ارسال به دیگران پرینت

بازنشستگان | حقوق| همسان سازی

دولت با لغو مصوبه هیات وزیران در خصوص افزایش مستمری بازنشستگان مخالفت کرد

در پی انتشار مصاحبه‌ای از رئیس محترم کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در رسانه‌ها با این مضمون که هیات تطبیق مصوبات دولت با قوانین، مصوبه هیات وزیران در خصوص افزایش مستمری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی را ابطال کرده است، دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت، توضیحاتی را در این باره ارائه کرد.

متن کامل این توضیحات درباره بازنشستگان به شرح زیر است:

۱-به مجرد اینکه دولت از مجاری رسمی و مکاتبات مردمی اطلاع یافت بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی نسبت به مصوبه میزان افزایش مستمری خود در سال ۱۴٠۱ گلایه‌مند هستند، رئیس‌جمهور، معاون اول خود را مامور رسیدگی به این موضوع کرد. آقای دکتر مخبر متعاقبا سلسله جلساتی را با حضور نمایندگان کانون‌های بازنشستگان و تشکل‌های مربوطه برگزار کرد و در جریان این جلسات تمهیداتی برای ارتقای معیشت و حمایت از قدرت خرید بازنشستگان اندیشیده شد. در عین حال کمیسیون مربوطه در دولت نیز پس از اطلاع از برخی برداشت‌های حقوقی مبنی بر اینکه مصوبه مربوط به افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی ممکن است مغایر با برخی مواد قانونی باشد، با تشکیل جلسات کارشناسی، بررسی این مغایرت احتمالی را در دستور کار قرار داده است.

۲-هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، به موجب «قانون اجرای اصل ۸۵ و ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران» و آئین‌نامه‌های اجرایی مربوطه، بازوی مشورتی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی برای حسن انجام وظایف محوله در دو اصل مذکور قانون اساسی است. این هیات بر اساس قانون و رویه‌های پیشین نظرات خود را در خصوص مصوبات هیات دولت به ریاست محترم مجلس اعلام می‌کند و اگر جمع‌بندی رئیس مجلس بر این بود که مصوبه مغایرتی با قوانین دارد، ایشان در مکاتبه با رئیس‌جمهور خواستار اصلاحیه و بازنگری در مصوبه مربوطه می‌شود. لذا هیات تطبیق از جایگاهی برای ابطال مصوبات هیات وزیران برخوردار نیست و بر این اساس نقل قول منتشره از یکی از نمایندگان محترم مجلس در این زمینه دقیق به نظر نمی‌رسد.

۳-دولت از ابتدای استقرار، بارها اعلام کرده چه از نظر گفتمانی و چه در میدان عمل، حامی اقشار زحمت‌کش و آسیب‌پذیر کشور از جمله بازنشستگان محترم سازمان تامین اجتماعی و حداقلی‌بگیران است و نهایت تلاش خود را برای صیانت از منافع و حفاظت از معیشت و قدرت خرید این عزیزان به کار خواهد بست.

 

منبع: شهرآرانیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   آقای رئیس جمهور دروغگو دشمن خدا و مردم است.

  • علی ارسالی در

   دولت دروغ می گوید اصلا هم حامی اقشار اسیب پذیر نبوده بلکه در حال زیاد کردن اقشار اسیب پذیر هستید در ضمن جلسات با اقای مخبر خروجیش چه بود که دم از آن می زنید اگر نمی خواهید به قانون تمکین کنید لااقل تفسیر اشتباه نسبت به ان نداشته باشید

  • بازنشسته ارسالی در

   باز شروع شد......!!!!!
   روز از نو .......یعنی 10 درصد ابطال نشده......
   اقای مخبر چرا سنگ اندازی میکنی.....
   نمایندگان عزیز توجه فرمایددولت میخواد وانمود کنه زور دولت از مجلس بیشتره......

  • ناشناس ارسالی در

   یک طوری میگین معاون اول انگار از کرات دیگر آمده این آقا آن قدر گند زده که قابل شمارش نیست. برگرده همان واکسن ورشکست شده برکت را سروسامان بدهد. این آقا همان برود پول های دفتر را خروار خروار خرج کند. نیازی به بررسی حقوق بازنشستگان توسط وی نیست بی سواد

  • ناشناس ارسالی در

   دولت مجری قوانینی است که توسط مجلس وقوه مقننه تدوین وبه تصویب می رسد لذا به بهانهء حمایت از قشر آسیب پذیر ، دولت نباید حق وحقوق سایر سطوح راضایع وقانون را زیر پا بگذارد. اصلح است معاون اول رئیس جمهوربه جای نقض قانون خودرا مقید به اجرای قانون بداند ومصوبه سازمان تامین اجتماعی را طبق سنوات قبل بدون تغییرتایید وابلاغ نماید. تضییع حقوق بازنشستگان دراین وضعیت نابسامان اقتصادی وتورم فزاینده باعث آسیب پذیری هرچه بیشتراین قشر زحمتکش که سالها درسنگر تولید وپیشبرد اقتصاد کشورتلاش کرده اندخواهد شد.

  • هادی ارسالی در

   دولت مصوبه غیرقانونی صادر کرده هیچ کس در هیچ مقامی نمیتونه از حقوق بنده نوعی کسر بگذاره به کسانی که حق بیمه کمتری پرداخت کرده اند بدهد حق الناس است ما که کارمند دولت نیستیم هر توجیهی نابخردانه است

  • بازنشسته تامین اجتماعی ارسالی در

   دولتی که تا خرخره به این سازمان بدهکاره نظریه هم میده . اونم چه نظریه ای . یواش یواش باید بریم دنبال شغل شریف دزدی . اگه درست دزدی کنی دیگه نیاز به تکرار زیاد نیست . وقتی بارتو ببندی به حول قوه الهی میری کانادا و . . . زیر این گرونی خرد شدیم .

  • حقگو ارسالی در

   همین مخبربعنوان
   ریاست ستاداجرای فرمان امام چه کارمثبتی کرده که الان بعنوان معاون رئیس جمهوربخواداظهارنظرکنه
   ایناهرجارفتن فقط گندزدن
   آخه بگو بتوچه میخوای درموردمسئله مهمی نظر بدی که اصلا هیچ آگاهی و اشرافی روی موضوع نداری
   واقعا صدافسوس...

  • ایران آریایی ارسالی در

   کارساده است بچه پنج ساله میفهمه دولت نمیفهمه .بازنشسته باسنوات بیشتر وپرداخت حق بیمه بیشتر وباتوجه به تورم واعلام آن از مراجع ذی صلاح باحداقل بگیر فرق میکنه .نیازی نیست این قانون شکنی علنی دولت با مردم ودشمنی آشکار آنها به بحث گذاشته بشه ومنتی بر بازنشسته باشد نصف قانون اجرا میشه نصفش لغو باتوجه به اینکه تامین اجتماعی مستقل از دولت هستش وبودجه ای از دولت نمیگیره ، تازه دولت بدهیشو بده که مدیونه و جوابگوی نابودی بازنشستگان باید باشه!!!!!

  • بازنشسته تامین اجتماعی ارسالی در

   دولت بدهکار حق دخالت در صندوق تامین اجتماعی را ندارد.

  • ناشناس ارسالی در

   شماروبخدا زودترتعیین تکلیف کنین به مرگ خودمون راضی شدیم تاازاین سردر گمی دربیاییم

  • ح ن ارسالی در

   کمتر دروغ بگو ابراهیم خان...از خون شهدا خحالت بکشید....از خون جوانان محجوب مملکت خجالت بکشید...ما همرزمان همان شهیدان عزیز هستیم

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه