ارسال به دیگران پرینت

سهام عدالت | جاماندگان سهام عدالت | زمان تخصیص سهام عدالت

جاماندگان سهام عدالت بخوانند | زمان تخصیص سهام عدالت مشخص شد

زمان تخصیص سهام عدالت مشخص شد‌.

زمان تخصیص سهام عدالت به جاماندگان مشخص شد

رییس سازمان خصوصی‌سازی با تاکید بر اینکه از تیر ماه ۱۴۰۱ فرآیند تخصیص سهام عدالت آغاز می‌شود، گفت: تعداد سه میلیون و ۳۶۳ هزار و ۷۰۰ نفر از افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی، سهام عدالت ندارند که باید سهام به آنها تعلق بگیرد.

 

 بعد از آزادسازی سهام عدالت، تعیین تکلیف جاماندگان این سهام مورد پیگیری جدی مسوولان قرار گرفت و طی دو سال گذشته وعده‌های زیادی در راستای زمان اجرایی شدن تخصیص سهام عدالت به جاماندگان این سهام اعلام شده بود.

 

برگزاری منظم جلسات ۲ وزارتخانه برای تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت

در اواخر اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ بود که رییس سازمان خصوصی‌سازی درباره جاماندگان سهام عدالت اعلام کرد: بند«الف» قانون بودجه، دولت را مکلف کرده تا به افراد تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و افراد واجد شرایط مطابق اجرای قانون اصل ۴۴ قانون اساسی، سهام عدالت تعلق بگیرد.

 

حسین قربان زاده ادامه داد: قانون اصل ۴۴ قانون اساسی، سازوکاری را پیش‌بینی کرده که وزارت اقتصاد و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری هم افرادی که دارای شرایط دریافت سهام عدالت هستند، تعیین شوند و اصرار ما این است تا ضمن برگزاری جلسات تا پایان خردادماه مشخص شود که چه برنامه‌ای برای جاماندگان سهام عدالت در دستور کار است.

 

وی اظهار کرد: ابتدا قرار بود مبنای اختصاص سهام عدالت به جاماندگان پرداخت سهام عدالت به ۲ دهک اول و ۴ دهک دیگر باشد.

 

آغاز تخصیص سهام عدالت به جاماندگان از تیر ماه

 

به دنبال اعلام چنین خبری و نیز تداوم پیگیری‌ها برای سرعت بخشی به تخصیص سهام جاماندگان سهام عدالت، دقایقی قبل حسین قربان زاده رییس سازمان خصوصی سازی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا از تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت خبر داد و گفت: بعد از پیگیری‌های انجام شده برای تشخیص واجدان سهام عدالت، مشخص شد که یک میلیون و ۳۳۷ هزار و ۸۷۵ نفر از کمیته امداد و ۲ میلیون و ۲۵ هزار و ۸۲۵ نفر از سازمان بهزیستی جزو واجدان دریافت سهام عدالت هستند که تاکنون از دریافت این سهام غافل مانده‌اند.

 

وی ادامه داد: در مجموع از این دو نهاد حمایتی، تعداد سه میلیون و ۳۶۳ هزار و ۷۰۰ نفر سهام عدالت ندارند و باید به این افراد سهام تعلق بگیرد.

 

قربان زاده در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه میزان سهام به این افراد تعلق می گیرد، اظهار داشت: تاکنون این مساله نهایی نشده و تصمیم گیری در مورد این موضوع نیازمند چندین هفته زمان است تا مشخص شود که سهام از چه منابعی به این افراد اختصاص یابد.

 

رییس سازمان خصوصی سازی گفت: در مرحله بعد برای افرادی که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند اما در ۲ دهک اول قرار دارند و مستحق دریافت این سهام هستند، اقدام به تخصیص سهام عدالت می کنیم.

 

وی گفت: از تیر ماه ۱۴۰۱ فرآیند تخصیص سهام عدالت به این افراد آغاز می شود.

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   من تا حالا سهام عدالت ثبت نام نکردم کی ثبت نام شروع میشه.‌.کارگر هستم

  • ناشناس ارسالی در

   پس کیه ثبت نام میکنید ولابا حقوقه ۱۳۰۰ پول نان نمیشه خدا ازتون نگذاره سهام عدالت اگر توی مماک عدالت باشه اسمم گذاشتیم مسلمان

  • عدالت علی ارسالی در

   پس بقیه چی ایرانی نیستند یا فقط مردم به فرزند آوری دعوت میکنید اونی که به دنیا میاد حقش نیست یه سهمی از این عدالت که میگید داشته باشه

   • پریسادهمرده ارسالی در

    چطور باید سهام عدالت را بفروشم میخوام بفروشمش

  • حسین امامی ارسالی در

   چه دیدگاهی برادر یا خواهر. ارواح عمه ام من سرپرست خانواده ام. مستمری بگیرم با یک میلیون و چهارصد هزار تومان دریافتی. حالا راستی آزمایی کرده اند و میگن شما یک پراید مدل 86 دارید که اون هم بنام همسرمه و شما نمیدونید چه جوری جورشده. حالا شما تشخیص بدید بنده چه دهکی هستم . راستی آزمایی که از بیخ دروغ است.

  • ناشناس ارسالی در

   خدمت کسانی که میگویند از برجام ایران خارج شود (به تبعش از NPT), و یعنی راه کره شمالی برود، بگویم : برجام مرده است شکی نیست، اما این مرده متعفن را ایران نمیتواند بدور بیندازد، این تله های تدریجی تحریم در طول 43 سال گذشته، نتیجه طبیعی دشمنی ایدئولوژی ج.ا با غرب و متحدان منطقه ای و جهانی اش بوده است، اینکه در حرف و عمل بر علیه قدرتهای جهانی که اقتصاد جهان در اختیار کار کنید و توقع داشته باشید آنها اجازه حیات بدهند به شما، توقعی بیجا است/ ایران در تله تحریم برجام است، خروچ این تله تنها با سازش و مصالحه با غرب شاید ممکن شود، خروج از برجام یعنی تحریمها بیشتر!
   چین و روسیه بارها در شورای امنیت با رای مثبت یا ممتنع موجب شدند عملا مجوز اقدام تهاجمی قانون بین المللی (فصل 7 منشور UN) ایران را شامل شود./ البته معمولا این کامنتها سایتهای داخلی منتشر نمیکنند، حقیقت همین است مردم فقیر ایران، بخصوص دهه 50 و 60 ها که از غافله کار و درامد و داشتن حداقل تضمین زندگی عقب ماندند، شانس زندگی ندارند و بقیه دهه های متولد بعدی فقیر هم منتظر معجزه باشند/ شاید 30% جمعیت شامل کارمندان حکومتی تا مولتی میلیاردرها خصوصی شانس بقای و زندگی داشته باشند/ ایران کره شمالی دوم است و بدتر! چون ایران بر خلاف کره شمالی دشمن داخلی فساد و مافیایی دارد! ایران بدتر از کره شمالی خواهد شود اگر این دشمنی با غرب ادامه یابد.

  • Habib ارسالی در

   من تحت پوشش سازمانی نستیم به ما تعلق میگیره؟

  • حسین ارسالی در

   سلام من جوزو بهزیستی هستم و خیلی گرفتارم هیچ درآمدی ندارم باید دارو مصرف کنم چون پولی ندارم می خواهم سهام عدالت بفوروشم خواهش میکنم کمکم کنید ممنون میشم

  • رحمان نوری ارسالی در

   سهام عدالت ندارم گارکر فصلیی هستم کی نوبت به ما می رسد

  • حبیب ارسالی در

   سلام به مردم سیستان کویر بی آب وعلف نگاه ویژه لطفا داشته باشید منم عیال وار بی شغل وکشاورزی سهام عدالت هم نداریم خیلی ازمردم کشاورز ما سواد ندارن که برن ثبتنام کنند خیلی درسختی هستن خدا خودت فرجی کن.. وممنونم از مسولین زحمتکش وباغیرت لطفا تلاش کنید

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه