ارسال به دیگران پرینت

وزارت بهداشت | کرونا

دومین روز بدون فوتی کرونا | آمار کرونا در ایران ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۱۵۳ بیمار کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند.

بنا براعلام وزارت بهداشت از دیروز تا امروز ۲۰ خردادماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۵۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۳۳ نفر از آن‌ها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۳۳ هزار و ۴۷۲ نفر رسید.

خوشبختانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، هیچ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست نداد و مجموع جان باختگان این بیماری، در عدد، ۱۴۱ هزار و ۳۴۳ نفر ماند.

امروز بعد از ۱۲ خردادماه ۱۴۰۱، دومین بار است که ایران در طول پاندمی، روز بدون فوت کرونایی را تجربه می‌کند.

خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۵۸ هزار و ۳۴۹ نفر از بیماران کرونا ، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند و ۳۹۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. همچنین تا کنون ۵۲ میلیون و ۴۱۹ هزار و ۸۸۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

براساس این گزارش، در حال حاضر ۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۰ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۴۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۰۱ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

تزریق بیش از ۳۰۰۰ دُز واکسن کرونا در کشور طی شبانه روز گذشته

بنابر اعلام وزارت بهداشت تا کنون ۶۴ میلیون و ۵۷۲ هزار و ۱۹۹ نفر دُز اول، ۵۷ میلیون و ۸۹۸ هزار و ۵۸۹ نفر دُز دوم و ۲۷ میلیون و ۶۰۴ هزار و ۶۹۷ نفر دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۰ میلیون و ۷۵ هزار و ۴۸۵ دُز رسید.

براین اساس در شبانه روز گذشته ۳ هزار و ۷۱۸ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

 

منبع: آفتاب نیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه