ارسال به دیگران پرینت

واریز یارانه | تغییر مبلغ یارانه

مبلغ یارانه معیشتی تغییر کرد | زمان واریز یارانه معیشتی

مبلغ یارانه معیشتی تغییر کرد

یارانه معیشتی یکی دیگر از یارانه هایی بود که دولت در هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می کرد. یارانه معیشتی که در 20 م هر ماه به حساب برخی از خانوار ها واریز می شد برای تامین کالای اساسی بود. با توجه به تصمیم جدید دولت برای برقراری عدالت بین دهک ها و اقدام به اصلاح یارانه ها، یارانه معیشتی و نقدی ترکیب شده و تحت عنوان یارانه جدید به مبلغ 300 تا 400 هزار تومان واریز می گردد. اما باز هم واریز یارانه معیشتی و نقدی باهم برنامه مداوم دولت نبوده و به زودی این یارانه ها هم حذف شده و سبد کالا جایگزین یارانه معیشتی و سایر یارانه ها خواهد بود. اخرین اخبار مربوط به یارانه معیشتی را در ادامه بخوانید.

داریوش ابوحمزه در مورد آخرین وضعیت ثبت اعتراض مردم در سامانه حمایتی وزارت تعاون اظهار داشت: از زمان ثبت اعتراضات مردم تا کنون در قالب دو فهرست سه میلیون نفری و یک میلیون نفری که در مجموع بیش از چهار میلیون نفر می‌شوند، به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها برای بررسی وضعیت خانوار معرفی شده‌اند.

او گفت: همه کسانی که متقاضی رسیدگی به وضعیت دهک‌بندی خانوار خود بوده‌اند با دستور رئیس جمهور یارانه معیشتی اردیبهشت‌ماه را دریافت کرده‌اند،ولی هنوز قابل برداشت نیست تا وضعیت بعد خانوار و دهک‌بندی آنها مشخص شود.

معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: کسانی که از خانواده ازدواج کرده‌اند، اما سیستم خانواده خود را جدا نکرده‌اند، می‌توانند با تشکیل خانوار جدید یارانه‌ای بعد خانواده خود را تغییر دهند، اما کسانی که مجرد هستند برای جدا کردن خانوار خود باید منتظر تصمیم دولت باشند و ما پیشنهادی به دولت ارائه کرده‌ایم که افرادی از خانوار که از سن مشخصی که دولت تعیین خواهد کرد بیشتر باشند و دارای درآمد مستقل باشند بتوانند ساختار خانواده خود را جدا کنند که البته این امر نیاز به مصوبه هیأت دولت دارد.

ابوحمزه همچنین عنوان کرد: کسانی که به سازمان هدفمندی یارانه‌‌ها معرفی شده‌اند، می‌توانند از طریق دفاتر پلیس +۱۰ ساختار خانواده خود را تفکیک کنند و بعد از آن اطلاعات جدید خانوار از طریق سازمان هدفمندی به وزارت رفاه اعلام می‌شود که در آن صورت دهک‌بندی جدید را مشخص می‌کنیم و اگر خانوارهای جدید و همچنین خانوارهایی که تاکنون یارانه دریافت نکرده‌اند و متقاضی دریافت یارانه از طریق سازمان هدفمندی یارانه‌ها شده‌اند، چنانچه در ۹ دهک پایین درآمدی قرار گیرند، مشمول یارانه معیشتی می‌شوند و اگر جزو دهک پردرآمد دهم باشند مشمول نخواهند شد.

وی افزود: سازمان هدفمندی یارانه‌ها هنوز در این مرحله اطلاعات خانوارهای جدید را برای ما ارسال نکرده است.

معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: براساس اطلاعات به دست آمده ۷.۵ میلیون نفر در کشور از قبل یارانه دریافت نمی‌کردند که یا این افراد از اول مشمول یارانه نبوده‌اند یا به دلایلی از سال ۸۹ عده‌ای انصراف داده‌اند، اما اکنون که مبلغ یارانه معیشتی بالا رفته متقاضی دریافت آن شده‌اند. در نتیجه اطلاعات خود را در سامانه سازمان هدفمندی به ثبت رسانده‌اند، اما هنوز این سازمان اطلاعاتی به ما اعلام نکرده است که دهک‌بندی آنها را شروع کنیم. به گفته ابوحمزه هنوز سامانه حمایتی وزارت کار باز است و ثبت اعتراض مردم برای یارانه معیشتی و دهک‌بندی انجام می‌شود و این رسیدگی به دهک‌بندی دائمی خواهد بود و هر چند یک بار احتمالاً سالی یک یا دو بار انجام خواهد شد، بنابراین عده‌ای از این دهک‌بندی بالا یا پایین خواهند رفت و ساختار درآمدی خانوار تغییر پیدا خواهد کرد

وی در برابر این پرسش که عده‌ زیادی از بازنشستگان که دارای فرزندان بزرگ و دارای درآمد هستند اعلام کرده‌اند، چون در ساختار خانوار آنها دو یا سه حقوق ثبت شده است، یارانه‌ آنها قطع شده، در حالی که وضعیت درآمد آنها بسیار بالا نیست، اظهار داشت: تعداد زیادی از اعتراض‌ها مربوط به بازنشستگان بوده است. برخی از فرزندان آنها متأهل بودند و از خانوار پدری جدا نشدند، در عین حال فرزندان درآمد بالایی داشتند، در نتیجه مجموع درآمد خانوار بالا ثبت شده است که باید ساختار خانوار آنها جدا شود. همچنین عده‌ای دارای فرزند مجرد با حقوق هستند که برای آنها پیشنهاد کرده‌ایم، از یک سن مشخصی بالاتر باید دولت بررسی کند و قانون‌گذار مشخص کند که فرد مجرد می‌تواند از چه سنی بالاتر ساختار خانوار خود را از پدر و مادر جدا کند که هنوز این پیشنهاد به تصویب نرسیده است.

معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در مورد اینکه فقط تعداد خودروی خانوار و مقدار درآمد اعضای خانوار ملاک قرار می‌گیرد، گفت: هنوز ملک و املاک به‌دلیل اینکه بانک اطلاعات املاک ناقص است، مبنای محاسبه قرار نگرفته است، اما عمدتاً کسانی که چند مغازه و چند ملک دارند بالاخره درآمد اجاره یا خرید و فروش جزو درآمد خانوار محسوب می‌شود و جزو دهک‌های پردرآمد شناسایی خواهند شد.

وی افزود: عده‌ای از افراد هستند که حساب شرکت یا تجارت‌خانه‌ها در حساب بقیه افراد مانند کارمندان گردش می‌کند که این مسأله قابل تفکیک و قابل احصا نیست، بنابراین مردم باید توجه کنند که حساب شخصی خود را برای گردش مالی حساب‌های شرکت یا تجاری در اختیار دیگران قرار ندهند، چون امکان شناسایی آن وجود ندارد، یعنی حساب شخصی برای کار شخصی و حساب تجاری و اداری برای کارهای تجارت استفاده شود.

وی گفت: سیستم دهک‌بندی خانوار احتمالاً هر شش ماه یک بار دوباره بررسی می‌شود و ممکن است عده‌ای از دهک‌های ۹گانه خارج شوند ، یا برعکس عده‌ای از دهک‌ دهم به دهک‌های ۹گانه منتقل شوند.

معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد اینکه آیا دهک دهم پردرآمدی به معنای ۱۰ درصد کل جامعه است، عنوان کرد: دهک‌بندی براساس جمعیت و درآمد است، یعنی اگر جمعیت کشور ۸۵ میلیون نفر باشد در هر دهک حدود ۸.۵ میلیون نفر قرار دارد و دهک دهم که مجموع درآمد و دارایی خانوار آنها بیش از ۹ دهک دیگر جامعه باشد جزو دهک دهم یا پردرآمد به شمار می‌رود. با این حساب ۸.۵ میلیون نفر در کشور خواهند بود که میانگین درآمد و دارایی خانوار آنها از میانگین ۹ دهک دیگر جامعه بیشتر است که همان افراد دهک دهم به شمار می‌روند و نباید یارانه معیشتی دریافت کنند.

ابوحمزه در مورد اینکه عده‌ای از هموطنان عنوان کرده‌اند، خودروی قولنامه‌ای فروخته‌اند، ولی به‌عنوان دهک پردرآمدی حذف شده‌اند، گفت: پایگاه رفاه ایرانیان اطلاعات خودرو را از سامانه پلیس راهور دریافت می‌کند و چون معاملات قولنامه‌ای در سامانه راهور وجود ندارد، کسی که سند خودرو به نام او است به‌عنوان مالک خودرو تلقی می‌شود، بنابراین کسانی که خودروی خود را به‌صورت قولنامه‌ای واگذار کرده‌اند، باید هرچه سریع‌تر نسبت به انتقال قطعی خودرو به خریدار اقدام کنند و سامانه رفاهی نمی‌تواند به زندگی مردم سرک بکشد که خودرو به‌صورت قولنامه‌ای فروخته شده است.

در مورد اینکه اطلاعات سامانه رفاه ایرانیان هر چند وقت یک بار به‌روز می‌شود، گفت: کسانی که به سامانه حمایت مراجعه می‌کنند، ملاحظه می‌کنند که گردش مالی خانوار آنها در سال ۱۴۰۰ براحتی قابل مشاهده است و اطلاعات این سامانه مرتب به روز می‌شود و کسانی که ادعا می‌کنند، اطلاعات این سامانه به‌روز نیست اشتباه می‌کنند، البته اطلاعات خودرو را نمی‌شود به‌صورت روزانه دریافت کرد، اما در فواصل کوتاه‌تر مرتب اعلام می‌شود. اطلاعات مالی و گردش مالی افراد از طریق بانک مرکزی، اطلاعات خودرو از طریق پلیس و همچنین اطلاعات مالی و حقوقی از طریق بیمه و سازمان امور مالیاتی و اطلاعات سفرهای خارجی از طریق پلیس به ما اعلام می‌شود.

معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد اینکه چه تعداد از سازمان‌ها با پایگاه رفاه ایرانیان مرتبط شده‌اند، عنوان کرد: اطلاعات خیلی زیادی در این سامانه وجود دارد، اما اطلاعاتی که مبنای دهک‌بندی خانوارها قرار گرفته است حدود ۶ اطلاع از مجموع دارایی درآمد و گردش مالی اعضای خانوار است که شامل خودرو، درآمد مالیاتی، درآمد خانوار، بیمه و گردش مالی و اطلاعات حقوق افراد شاغل به شمار می‌رود

وزیر اقتصاد گفت: بر اساس تصمیم ستاد اقتصادی دولت، اجرای رسمی طرح کالابرگ پس از گذراندن دوره آزمایشی در برخی استان‌ها و مشخص شدن نقاط ضعف‌ و قوت‌ آن در سطح کشور اجرا می‌شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه ستاد ویژه‌ای برای بررسی کم‌فروشی آرد و نان تشکیل شده است، گفت: این ستاد به صورت هوشمند در حال رصد موضوع است و با نانوایی‌هایی که نان کمتری نسبت به آرد دریافتی عرضه می‌‎کنند، برخورد قانونی می‌شود.

 سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره اجرای طرح کالا برگ، گفت: از ابتدا مصوبه ستاد اقتصادی دولت این بوده تا زمانی که اجرای آزمایشی کالابرگ به پایان نرسیده و نتایج آن محرز نشده است، اجرای رسمی آن در سطح کشور آغاز نشود.

افزود: اجرای این طرح در برخی از استان‌ها به خوبی پیش رفته اما در برخی استان‌ها هم ایراداتی وجود داشت که ناچار شدیم به لحاظ فنی برخی نقاط ضعف را اصلاح کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: همه تلاش ما این است که پس از بررسی همه‌جانبه ابعاد اجرای طرح و شناسایی نقاط ضعف و قوت آن، طرح را با کمترین اشکال اجرایی کنیم.

خاندوزی با بیان اینکه با دستور رئیس جمهور تمام کسانی که مشمول دریافت یارانه نبودند اما خود را مستحق دریافت یارانه می دانستند، به صورت علی الحساب به حساب آنها یارانه نقدی واریز شده و مسدود شده است، گفت: اگر افرادی هستند که اعتراض کردند اما پول علی الحساب به حساب‌های آن‌ها واریز نشده است، مجدداً مراجعه کنند.

وی ادامه داد: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی یک ماه فرصت دارد تا بررسی‌های خود را در مورد معترضین به عدم دریافت یارانه نهایی کند. به جهت اینکه دچار در هم آمیختگی حساب‌های اقتصادی، بررسی موضوع سخت است

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رئیس بانک مسکن از ۲۲ اردیبهشت ماه بازنشسته شده اما همچنان بر سر کار است، گفت: حتماً این موضوع را بررسی می‌کنم و ظرف یک هفته آینده پاسخ آن را به خبرنگاران اعلام خواهم کرد.

خاندوزی در پاسخ به سوال دیگری در مورد طرح جلوگیری از گرانی‌ها، گفت: در ابعاد مختلف فشار هزینه‌ای به اقتصاد ایران در دو ماه اخیر وارد شده است؛ هم به جهت مصوباتی که هزینه تولید را افزایش داد و هم به جهت افزایش قیمت‌های بین‌المللی که موجب شد بسیاری از کالاهای بین‌المللی به ویژه کالاهای اساسی سفره مردم با قیمت بیشتری از خارج خریداری شود و مواد اولیه گران شود.

وی ادامه داد: رئیس جمهور تاکید کردند که برای ۹ ماه باقیمانده سال باید بسته کنترل تورم ویژه ارائه دهیم. بانک مرکزی، وزارت صمت و وزارت اقتصاد مکلف شدند که کمک کنند تا این بسته ضد تورمی در مدت زمان باقیمانده از سال ۱۴۰۱ تهیه شود، در این جلسات این بسته آماده و به رئیس جمهور ارائه شده است که در حال اصلاح نهایی بوده و به محض اینکه اصلاحات نهایی اعمال شود به شکل رسمی رونمایی خواهد شد.

خاندوزی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در مورد اقدامات برخی نانوایی‌ها در فروش آرد به تولیدکنندگان نان فانتزی و شیرینی فروشی‌ها، گفت: کنترل وضعیت عرضه آرد و نان در کشور بر عهده وزارت جهاد کشاورزی و وزارت کشور است که رصد روزانه در این خصوص دارند؛ در این موضوع با تخلفات حداقلی مواجه هستیم که متاسفانه به جمع کثیری از فعالانه آرد و نان تعمیم پیدا می‌کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه اصرار دارم از اکثریت نانوایان عزیز دفاع کنم، تصریح کرد: ما با یک اقلیت مواجه هستیم؛ اطلاعات تمام کارتخوان‌های نانوایی‌های کشور را از طریق بانک مرکزی اخذ کرده و مورد بررسی قرار دادیم و در کمتر از یک درصد تراکنش‌های نانوایی‌ها دچار مشکل هستیم.

وی با بیان اینکه این افراد مبلغ بالایی را جابه‌جا می‌کنند و ستاد ویژه‌ای برای بررسی کم‌فروشی آرد و نان تشکیل شده است، گفت: این ستاد به صورت هوشمند در حال رصد این موضوع است و به طور مشخص با شماره کارت و شماره ملی که سوء استفاده می‌کند و یا نانوایی هایی که نان کمتری نسبت به آردی که دریافت میکنند عرضه می نمایند، برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

منبع: گشتنی نیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • مملکت بی دروپیکر ارسالی در

   همه کشور ها پیشرفت کردند الا ایران ما تازه میخواهیم برگردیم به سالهای دهه شصت وهفتاد کوپن مرغ اعلام شد کوپن قند شکر هم فردا اعلام میشه برید تو صف خاک بر سرتون با این مملکتتون

   • ناشناس ارسالی در

    والاه مانه ماشین داریم نه خونه
    مارو جز دهک دهم زدن این چه ارزیابی هست بیسوادا

   • محمد حسین تاره ارسالی در

    تازه ازدواج کردم اما هیچ یارانه ای نیز قبلا بهمون نمیدادن خانمم قطع کردن وخودم جامانده ولی درحال حاضر هیچ چیزی به حسابمون واریز نشده

  • ناشناس ارسالی در

   لطفاً صدای ما رو به آقای رییسی برسونید،مردم نیاز به کالا برگ ندارن، پول نقد بیشتر نیاز داریم،لطفا پرداخت یارانه نقدی باشه

  • ناشناس ارسالی در

   خود کرده رو تدبیر نیست پس این بلای خدایی مبارک ملت ناشکر

  • ناشناس ارسالی در

   اقامااین یارانه نخاستیم که باهزارمنت به مامیدید شمالطف کنید،جیب مارونزنید،بقیه پیشکش حقوق ماراندزدید،یارانه نمیخوایم

   • ناشناس ارسالی در

    سلام به شما با وب سایت عالیتون لطفا به این بزرگان مملکت برسونید صدای ما شاید لطفا این انتقاد مردمو به اینا بگید بقران اینا درد دل مردم هستند نه انتقاد شمارو بقران این هارو به گوش بزرگان این مملکت به ریس جمهور برسونید ما پول نقد نیاز داریم .کالا برق نمی‌خواهیم از خدا بترسید بیشتر از این دلمونو خون نکنید .آرزوی موفقیت برای شما مدیر سایت .حتما حتما برسونید این حرفای مردمو حق دارن

  • ناشناس ارسالی در

   خدا ازتون نگذره با این گرانی

  • ناشناس ارسالی در

   میخوان همینو هم سر و تهش بزنن باز هم به نفع دولت و به ضرر مردم

  • ناشناس ارسالی در

   خواهشآبه همه یارانه بدید گرانی برای همه است

  • مهدی ارسالی در

   خدایش یکم به فکر این مردم ایرانم باشید ایران ما با این همه ثروت مردمی بدبخت دارد با این کارریس جمهور سفره مردم خالی بود خالیتر شد بتر سید که خدای اون بالا هم هست

  • ناشناس ارسالی در

   حالا واریز شد بلاخره یا نه!

  • ناشناس ارسالی در

   من پسرم سپاهی هست حقوق میگیره ماشینهم داره ۲۵ سالشه جدا زندگی میکنه ولی یارانش با ما هست ما خودمون مستاجر هستیم سی ساله هیچی نداریم چکار کنیم ایا یا انه ما قطع میشه کاری کنید یارانه اونا به خودشون برسه چون گرانی برای اونا هست

  • رضا ارسالی در

   لطفا پول نقدی بدین مردم بیشتر نیاز دارن

  • ناشناس ارسالی در

   کوپن اعلام نمیکنند....باهمون کارتی که داریم خریدمیکنیم...خیلی هم بهتره...پولداراهم برن ازجیب بخرن

  • محمد عبادی ارسالی در

   یارانه اگر به سبد کالا تبدیل شد دزدان فروشگاهی میبرن
   پس یارانه رو دست دزدان تقدیم نکنید

  • م.س ارسالی در

   بهتر نیست دهانتان را ببندید.واینقدر با احساسات مردم بازی نکنید؟

  • امانی ارسالی در

   یارانی ایران خودمان مثل جریان زندگی من میمانه منم از بچگی پدرومادرم یه دوچرخه واسم گرفته بودند ولی نمیزاشتن سوارش بشم میگفتن پسرم مال خودتته

  • امانی ارسالی در

   من یه مستمری بگیر هستم با ماهی ۳۵۰۰ مستاجر وهیچ درامدی ندارم بادوفرزند ماهی ۱۵۰۰ کرایه ماهی ۳۰۰ یارانه میگیرم البته هنوز نگرفتم این درسته

  • مریم ارسالی در

   کشور غنی
   ولی گداپرور
   مردم بیچاره شدن

  • کیومرث محمدی ارسالی در

   سلام من تاماهای قبل معیشتی ویارانه میگرفتم چرا برای من قطع کردین من یه کارگرساده هستم مستعجرم تو این گرونی یارانه حق ماست برای من قطع کردین بعد برای کسانی که به این پول نیاز ندارن واریز کردین این چه عدالتیه تو این گرونی به این پول نیاز دارم

  • ناشناس ارسالی در

   💔

  • ناشناس ارسالی در

   مردم ایران خیال میکنند این یارانه چقدر خوبه ۱۰برابر ش را باید پس بدهند نخواستیم یارانه گرانی ها را از بین ببرید مثل یکسال پیش کنید ۱۰ گذشته زندگی مردم ویران شد

  • ناشناس ارسالی در

   تاکی میخواهد دروغ تحویل مردم بدهد جخالت بکشید

  • خالد ارسالی در

   پدرمون در آوردید با این گرونی

  • اساتوریان ارسالی در

   دولت عزیز لطف کنید بنزین را لیتری پنجاه هزار تومان کنید تا اونهایی که واقعا کار دارن ازش استفاده کنن و این اقایون دور دور کن بشینن خونه که تکلیف ترافیک هم مشخص بشه جانم فدای رهبر

   • ناشناس ارسالی در

    نه یایا

   • ناشناس ارسالی در

    زنده باد ایران

  • خسته از زندگی سخت ارسالی در

   آقای رئیسی خواهشا کالا برگ به ما ندید ما به پول نقد نیاز داریم بخدا هزار بدبختی داریم با این وضع زندگی و اجاره نشینی...

  • سید رضا ارسالی در

   با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان خدا قوت از این اوضاع بد معیشت من هم مثل شما خانواده 5نفزه هستم از اوضاع معیشت راضی نیستم به که باید گفت فقط میخواهم بگویم حقوق کارگری کفایت نمیکند وخدا قوت

   • دللروک ارسالی در

    عاشق نشو ای دل عاشق شدن درد حرفاموباورکن این دنیانامرده فتنه انگیز نباشیم

  • ناشناس ارسالی در

   یارانه ی کسی که مستمری بگیر تامین اجتماعی است حالا شده دهک ۱۰ را واریز کنید ودارایی ود:امد وحساب بانکی سرپرست را بررسی کنید فرزندم اگر داره به من بازنشسته ی حداقل بگیر چه ربطی داره کا بگز این حقوق هیچ درامدی نداریم ب وسط ماه نرسیده کم میاریم چرا کسی رسیدگی نمی کنه

  • ناهید ارسالی در

   اگر لیاقت دارید و ادعای خدا پرستی میکنید قیمت هارو پایین بیارید یارانه هم بخوره تو سرتون

  • یدالله حقگو شهریشمار ارسالی در

   شمارابخداازکارشناسیهای ناشیانه وبدورازنتیجه ومشکل سازی که در این سالهای اخیردرحوزه اقتصادی ومعیشت خانوارواشتغال جوانان دیگرپرهیز‌کنید!!مردم کرشناسترن

  • محسن ارسالی در

   چراازمن قبل موجودی اون 300تومن بود ولی دولت همینم ندادبع ما!!

  • ناشناس ارسالی در

   سلام ، بنده فردی کارگر با درآمد پایین دردسر و زحمت زیاد ، خورد و خوراک صفر در حدی که فقط نمیریم ، احترام و جایگاه اجتمایی زیر صفر ، مستأجر ، دارای ۵ سر آیله ، ماهی ۱۵۰۰ اجاره میدم که اگه یارانه رو به کالا برگ تبدیل کنید به من و امثال من ظلم بزرگی کردید و بار مشکلات من رو چندین برابر میکنید ، تو را به خدا یارانه نقدی رو قطع نکنید ، آخه این چ عدالتی هست که یکی از سیری منفجر بشه ... یکی از گشنگی سنگ به شکمش ببنده ، والا به خدا شماها از زندگی ما هیچ نمیدونید به قول معروف که میگه سیر از گشنه خبر نداره ... سواره از پیاده، شماها هم از زندگی و بدبختی ماها هیچی نمدونید...هیچی

  • ناشناس ارسالی در

   بخدا ماکالابرگ نمیخوایم

  • علی پاک ارسالی در

   خلایق هرچه لایق اخه سیصد تومان پوله همه را گدا کردند مرگ بر این زندگی

  • ناشناس ارسالی در

   کوپن بره درک پول نقد که هرجه لازم دارزم بخریم کوپن همه چیز نمیشه لباس پوشاک هزار کوفت زهرمار دیگه با کوپن ازکجا پول داشته باشیم برق اب گاز کوپن کدام میده

  • باز نشسته ارسالی در

   همه دارن سران مملکت و لعنت میکنن چرا بداد مردم نمیرسید

  • بهرام ارسالی در

   مردم را چی فرض کردید خودتان را همان فرض کنید

  • س & ا ارسالی در

   من فکر نمیکنم با این وضع گرونی کسی شکمش پر باشه ولی واقعاً از این تعجب میکنم که ظاهراً بعضی ها بدشون نمیاد از این دو زار پول یارانه ،یکی میگه پول بدید به جای کالا برگ ،آخه با این وضع گرونی چی میشه با ۳۰۰ تومن خرید برای یکماه ،فقط گرونی کمرشکن شده روز به روز قیمتها بالا میره بخدا من یه زنم همسرم فوت کرده میشینم گریه میکنم روزی یه وعده نهایت دو وعده با بچه هام غذا میخوریم خیلی وقتها پول یک دونه نون را هم به والله ندارم .

  • ناشناس ارسالی در

   لطفا آقای ریسی لطفا یارانه رو نقدی بپردازید مردم به پول نقد بیشترنیاز دارند نه به کالا برگ به درد مردم نمی خوره

  • ناشناس ارسالی در

   خدا نسازه براشون

  • ناشناس ارسالی در

   شمارا به قرآن جان بچه هات جان مادرت این پیام را به گوش ریس جمهوری و مسئولین برسانید برای افرادی مثل ما مستاجر بیکار و مریض کالا برگ بدرد نمیخوره شمارا قرآن فقط نقد بدهید شمارا جان عزیزانتان پول بهتر هس چون واقعا به پول بیشتر نیاز هس تا کالا پول وقتی نداریم قبض برق ووو وپول بیماری و پول اجاره آخه با کالا چطوری ما زندگی کنیم طبقه مستضعف و درد مند ناامید شدیم از این زندگی

  • ناشناس ارسالی در

   پس برای هرنفر یک قرص برنج بدهید تا بااین گرونی و این کالا برگ خداحافظی کنیم این زندگی کردن بدرد نمیخوره من بدبخ که تو دیسک کمر دارم مستاجر هستم کالابرگ چه به درد ما میخوره فقط پول شمارا جان عزیزانتان مارا بدبخ نکنید

  • ناشناس ارسالی در

   شمارا قرآن آقای رئیس‌جمهور کالا برگ به درد مردم نمیخوره مردم را بدبخ نکنید بخصوص مستاجرها و مریضها و کارگر فصلی

  • ناشناس ارسالی در

   خدا کنه هر چی ظالم و به زمین گرم بزنه قربون خدا برم هر چی ظالمه همش سالمه ما که راضی نیستیم خدا دردو بلا رو گریبان گیر خانواده هاتون بکنه انشاالله به حق امام زمان دل همه ی مردم پر از دردو رنج😭😭😭😭😭😭

  • مصطفی بهمدی ارسالی در

   سلام.توراخدا کالابرگ نکنین .همین یارانه نقدی میتونی به زخمی بزنی هرچقدر کمه

  • ارش ارسالی در

   کالا برگ فقط گرونی رو بیشتر می‌کنه ومشکلات رو هزاربرابر

  • عقابِ قله قاف ارسالی در

   شما که همــــــــه جوره دارین ظلم مردم(البته قشر مستضعف مثل ما)میکنین ولی شما رو به هر کی میپرستید قسم میدم که دیگه این کالا برگ رو دیگه بیخیال شید هر چند که همـون یارانه نقدی هم یک مبلغ خجالت آور هست ولی باز بهتر از این کالا نمیدونم چی چی هست.نکنید اینقدر ظلم نکنید از خدا بترسید روزِ قیامتی هم وجود داره

  • کامران ارسالی در

   مرگ برکالابرگ، من بیمارم ، قندوشکرو روغن نمیخورم، پول داروهام مهمتره، پولو بدین ، مگه به زور میخواین چیزی رو بکنین توشکم ما؟اصلا به شما چه ربط داره من چی بخورم چی نخورم؟ خودم احمقم؟ ننگ بر سران مملکت عزیزمون که ایجور گدا صفتمون کرد

  • آرش ارسالی در

   عزیزان من اینهمه صبر کردیم.. ..باشداینطورشداما۹۹درصد جناب آقای رئیسی مشکلات دوتا پایان امسال دست کم تاحدزیادمرتفع میکنه.....نه تاپایان این دوره بازاگرزبانم لال حل نشد شرط بریقین دیگه حتماپروردگارخوب همه چی رو حل میکنه شک نکنید

  • ناشناس ارسالی در

   ریدن ریدم تواین زندگی من که زیادفشاربیاد زنوبچهامو سوار موتورم میکنم مستقیم زیر۱۸ چرخ چرخ چرخ😞😞

  • ناشناس ارسالی در

   خواهشا حرف از کوپن کالابرگ نزنید همین یارانه ب حساب مردم واریز کنید هرکسی قد وسعش خرید کنه ن ک بره صف فروشگاه ها شه😑

  • فرزاد حبیبی ارسالی در

   سلام همه درد دل مردم و میدونن، کالا برگ دروغه این یارانه ها، یارانه‌های نقدی برای پرداخت انرژی تثبیت شده ومردم سند خورده برای آب و برق و گاز و بنزین تلفن پس باید نقدی داده شود این حق هر ایرانی برای انتخاب خرید و زندگیش 🤔👍🙏

  • ناشناس ارسالی در

   سلام من خانواده مستمره بگیر بهزیستی هستم توروخدا همان مقدار یارانه را پول بدهید ما خرجهای زیادی داریم که از راه یارانه تامین میشود سبد کالا بدرد نمیخورد قسط وام داریم هز یارانه واریز میکنیم خواهش میکنم کالا ندهید پول بدهید ممنوم

  • ناشناس ارسالی در

   سلام پول نقدی بدین تا مردم خودشون برنامه ریزی کنند که چکار کنند شاید یک نفر پول دارو یا اجاره خونه براش مهمتر از خوردن برنج و مرغ باش

  • ناشناس ارسالی در

   توروخدا همین یارانه نقدی رو به مردم بدین تا با همین پول مردم خودشون یا برند پول اجاره بدن یا پول دارو یا جهیزیه یا مقداری برای خرج خونه یا خرجهای مهمتر از شکم پس کالا برگ نمی‌خواهیم چون اگه هم بدین مردم مجبورن بروند تو بازار آزاد بفروشن

  • ناشناس ارسالی در

   سلام منم مثل شما هستم لطفا هم کوپن بدید هم پول یارانه که مردم باکوپن خرید شکم کنند وبا پول نقد هزینه اب وبرق وگاز وشویننده ها و......خیلی سخته مردم درحال انفجاروسکته هستند .کمکی کنید ب مردم

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه