ارسال به دیگران پرینت

یارانه | جاماندگان

زمان برداشت یارانه جاماندگان اعلام شد

ممکن است در روزهای پیشرو یارانه جدید بخشی از جاماندگان پرداخت شود. در حساب این معترضان در حال حاضر به صورت مشروط یارانه اردیبهشت موجود است

ممکن است در روزهای پیشرو یارانه جدید بخشی از جاماندگان پرداخت شود. در حساب این معترضان در حال حاضر به صورت مشروط یارانه اردیبهشت موجود است

بخشی از معترضان یارانه جدید ممکن است تا پیش از پایان ماه جاری، یارانه نقدی اردیبهشت ماه را دریافت کنند.

 

گروه، شامل افرادی هستند که دولت به صورت مشروط یارانه اردیبهشت ماه آنها را واریز کرده اما این یارانه هنوز قابل برداشت نیست.

واریز احتمالی روزهای پیش رو  نتیجه بررسی بخشی از درخواست‌های به ثبت رسیده از سوی جاماندگان است. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان هدفمندی یارانه‌ها مسئول ثبت درخواست این گروه از جامعه است.

درخواست معترضانی که واریزی آنها قطع شده در وزارت رفاه و درخواست جاماندگانی که از ابتدا هیچ نگرفتند  در سازمان هدفمندی یارانه‌ها ثبت می‌شود. با این حال نتیجه رسیدگی به تمام این درخواست‌ها برعهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

ماه گذشته بعد از اجرای برنامه اصلاح ارز ترجیحی، دولت برای برخی از معترضان مبالغی واریز کرد اما اجازه خرج کردن آن را نداد. قرار است بعد از بررسی دادخواست اعتراضی این افراد، در خصوص برخورداری آنها از یارانه جدید تصمیم گیری شود.

براین اساس چنانچه درخواست اعتراض این افراد پذیرفته شود، علاوه بر امکان برداشت یارانه اردیبهشت ماه، واریزی خرداد و سایر ماه‌ها نیز به حسابشان واریز می‌شود.

معترضان و جاماندگان یارانه جدید چند دسته هستند؟

این شرایط قابل تعمیم برای همه معترضان نیست. هرچند دولت متعهد است تا به همه معترضان واجد شرایط از اردیبهشت ۱۴۰۱ یارانه پرداخت کند.

به صورت مشخص شماری از معترضان هنوز شامل حال واریزی مشروط دولت نشدند و در عین حال دادخواست آنها برای دریافت حمایت‌های جدید در دست بررسی است.

این گروه بیشتر کسانی هستند که از ابتدای آزاد سازی قیمت‌ها در سال ۸۰، هیچ وجهی از دولت دریافت نکردند.

در مقابل اما این گروه معترضانی هستند که مشمول پرداخت مشروط دولت شدند، عموم این افراد تا ماه گذشته ماه یارانه بگیر بودند.

شامگاه نوزدهم اردیبهشت ماه برنامه اصلاح ارز ترجیحی دولت اجرا شد، در دهک‌های اول تا سوم به هر عضو خانوار ۴۰۰ هزار تومان و در دهک‌های چهارم تا نهم به هر عضو خانوار ۳۰۰ هزار تومان پرداخت شد.

مبلغ واریزی معادل دو ماه یارانه جدید بود و امکان خرج کردن واریزی اردیبهشت ماه از بیست و یکم خانوار داده شد.

پرداختی مذکور قرار است بابت تهیه اقلام ضروری هزینه شود. دولت طبق قانون بودجه موظف است تا این اقلام را به نرخ شهریور ماه سال ۱۴۰۰ در اختیار مردم بگذارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   سلام من بچه هام مجردهستند بخاطر گرانی نمی توانند ازدواج کنند نمی توانند پول جمع کنند در امد اونا به پدر مادر چه ربطی دارن جز دردسرشان برای پدرو مادر کدام اولادی در امد خودش را برای خانواده خرج میکنه مگه خودش خرج نداره نباید زندگی کنه ما دهک دو هم نیستیم ولی دهک ده حساب کردین به کجا باید شکایت خودم را اعلام کنم شما را به اعتقاداتون به ماها رسیدگی کنید حالا عضو بهزیستی هم هستیم سهام عدالت هم نداریم چکار باید بکنیم

  • ناشناس ارسالی در

   این یارانه در حساب که قابل برداشت نیست یاد عید افتادم لباس میخریدن تنقلات میخریدن ولی تا بوق سال تحویل رو پخش نمیکردند کسی جرات نداشت بخوره الان پدر ومادر ها هم تا بوق اخر ماه رو نشنوند حق برداشتن پول رو ندارند از هر دست بدی از همون دست میگیری حالا مردم از کدوم دست دادن که خوب دارند میگیرند

  • مجید ارسالی در

   باتوجه به تورم شدید و حذف ارز ترجیحی ۴۲۰۰۰﷼ دولت باید به همه آحاد مردم یارانه بدهد چون حقوق همه مردم ایران ضایع شده است دهک بندی مردم معنای واقعی خودش را از دست داده و دولت باید کار اساسی انجام بدهد آتش 🔥 گرانی خشک وتر مردم را یک جا سوزانده خدا به داد مردم ستم دیده برسد .

  • مرتضی ارسالی در

   واقعا جای تاسف داره
   ملت رو به گدایی عادت دادید

  • علی موسویدر ارسالی در

   در مورد یارانه اعتراض شده اگر مستحق نبودیم به شدید مجازات کنید

  • ناشناس ارسالی در

   آقا خسته شدیم، از این که دقیقه به دقیقه اعلام میکنید اطلاعیه میدید تاریخ برداشت دقیقا اعلام شد که اصلا مشخص نیست!!! خوشتان میآد با آرامش و آسایش و اعصاب و روان این مردم بدبخت بازی میکنید!!!؟؟؟هر آرامش و آسایش رو به گور می بریم!!! یه تاریخ رو بگید دست از این بازی‌ها بردارید شما رو به هر که و هر چه قبول دارید تمام کنید گناه داره!!!

   • ناشناس ارسالی در

    باسلام این بودعدالتت علی علی گرسنه میخوابیدوفقراروسیرمیکردشماارمردم کوفه که سرحسینوبریدن بدترهستیدتوروخدانگیدمسلمان هستید300دادیدمیشه یه نهارخداگریس گر فته خداوقیامتی هست نکنیدبامردم گناه دارن

   • ناشناس ارسالی در

    ربناآتنافددنیاحسنه وفا آخرت حسنه شمابایدمردم هدایت کنیدسیرشون کنی قرآن میگه کجاست عدالت علی هابترسیدازشبه اول قبرآدم گرسنه خداروخرما میخونه کتابو کباب میخونه روزوموز میخونه شمامثله کوفه هستید که سرحسینوبریدیدخوارج بهترازشماهستن 300دادیدمیشه یه نهار30درصدحقوق اضافه کردی تورم 90درصدی نکنیدباملت آه دارن خداجاحقه علی گرسنه میخوابیدوفقراروسیرمیکردشماارمردم به امام حسین شک نکن دامنتونومیگیره هرکسی بدی کنه ماملته خوبی داریم مدیریت بایدکنیدوبه ملت خیانت نمیکنیم

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه