ارسال به دیگران پرینت

غذا | لیست غذاهای خوشمزه

خوشمزه ترین غذاهای دنیا بشناسید | لیست خوشمزه های جهان

شاید ما نتوانیم به همه کشورهای دنیا سفر کنیم، اما راهی عالی برای درک فرهنگ یک کشور مزه کردن غذاهای خاص آن است. اگر سفر می‌کنید، سعی کنید غذاهای محلی را امتحان کنید و مزه‌های مختلف را بچشید.

خوشمزه‌ترین غذاهای دنیا چه هستند؟ 

شاید ما نتوانیم به همه کشورهای دنیا سفر کنیم، اما راهی عالی برای درک فرهنگ یک کشور مزه کردن غذاهای خاص آن است. اگر سفر می‌کنید، سعی کنید غذاهای محلی را امتحان کنید و مزه‌های مختلف را بچشید. 

بیف ولینگتون انگلستان 

غذایی که قبلاً فراموش شده بود و به‌تازگی دوباره محبوب شد. بیف ولینگتون قبلاً از گوشت گاو تهیه می‌شد و در خمیر و قارچ پیچیده و سپس پخته می‌شد. محبوبیت امروزی این غذا به خاطر گوردون رمزی است که دوباره بیف ولینگتون را پخت و آن را به یکی از غذاهای خاص خود تبدیل کرد. 

سوپ پیاز فرانسه  

سوپ پیاز فرانسه بسیار آرامش‌بخش و مطبوع است. این سوپ ترکیبی از پیازهای شیرین و کاراملی شده است که طعم خوبی به غذا می‌دهد. تصور می‌شود که چنین سوپی قبلاً در زمان رومیان وجود داشته اما نسخه مدرن آن در پاریس در قرن هجدهم درست شد.  

مرغابی پکن چین 

غذایی که از دوران امپراتوری پکن پخته و خورده می‌شود، هم‌اکنون در منوی رستوران‌های چینی سراسر جهان وجود دارد. روش‌های زیادی برای پخت این مرغابی هست ولی در معروف‌ترین روش آن را در یک اجاق دربسته بریان می‌کردند تا اینکه در آشپزخانه‌های سلسله چینگ سبک اجاق باز برای پختن همزمان این مرغابی‌ها اختراع شد. مرغابی را با پنکیک چینی بخارپز، خیار، پیازچه و سس لوبیا سرو می‌کنند. 

شاکشوکا خاورمیانه 

این غذا در سراسر خاورمیانه و آفریقای شمالی پخته می‌شود. اینکه شاکشوکا اولین بار در کجا پخته شده مشخص نیست اما این غذا بسیار خوشمزه است و برای صبحانه میل می‌شود. برای تهیه شاکشوکا گوجه‌فرنگی و پیاز و چند ادویه را با هم مخلوط می‌کنیم و به آن‌ها تخم‌مرغ می‌زنیم. شاکشوکا در واقع همان املت گوجه خودمان است.  

لاکسا مالزی 

این سوپ تند، شیرین و معطر در کشورهای جنوب شرقی آسیا و بیشتر مالزی محبوب است. این غذا به شکل‌های مختلف درست می‌شود اما معمولاً با شیر نارگیل، تمبر هندی، رشته فرنگی یا ورمیشل برنج آن را می‌پزند و با مرغ، میگو یا ماهی سرو می‌شود. 

کاسیو اِ په‌په ایتالیا 

دستورهای بی‌شماری برای طبخ این غذا وجود دارد. اما ساده‌ترین آن‌ها بهترینشان است. ترجمه این غذا پنیر و فلفل می‌شود و همان طور که از نامش پیداست از فلفل سیاه، پنیر، پاستا و کره درست می‌شود.  

غذاهای مختلف بخشی از فرهنگ یک ملت هستند پس خوب است غذاهای محلی خود را بپزیم و به نسل‌های آینده نیز یاد بدهیم.  

(استفاده از مطالب اختصاصی 55آنلاین بدون ذکر منبع ممنوع است)  

مترجم: مژده اصغرزاده

 

منبع: ۵۵آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه