ارسال به دیگران پرینت

اجاره مسکن | بازار اجاره

وعده جدید و جذاب وزیر راه و شهرسازی به مستاجران

وزیر راه و شهرسازی گفت که با کمک بسته حمایتی وزارت راه و شهرسازی 80 درصد مستاجران ملزم به جا به جایی نیستند .

وعده جدید و جذاب وزیر راه و شهرسازی به مستاجران

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی به موضوع اجاره مسکن و مصوبه تعیین حداکثر افزایش اجاره‌بها اشاره کرد و گفت: با توجه به فصل تابستان و زمان جابه‌جایی مستاجران، در روزهای اخیر شاهد قیمت‌های بسیار بالا در همه شهرها به ویژه شهر تهران بودیم، به همین منظور بستری از سوی وزارت راه و شهرسازی برای بهبود شرایط اجاره‌نشینی فراهم شد و یکی از مهم‌ترین مصوبات آن توسط سران سه قوه همزمان با ارسال طرح وزارت راه وشهرسازی برای بازار اجاره مسکن به مجلس شورای اسلامی، به تصویب رسید که بر این اساس مقرر شد سقف اجاره‌بها در تهران ۲۵ درصد و سایر شهرها ۲۰ درصد باشد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: از سوی دیگر استفتائی هم از مقام معظم رهبری انجام گرفت که حکم فقهی ایشان به بسیاری از سوالات مطرح شده در این خصوص پاسخ می‌دهد.

قاسمی خاطر نشان کرد: با کمک این مصوبه حدود ۸۰ درصد مستاجران ملزم به جابه جایی نیستند و تنها حدود ۱۵ الی ۲۰ درصد از جمعیت مستأجران نیاز به جابه جایی دارند.

این عضو کابینه دولت سیزدهم اعلام کرد: بسته دیگری هم از سوی وزارت راه و شهرسازی برای اجاره مسکن، فردا در جلسه هیات دولت برای تصویب هیات وزیران مطرح خواهد شد.

وی در ادامه به سامانه کد رهگیری موجران اشاره کرد و درباره اجاره مسکن گفت: تمامی واحدهای املاک کشور پیش از این با کد رهگیری در سامانه‌ای در وزارت صمت باید به ثبت می‌رسید که مقرر شده این سامانه به وزارت راه و شهرسازی منتقل شود، با قرارگیری این سامانه در زیرمجموعه وزارت راه وشهرسازی به اطلاعات مهمی دست پیدا خواهیم کرد که برای برنامه‌ریزی به منظور نظارت و کنترل‌های لازم در بازار اجاره مسکن سال‌های آتی کمک خواهد کرد.

وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: مسئول کنترل شبکه اجاره مسکن توسط این سامانه در استان‌ها؛ ادارات کل راه و شهرسازی استان هستند که باید با ایجاد مرکز یا ستادی ویژه این موضوع را پیگیری کنند.

قاسمی افزود: در سال‌های آینده با ایجاد نرم‌افزارها و سامانه‌های بیشتر کنترل‌ها بر بازار اجاره دقیق‌تر خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه قرارداد اجاره مسکن یک قراداد شخصی بین دو شخص حقیقی است، افزود: شرایط کشور ایجاب می‌کند برای کنترل وضعیت بازار اجاره مسکن پیگیر اجرای این مصوبه باشیم.
 

بیشتر بخوانید:
 

راهکار دولت برای بازار اجاره درست است ؟ | آرزوی دولت رئیسی در بازار اجاره

راهکاری که امسال هم در دستور کار قرار گرفته است اما آیا می تواند مفید باشد؟

منبع : اکوایران
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   کدام مالک قبول میکند

  • مهدی ارسالی در

   از جیب مردم می بخشند، قیافه هم می گیرند که مشکل مسکن را حل کردیم. اوضاع اصلا خوب نیست.

  • علیرضا شرف آبادی ارسالی در

   خدایش تمام این 40 سال وعده های جذابی مسئلان به مردم داده اند . حیف نیست مردم حق ناشناسی را قدری کنار بگذارند و شاکر باشند . و از این وعده ها بیشتر استفاده کنند

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه