ارسال به دیگران پرینت

جنگ جهانی سوم

جنگ جهانی سوم در راه است؟ | بررسی یک احتمال مهم

: دیمیتری مدودوف گفت: زرادخانه مدرن و موثر روسیه جاه‌طلبی کسانی که به‌دنبال جنگ جهانی سوم هستند را فرو می‌نشاند.

یاهو نیوز گزارش داد، «دیمیتری مدودوف» معاون رئیس شورای امنیت روسیه اعلام کرد کشورش اجازه وقوع جنگ جهانی سوم را نخواهد داد.

مدودوف سه‌شنبه شب پس از بازدید از یکی از مراکز هسته‌ای روسیه در بیانیه‌ای نوشت: «تاریخ مرکز هسته‌ای ساروف تا ابد به اسامی سازندگان سپر اتمی کشورمان پیوند خورده است».

 

رئیس جمهور سابق روسیه افزود:‌ «این زرادخانه تسلیحاتی مدرن، موثر و قابل اتکا، جاه طلبی کسانی که آماده شروع جنگ جهانی سوم به‌دست خود و دیگران هستند را فرو می‌نشاند. ما اجازه نمی‌دهیم چنین اتفاقی رخ دهد».

او همچنین گفت: «اما باید به طور مداوم به یاد آن‌ها بیاوریم که می‌توانیم پاسخی فوری و قاطع به حمله به کشورمان بدهیم. ما قادر هستیم هرگونه خشونتی که کشورمان را تهدید کند، دفع کنیم».

مدودوف تأکید کرد، روسیه باید توسعه علوم کاربردی را به منظور دستیابی به نتایج در اسرع وقت، تسریع کند و افزود:‌ «هنگامی که اینجا هستید مدام به تحقیقات بنیادین فکر می‌کنید و اینکه چطور گاهی حتی دانشمندان نمی‌توانند به این فکر کنند که کشفیات آن‌ها در کوتاه مدت چه کاربردهایی خواهند داشت».

معاون رئیس شورای امنیت روسیه نوشت: «بسیاری از آنچه که در ساروف و دیگر مراکز تحقیقاتی انجام می‌گیرد ممکن است به زودی در عمل، مواردی بسیار مرتبط باشند».

مدودف پیشتر نیز هشدار داده بود در صورت پیوستن سوئد و فنلاند به ائتلاف ناتو، روسیه مجبور به دفاع از مرزهای خود شده و احتمالاً تسلیحات اتمی را وارد بالتیک خواهد کرد.

معاون رئیس شورای امنیت روسیه در این خصوص گفت: «دیگر نمی‌توان درباره وضعیت عاری از سلاح اتمی برای بالتیک صحبت کرد، باید تعادل برقرار شود».

منبع: فارس
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   خیلی هم خوب همین الانش هم دست کمی از جنگ جهانی سوم نداره فقط فرقش اینه اگر شروع بشه دیگه همه همرنگ هم نون خشک میخوریم وبرای زنده موندن جون میکنیم خیلی هم عالی دوست دارم ببینم مسولین با گرسنگی چکار میکنند یا از ترس تیر وتفنگ کجا قایم میشن

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه