچنین گفت: قرار بود دولت لایحه نظام هماهنگ پرداخت حقوق را به مجلس بیاورد و اکنون ۵ ما از تاریخ ارائه این لایحه گذشته و لازم است که سریعا این لایحه به مجلس ارایه شود.

وی ادامه داد: در بحث جراحی اقتصادی نیز باید دولت هدف از این جراحی را شفاف با مردم در میان بگذارد، زیرا مردم مَحرم نظام اسلامی اند و در تمام صحنه های کشور یار و همراه نظام بوده و نباید چیزی را از آنها پنهان کرد.

پاک فطرت در ادامه اظهارداشت: جنگ بین اوکراین و روسیه را نباید فقط جنگ بین دو کشور دانست، بلکه این جنگ نوعی جنگ بین المللی است که باعث شده تا اقتصاد و معیشت مردم بیشتر کشورهای جهان تحت تاثیر این جنگ قرارگیرد، امروز تامین نهاده های دامی و محصولاتی مثل گندم و ذرت سخت شده و بیشتر کشورهای تولید کننده این اقلام از جمله روسیه و اوکراین حاضر به فروش و صادرات نیستند و همین مساله باعث شده تا قیمت جهانی این محصولات افزایش یابد و با این وضع بحرانی اقتصاد منطقه ای و جهانی باید بتوان در کنترل کشور و مدیریت بحرانهای موجود خیلی دقت کرد.

نماینده مردم شیراز و زرقان  یادآور شد: دولت و دستگاه قضایی تمام تلاش خود را در برخورد با مفسدان اقتصادی داشته اند و اتفاقات خوبی در راستای سلامت اداری کشور خواهد افتاد، معتقدم باید افزایش حقوق بازنشستگان و شاغلان برابر با تورم موجود باشد وگرنه افزایش حقوق به تنهایی دردی را دوا نمی‌کند.

 

بیشتر بخوانید:
 

خبرخوش دولت برای کارمندان | حقوق کارمندان افزایش یافت؟

اواخر اردیبهشت ماه امسال سازمان اداری و استخدامی کشور، لایحه اصلاح تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور موضوع اصلاح برخی احکام مربوط به حقوق و دستمزد را به دفتر هیئت دولت ارسال کرده است.

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • عبدالله ارسالی در

   بازنشسته هستم الان رفتم برای ازمایش , هزینه ان را نه بیمه پرداخت میکنه و نه بیمه تکمیلی اتیه سازان حافظ , هزینه اش هم شد 800 هزارتومان , اخه این چه وضعیتی است دزست کردند برای بد بخت بازنشستگان , بازنشسته خرجش بیشتر از کارمند است باید پول درمان هم باید بده نوه هم داره عروس هم داره داماد هم داره این بد بخت , حالا اقای رییسی هی شعار بده من فکر مردم هستم , دستم بشکنه که رای دادم به آقای رییسی , لطفا به خود اقای رییسی بگید

  • ناشناس ارسالی در

   فعلا که دولت و رئیس جمهور پنبه به گوششان کردند و در روز روشن حقوق بازنشستگان را پایمال کردند گوش ما بازنشستگان هم از این حرفها پر شده است .

  • میرغلامعلی خشکنابی ارسالی در

   سلام آقای علیرضا پاک فطرت من دیروز میخواستم
   دارو زنم بگیریم ولی دیگه خیلی خیلی دیر شده
   چون رفتم ناصر خسرو به دلال دست بوسیدم خیلی التماس کردم فقط فقط دارویی زنم بگیریم
   دیگه دفترچه بیمه دیگه بیمه تکمیلی اتیه سازان حافظ و دیگه حقوق ۲۹ تیر ماه و افزایشههایی و دیگر مساعدت‌های دولت تمام این مشکلات
   دلالت‌های ناصر خسرو یک مشت دزد از خدا بی خبر داروههایی بیماران قلبی و نارسایی دیگه نگران
   نیست الحمد الله یخچال خانه تلوزیون خانه فرش
   و پیش پول صاحب خانه الحمدالله درست میشه

  • فاطمه آقایی ارسالی در

   سلام من ی معلم بازنشسته هستم درهنگام شاغل بودن کلی انتظارکشیدم تارتبه بندی صورت پذیرد حال که بازنشسته شدم واین قانون تصویب شده حق مابااین حقوقهای ناچیز چه می‌شود؟

  • ناشناس ارسالی در

   حرف بدون عمل بدرد ما نمیخوره بچه گول میزنین...راست میگین عمل کنین..

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه