خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

یارانه | حدف یارانه | ملاک حذف یارانه

خبر مهم یارانه ای | ملاک حذف یارانه افراد اعلام شد

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص ملاک حذف یارانه افراد توضیح داد.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص ملاک حذف یارانه افراد توضیح داد.

داریوش ابوحمزه در پاسخ به این پرسش که آیا داشتن خودرو ملاک دریافت یا عدم دریافت یارانه است یا خیر، گفت: صرفاً خودرو ملاک نیست و ممکن است خانواده‌ای دو خودرو داشته باشد اما باز هم یارانه دریافت کند و در واقع پرداخت یارانه بستگی به سایر درآمدهای یک خانواده دارد که چه میزان است.

وی با تأکید بر اینکه مبنای پرداخت یارانه‌ها، ترکیبی از شاخص‌های درآمدی و دارایی است، افزود: ملاک و مبنای یارانه‌ها فقط درآمد ۱۰ میلیون تومانی در ماه نیست و اینگونه نیست افراد با این درآمد در دهک دهم قرار بگیرد. مبنای پرداخت یارانه‌ها ترکیبی از شاخص‌های درآمدی و دارایی است.

 

ابوحمزه ادامه داد: مبنای پرداخت یارانه‌ها براساس میانگین شاخص‌های درآمدی و دارایی و البته با در نظر گرفتن بُعد خانوار است. این شاخص‌ها در کنار هم قرار می‌گیرند و خانواده‌ها دهک‌بندی می‌شوند و لذا اینکه گفته شود که ۱۰ میلیون تومان درآمد ماهیانه باعث می‌شود که خانواده‌ها در دهک دهم قرار بگیرند، اینگونه نیست.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   با سلام اعتراض من به دهک بندی هست دهک بندی اصلا عادلانه نیست با داشتن یک خود رو ایرانی و کار کردن با حقوق ده میلیون در دهک دهم باشیم ده میلیون خالص هست بایدناخالص حساب بشه از ده میلیون ۸۰۰تومان مالیات کسر میشه ۸۰۰تومان برای بیمه کسر میشه دریافتی کارگر ۸۴۰۰ میشه مشکلمان را به کی بگیم

  • مجتبی رجبی ارسالی در

   مسئولان محترم هدفمندی یارانه ها وبرنامه بودجه کشور مابازنشستگان کشوری که امسال مورد غضب دولت مردمی قرارگرفتیم و۱۰درصد افزایش حقوق ۶۰۰هزارتومان هیچ تاثیری درزندگی وحل مشکلات اقتصادی ومعیشتی ما نداشت لااقل یارانه ها راسرموعد واریز کنید تالااقل وسط برج شرمنده خانواده هایمان نباشیم۰

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه